Biuletyn - 27 stycznia 2019

· Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. prał. Stefana Wylężka, rektora PMK, który dzieli się z nami Słowem Bożym.

· Dzisiaj ostatnia niedziela, w której możemy pokłonić się Dzieciątku Jezus w naszej szopce betlejemskiej. Dekoracja świąteczna pozostanie do najbliższej soboty.

· Trwają wizyty kolędowe. Spis najbliższych wizyt jest dostępny na naszej stronie internetowej i w biuletynie. W tym roku podczas kolęd zbieramy ofiary rodzinne na projekty odnowy naszej parafii. Można je złożyć w formie GiftAid.

· W najbliższą środę nie będzie Mszy św. o godz. 10.30, przepraszamy.

· Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 30 stycznia, o godz. 19.30.

· W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W piątek zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca świętego o godz. 17.30.

· W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego i spotkanie Grupy Młodzieżowej.

· W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich miłośników modlitwy różańcowej.

· Wizyty u chorych będą miały miejsce w przyszłym tygodniu.

· Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii w sobotę, 16 lutego, po wieczornej Mszy św. Potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Opłata za udział w kursie wynosi £ 20 od osoby. Zgłoszenia przy pierwszym spotkaniu.

· Jednym z wykładowców kursu przedmałżeńskiego będzie prof. Mieczysław Guzewicz, doktor teologii biblijnej, rekolekcjonista, wykładowca oraz autor wielu książek, konsultant Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny. Przyjedzie do naszej parafii w weekend, 23-24 lutego. Już teraz zapraszamy na warsztaty małżeńskie z naszym gościem. Będzie też możliwość indywidualnych spotkań.

· Nasze tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 10-13 marca. Naszym rekolekcjonistą będzie w tym roku ks. Michał Olszewski SCJ. Jest cenionym rekolekcjonistą, związanym z Odnową w Duchu Świętym, egzorcystą diecezji kieleckiej, redaktorem naczelnym portalu ewangelizacyjnego profeto.pl, autorem książek Żyć w Duchu Świętym, Egzorcyzm. Posługa miłości i Bóg daje charyzmaty. Prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień (slowopana.com).

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. Polecamy w nim artykuły o Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, o poezji Kazimierza Wierzyńskiego, o posłudze wśród trędowatych i wiele innych. W tym numerze jako dodatek - film „Bóg nie umarł 2”.

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca.

· W zakrystii można nabyć pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· W Nuneaton zmarł nasz parafianin, śp. Andrzej Kler, lat 88. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 12 lutego, o godz. 12.00 w angielskim kościele Our Lady of Angels w Nuneaton. Kilka dni temu zmarła nasza parafianka, śp. Stefania Jarosińska, l. 89. Pogrzeb odbędzie się w naszym kościele. Niech dobry Bóg obdarzy naszych zmarłych radością życia wiecznego...

Taca niedzielna: £ 540.97;

Gift Aid: £ 335.00;

Świece: £ 49.28;

Na Kościół: Żłóbek £ 94.32;

Niedziela, 27 I 2019 - III Niedziela Zwykła

9.00 w podziękowaniu za szczęśliwe życie i z prośbą o błogosławieństwo i opiekę na każdy dzień życia dla córek Zosi i Marysi - int. Rodzice + CHRZEST

11.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Jakuba Číka z okazji 2-gich urodzin - int. Rodzice

18.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi na każdy kolejny dzień dla Lucy Pardel z okazji jej 9-tych urodzin - int. Matka Chrzestna z Rodziną