Biuletyn - 13 stycznia 2019

· Dzisiaj przypada Uroczystość Chrztu Pana Jezusa. Odnawiamy nasze przyrzeczenia chrzcielne i błogosławimy wodę, którą można zabrać ze sobą do domów. Dzisiaj kończy się okres Bożego Narodzenia i zaczyna okres zwykły. Podtrzymujemy jednak zwyczaj przechowywania wystroju świątecznego i śpiewania kolęd do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego.

· Kazania głosi dzisiaj franciszkanin, o. Izaak Kusion OFM, który przebywał w naszej wspólnocie od świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj zbieramy ofiary dla niego w podziękowaniu za okazaną pomoc duszpasterską.

· Trwają wizyty kolędowe. Zapisów można dokonać na naszej stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach. Spis najbliższych wizyt jest dostępny na naszej stronie internetowej i w biuletynie. W tym roku podczas kolęd zbieramy ofiary rodzinne na projekty odnowy naszej parafii. Można je złożyć w formie GiftAid. Bardzo prosimy o nieprzygotowywanie posiłków podczas wizyt kolędowych.

· We wtorek o godz. 12.00 w parafii Christ the King odbędzie się pogrzeb śp. ks. Eugene Nee, kapelana wojsk amerykańskich, który wielokrotnie gościł w naszej parafii. W związku z uczestnictwem proboszcza w uroczystości pogrzebowej, w tym dniu nieczynne będzie biuro parafialne.

· W najbliższy czwartek odbędzie się świąteczny Day Centre. Zapisy do końca tego dnia u księdza proboszcza.

· Obowiązkowe spotkanie dla dzieci I-komunijnych odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę, 20 stycznia, na Mszy św. o godz. 9.00.

· Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę, 20 stycznia, po wieczornej Mszy św.

· Wielkimi krokami zbliża się jubileusz 10-lecia chóru Senza Nome. W sobotę, 26 stycznia, o godz. 15.00 zapraszamy do naszego kościoła na wielki Koncert Jubileuszowy pt. Miłosierdzie Boże w duszy mojej. Wstęp wolny! Po koncercie, w Sports Connexion w Ryton odbędzie się Bal Jubileuszowy. Bilety w cenie £15 można nabyć w zakrystii oraz na stronie internetowej chóru. W obchodach jubileuszowych weźmie udział m.in. Jerzy Uklański, konsul RP, ks. kan. Krzysztof Tyliszczak, kanclerz PMK, mer Coventry, Lady Godiva, przedstawiciele mediów i wielu innych zaproszonych gości. Więcej informacji na plakatach, na stronie www.senzanome.co.uk oraz pod adresem mailowym: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Zapraszamy!

· Nagród w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową nie odebrali jeszcze: Zuzia i Wiktoria Unsworth, Eliza i Alex Zamolscy i Filip Marcinów.

· Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii w sobotę, 16 lutego, po wieczornej Mszy św. Potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Opłata za udział w kursie wynosi £ 20 od osoby. Zgłoszenia przy pierwszym spotkaniu.

· Jednym z wykładowców kursu przedmałżeńskiego będzie prof. Mieczysław Guzewicz, doktor teologii biblijnej, rekolekcjonista, wykładowca oraz autor wielu książek, konsultant Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny. Przyjedzie do naszej parafii w weekend, 23-24 lutego. Już teraz zapraszamy na warsztaty małżeńskie z naszym gościem. Będzie też możliwość indywidualnych spotkań.

· Nasze tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 10-13 marca. Naszym rekolekcjonistą będzie w tym roku ks. Michał Olszewski SCJ. Jest cenionym rekolekcjonistą, związanym z Odnową w Duchu Świętym, egzorcystą diecezji kieleckiej, redaktorem naczelnym portalu ewangelizacyjnego profeto.pl, autorem książek Żyć w Duchu Świętym, Egzorcyzm. Posługa miłości i Bóg daje charyzmaty. Prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień (slowopana.com).

· Są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymkę rodzinną do Włoch. Więcej informacji w zakrystii.

· Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” w cenie £1.50 za sztukę. W tym numerze dużo o Chrzcie świętym jako bramie sakramentów. Polecamy artykuł Marcina Jakimowicza pt. „Bez wyjścia” o tragedii w koszalińskim escape room oraz artykuł Krzysztofa Błażycy pt. „Nas te klęczki uratowały” o kochającym się małżeństwie Marii i Leszka Gruszczyńskich. Dziś jako dodatek - modlitwa męża za żonę.

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca.

· W zakrystii można nabyć pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

Taca niedzielna: £ 718.93;

Taca - Nowy Rok: £ 249.89;

Gift Aid: £ 625.00;

Świece: £ 86.11;

Na Kościół / kwiaty: Jałmużna £ 66.12; Kwiaty (skrzynki) £ 89.46;

Niedziela, 13 I 2019 - Niedziela Chrztu Pańskiego

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Victorii Unsworth z okazji 11-tych urodzin - int. Mama, Babcia i Siostra

11.00 śp. Stanisława Zygmunt (25 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

18.00 w intencji chóru Senza Nome