Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 
Biuletyn - 3 lutego 2019

· Witamy w naszej wspólnocie ks. kan. Jana Główczyka, księdza seniora, który wspiera nas często z posługą sakramentalną.

· Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich miłośników modlitwy różańcowej.

· Dzisiaj, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

· Trwają wizyty kolędowe. Spis najbliższych wizyt jest dostępny na naszej stronie internetowej i w biuletynie. W tym roku podczas kolęd zbieramy ofiary rodzinne na projekty odnowy naszej parafii. Można je złożyć w formie GiftAid.

· Wizyty u chorych w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:

środa, 6 lutego: Proboszcz (od 11.30): Ruła, Pacut, Hołowenko, Kolmas; Szafarz Łukasz (od 11.30): Pasik, Szyszka, Burtni.

czwartek, 7 lutego: Proboszcz (od 11.30): Musiolik, Niezgorska, Kamiński, Piórkowska, Romanowska.

piątek, 8 lutego: Proboszcz (od 11.30): Faltyn, Cetkowska, Czaja, Kunze, Dubiel; Szafarz Andrzej (od 11.30): Kler, Filak.

sobota, 9 lutego: Szafarz Andrzej (od 11.00): Jabłońska, Kobylak, Głowacz.

niedziela, 10 lutego: Szafarz Marcin (od 13.00): Zajkowska, Jawdoszak, Merdzio; Szafarz Mariusz (od 13.00): Dobosz, Roberts, Ostrowska.

· Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii w sobotę, 16 lutego, po wieczornej Mszy św. Potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Opłata za udział w kursie wynosi £ 20 od osoby. Zgłoszenia przy pierwszym spotkaniu.

· Jednym z wykładowców kursu przedmałżeńskiego będzie prof. Mieczysław Guzewicz, doktor teologii biblijnej, rekolekcjonista, wykładowca oraz autor wielu książek, konsultant Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny. Przyjedzie do naszej parafii w weekend, 23-24 lutego. Już teraz zapraszamy na warsztaty małżeńskie z naszym gościem. Będzie też możliwość indywidualnych spotkań.

· Nasze tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 10-13 marca. Naszym rekolekcjonistą będzie w tym roku ks. Michał Olszewski SCJ. Jest cenionym rekolekcjonistą, związanym z Odnową w Duchu Świętym, redaktorem naczelnym portalu ewangelizacyjnego profeto.pl, autorem książek Żyć w Duchu Świętym, Egzorcyzm. Posługa miłości i Bóg daje charyzmaty. Prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień (slowopana.com).

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim świadectwa życia sióstr zakonnych, artykuł o sensie dialogu międzyreligijnego, o życiu Pierwszej Damy w Polsce, o utworze Ave Maria i wiele innych. Dzisiaj jako dodatek - modlitwa rodziców za dzieci.

· W zakrystii można nabyć pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· W Nuneaton zmarł nasz parafianin, śp. Andrzej Kler, lat 88. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 12 lutego, o godz. 12.00 w angielskim kościele Our Lady of Angels w Nuneaton. Kilka dni temu zmarła nasza parafianka, śp. Stefania Jarosińska, l. 89. Pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w piątek, 22 lutego, o godz. 11.00. Niech dobry Bóg obdarzy naszych zmarłych radością życia wiecznego...


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £ 475.64;

Gift Aid: £ 424.00;

Biuletyny: £ 39.58;

Fundusz Odnowy Kościoła (z kolędy): Gift Aid £ 15550.00; Non Gift Aid £ 945.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 3 II 2019 - IV Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Jeremiego z okazji 10-tych urodzin - int. Mama i Dziadek + CHRZEST

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 o nawrócenie i wyrwanie z nałogu dla Eugeniusza Poloka - int. Córka

 

Poniedziałek, 4 II 2019

10.30 w intencji Parafii

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 5 II 2019 - Wspomnienie św. Agaty

10.30 śp. Jan Rutkowski (m-z po śmierci)

19.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Boskiej dla córki Patrycji w dniu urodzin - int. Tata Piotr

 

Środa, 6 II 2019 - Wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy

10.30 śp. Maksymilian i Gertruda Menzel - int. M. Sztucka

 

Czwartek, 7 II 2019

10.30 śp. Alicja i Kazimierz Blicharz

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Piotrusia z okazji 4-tych urodzin - int. Rodzice

 

Piątek, 8 II 2019

10.30 w intencji dusz czyśćcowych

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 9 II 2019

18.00 o wszelkie łaski i błogosławieństwo Boże dla Laury z okazji jej 1-szych urodzin - int. kochający Rodzice, Chrzestni i Rodzeństwo

 

Niedziela, 10 II 2019 - V Niedziela Zwykła

9.00 śp. Antoni Kowalski i zmarli z Rodziny - int. Małżonka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Józefa i Wacław Bochenek - int. Depozyt

18.00 o życie wieczne dla zmarłych z rodzin Milewskich, Sarneckich i Orzechowskich - int. Rodzina

 

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 692172