Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 
Biuletyn - 6 stycznia 2018

· Dzisiaj przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Podczas każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kredy i kadzidła.

· Kazania głosi dzisiaj franciszkanin, o. Izaak Kusion OFM, którego witamy w naszej wspólnocie. Pozostanie z nami do 15 stycznia. W następną niedzielę będziemy zbierać ofiary dla niego w podziękowaniu za okazaną pomoc duszpasterską.

· Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca i sympatyków tej formy modlitwy na zmianę tajemnic Żywego Różańca.

· Zapraszamy dzisiaj wszystkich, którzy lubią kolędować na kolejne amatorskie, wspólnotowe i spontaniczne granie i śpiewanie Małemu Jezusowi. Zapraszamy do naszego klubu o godz. 15.00, z uśmiechem i przekąską lub ciastem na nasz wspólny stół. Instrumenty muzyczne mile widziane. Zachęcamy dzieci do przyjścia w strojach księżniczek, królów, rycerzy, aniołów itp. Niech to będzie nasze radosne, wspólne rozśpiewane spotkanie.

· Trwają wizyty kolędowe. Zapisów można dokonać na naszej stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach. Spis najbliższych wizyt jest dostępny na naszej stronie internetowej i w biuletynie. W tym roku podczas kolęd zbieramy ofiary rodzinne na projekty odnowy naszej parafii. Można je złożyć w formie GiftAid. Bardzo prosimy o nieprzygotowywanie posiłków podczas wizyt kolędowych.

· W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrztu Pana Jezusa. Będziemy wspólnie odnawiać nasze przyrzeczenia chrzcielne. Nastąpi też błogosławieństwo wody, którą będzie można zabrać ze sobą do domów. Chętnych prosimy o przyniesienie ze sobą pojemniczków na wodę. W tym dniu kończy się okres Bożego Narodzenia i zaczyna się okres zwykły. Podtrzymujemy jednak zwyczaj przechowywania wystroju świątecznego i śpiewania kolęd do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego.

· Wielkimi krokami zbliża się jubileusz 10-lecia chóru Senza Nome. Msza św. w intencji Chóru zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, na Mszy św. wieczornej. Natomiast w sobotę, 26 stycznia, o godz. 15.00 zapraszamy do naszego kościoła na wielki Koncert Jubileuszowy pt. Miłosierdzie Boże w duszy mojej. Wstęp wolny.

· Obowiązkowe spotkanie dla dzieci I-komunijnych odbędzie się w naszym kościele w niedzielę, 20 stycznia, na Mszy św. o godz. 9.00.

· Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 20 stycznia, po wieczornej Mszy św.

· Nagród w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową nie odebrali jeszcze: Zuzia i Wiktoria Unsworth, Nadia, Artur i Sebastian Szczerbińscy, Nikola i Nikodem Polańscy, Eliza i Alex Zamolscy, Filip Marcinów, Natalka i Maja Janowskie, Lena Michalak i Lenia Paczyńska.

· Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii w sobotę, 16 lutego, po wieczornej Mszy św. Potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Opłata za udział w kursie wynosi £ 20 od osoby. Zgłoszenia przy pierwszym spotkaniu.

· Jednym z wykładowców kursu przedmałżeńskiego będzie prof. Mieczysław Guzewicz, doktor teologii biblijnej, rekolekcjonista, wykładowca oraz autor wielu książek, konsultant Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny. Przyjedzie do naszej parafii w weekend, 23-24 lutego. Już teraz zapraszamy na warsztaty małżeńskie z naszym gościem. Będzie też możliwość indywidualnych spotkań.

· Nasze tegoroczne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 10-13 marca. Naszym rekolekcjonistą będzie w tym roku ks. Michał Olszewski SCJ. Jest cenionym rekolekcjonistą, związanym z Odnową w Duchu Świętym, egzorcystą diecezji kieleckiej, redaktorem naczelnym portalu ewangelizacyjnego profeto.pl, autorem książek Żyć w Duchu Świętym, Egzorcyzm. Posługa miłości i Bóg daje charyzmaty. Prowadzi popularnego bloga z komentarzami liturgicznymi na każdy dzień (slowopana.com).

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca.

· W zakrystii można nabyć pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· POGRZEB: Przed świętami Bożego Narodzenia zmarł nasz długoletni parafianin śp. Józef Rinz, lat 84. Jego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w najbliższy wtorek o godz. 11.00. Niech dobry Bóg obdarzy Go radością życia wiecznego...


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £467.90;

Taca - Pasterka: £ 405.42;

Taca - Boże Narodzenie: £958.30;

Taca - św. Szczepana: £424.37;

Gift Aid: £963.50;

Biuletyny: £40.03;

Fundusz Odnowy Kościoła (z kolędy): Gift Aid £ 1590.00; Non Gift Aid £ 560.00;

Na Kościół: Żłóbek £ 223.41;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 6 I 2019 - Uroczystość Objawienia Pańskiego

9.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Anety i Adama Mizerów w rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Lucy Pardel z okazji 9-tych urodzin

18.00 o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Moniki z okazji urodzin

 

Poniedziałek, 7 I 2019

10.30 o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego (Nowenna do Matki Boskiej)

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 8 I 2019

11.00 POGRZEB śp. Józefa Rinza

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Victorii Unsworth z okazji 11-tych urodzin - int. Mama, Babcia i Siostra

 

Środa, 9 I 2019

10.30 1) o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego (Nowenna do Matki Boskiej)

2) śp. Stefa Paszkowicz - int. F. Vincent

 

Czwartek, 10 I 2019

10.30 śp. Wacław, Rodzice Olga i Mieczysław Ignatowicz - int. A., R. Ignatowicz

19.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Zofii Łakomiec z okazji 1-szych urodzin

 

Piątek, 11 I 2019

10.30 o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego (Nowenna do Matki Boskiej)

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 12 I 2019

18.00 śp. Wujek Andrzej - int. Edyta z Rodziną

 

Niedziela, 13 I 2019 - Niedziela Chrztu Jezusa

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Victorii Unsworth z okazji 11-tych urodzin - int. Mama, Babcia i Siostra

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Stanisława Zygmunt (25 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

18.00 w intencji chóru Senza Nome

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 670804