Biuletyn - 20 stycznia 2019

· Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00 - spotkanie dla dzieci I-komunijnych.

· Dzisiaj po wieczornej Mszy św. - spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

· Kończy się, po prawie trzyletniej wędrówce, peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Pozostało jeszcze tylko kilka wizyt. Był to czas ogromnej łaski, spływającej na rodziny, przyjmujące obraz. Jeśli któraś z rodzin chciałaby jeszcze zapisać się na wizytę, może to uczynić w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

· Trwają wizyty kolędowe. Zapisów można dokonać na naszej stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach. Spis najbliższych wizyt jest dostępny na naszej stronie internetowej i w biuletynie. W tym roku podczas kolęd zbieramy ofiary rodzinne na projekty odnowy naszej parafii. Można je złożyć w formie GiftAid. Bardzo prosimy o nieprzygotowywanie posiłków podczas wizyt kolędowych.

· Wielkimi krokami zbliża się jubileusz 10-lecia chóru Senza Nome. W sobotę, 26 stycznia, o godz. 15.00 zapraszamy do naszego kościoła na wielki Koncert Jubileuszowy pt. Miłosierdzie Boże w duszy mojej. Wstęp wolny! Po koncercie, w Sports Connexion w Ryton odbędzie się Bal Jubileuszowy. Bilety w cenie £15 można jeszcze nabyć w zakrystii (zostało kilka biletów!). W obchodach jubileuszowych weźmie udział m.in. Jerzy Uklański, konsul RP, ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK, ks. kan. Krzysztof Tyliszczak, kanclerz PMK, mer Coventry, Lady Godiva, przedstawiciele mediów i wielu innych zaproszonych gości. Zapraszamy!

· W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi w naszej parafii ks. prał. Stefan Wylężek, rektor PMK.

· Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 30 stycznia, o godz. 19.30.

· Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii w sobotę, 16 lutego, po wieczornej Mszy św. Potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Opłata za udział w kursie wynosi £ 20 od osoby. Zgłoszenia przy pierwszym spotkaniu.

· Jednym z wykładowców kursu przedmałżeńskiego będzie prof. Mieczysław Guzewicz, doktor teologii biblijnej, rekolekcjonista, wykładowca oraz autor wielu książek, konsultant Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny. Przyjedzie do naszej parafii w weekend, 23-24 lutego. Już teraz zapraszamy na warsztaty małżeńskie z naszym gościem. Będzie też możliwość indywidualnych spotkań.

· Nasze tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 10-13 marca. Naszym rekolekcjonistą będzie w tym roku ks. Michał Olszewski SCJ. Jest cenionym rekolekcjonistą, związanym z Odnową w Duchu Świętym, egzorcystą diecezji kieleckiej, redaktorem naczelnym portalu ewangelizacyjnego profeto.pl, autorem książek Żyć w Duchu Świętym, Egzorcyzm. Posługa miłości i Bóg daje charyzmaty. Prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień (slowopana.com).

· Ze względu na niską frekwencję zmuszeni jesteśmy do odwołania jesiennej pielgrzymki do Medjugorje i na Bałkany, przepraszamy. Planujemy natomiast w marcu 2020 roku zorganizować parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Więcej szczegółów w najbliższym czasie.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. W tym numerze polecamy artykuł o wstrząsającej zbrodni w Gdańsku, o życiu Maricy Stanković - nauczycielki z Zagrzebia, o Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, o buncie nastolatków, o roku Stanisława Moniuszki. Jako dodatek - codzienna modlitwa dziadków za wnuki.

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca.

· W zakrystii można nabyć pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· W Nuneaton zmarł nasz parafianin, śp. Andrzej Kler, lat 88. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek, 12 lutego, o godz. 12.00 w angielskim kościele Our Lady of Angels w Nuneaton. Niech dobry Bóg obdarzy go radością życia wiecznego...

Taca niedzielna: £ 519.53;

Gift Aid: £ 451.02;

Biuletyn: £ 38.56;

Fundusz Odnowy Kościoła (z kolędy): Gift Aid £ 2770.00; Non Gift Aid £ 1820.00;

Na Kościół: Żłóbek £ 94.32;

Niedziela, 20 I 2019 - II Niedziela Zwykła

9.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Julii Janik i jej syna Jeremiego - int. Przyjaciele

11.00 śp. Franciszka, Wacław i Juliusz Komar - int. Wnuczka

18.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Alicji Kaczmarek z okazji jej 42-gich urodzin i jej syna Jakuba z okazji 22-gich urodzin - int. Mąż z Dziećmi