Biuletyn - 30 grudnia 2018

· Jutro, o północy, zapraszamy na Mszę św., w której dziękować będziemy za opiekę Bożą w mijającym roku i prosić będziemy o błogosławieństwo Boże na każdy dzień Nowego 2019 Roku.

· We wtorek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę.

· W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. godz. 10.30 i 19.00. Po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego i grupy młodzieżowej. W sobotę o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca świętego o godz. 17.30.

· W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca i sympatyków tej formy modlitwy na zmianę tajemnic Żywego Różańca.

· Za tydzień, w Niedzielę Objawienia Pańskiego, zapraszamy wszystkich, którzy lubią kolędować na kolejne amatorskie, wspólnotowe i spontaniczne granie i śpiewanie Małemu Jezusowi. Zapraszamy do naszego klubu o godz. 15.00, z uśmiechem i przekąską lub ciastem na nasz wspólny stół. Instrumenty muzyczne mile widziane. Zachęcamy dzieci do przyjścia w strojach księżniczek, króli, rycerzy itp. Niech to będzie nasze radosne, wspólne rozśpiewane spotkanie.

· Trwają wizyty kolędowe. Zapisów można dokonać na naszej stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach. Spis najbliższych wizyt jest dostępny na naszej stronie internetowej i w biuletynie. W tym roku podczas kolęd zbieramy ofiary rodzinne na projekty odnowy naszej parafii. Można je złożyć w formie GiftAid. Bardzo prosimy o nieprzygotowywanie posiłków podczas wizyt kolędowych.

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca.

· W zakrystii można nabyć pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· Jeśli są jeszcze osoby chętne na naszą parafialną kwietniową rodzinną pielgrzymkę do Włoch, zapraszam do zakrystii. Są jeszcze dwa wolne miejsca.

· KONKURS: Wszystkim naszym małym i większym artystom pragniemy podziękować za twórczy wkład w dekorację naszego kościoła. Wszystkie ozdoby choinkowe zasługują na uznanie i nagrodę. Są piękne, kolorowe i radosne, tak jak radosne są święta Narodzenia Pana Jezusa. Dlatego pragniemy skromnym podarkiem podziękować wszystkim dzieciom, których prace znajdują się na choinkach, a spośród wszystkich prac w szczególny sposób wyróżnić tych twórców: Julię Krusinowską, Oliwię i Marlenę Reguła, Aldonę i Konrada Cybulskich, Faustynkę i Natalię Musiał, Wiktora, Oliwię i Jakuba Novak oraz Adama Adwent. Zapraszamy po odbiór nagród.

· PODZIĘKOWANIA: Dziękujemy dzieciom i młodzieży naszej Polskiej Szkoły Sobotniej za wyśmienicie przygotowane jasełka. Przygotowały je: klasa Ia p. Anny Dejk i p. Julii Janik, klasa Va p. Moniki Tokarskiej-Hosoi oraz dzieci z innych klas. Nad całością czuwały nasze katechetki: p. Daria Łysik oraz p. Aneta Mielech. Bardzo dziękujemy!

· PODZIĘKOWANIA: Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie świąt Bożego Narodzenia w naszej wspólnocie. Za piękny wystrój kościoła - p. Julii Janik, za stajenkę betlejemską - pp. Ewie i Darkowi Kotarskim, p. Piotrowi Grzybowskiemu i p. Andrzejowi Ankowskiemu, za choinki - rodzinom naszej parafii na ręce p. Katarzyny Góralczyk, dzieciom za choinkowe ozdoby, za piękną liturgię - nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., służbie liturgicznej, lektorom, kantorom, paniom organistkom. Bóg Wam zapłać!

· POGRZEB: Przed świętami Bożego Narodzenia zmarł nasz długoletni parafianin śp. Józef Rinz, lat 84. Jego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek, 8 stycznia, o godz. 11.00. Niech dobry Bóg obdarzy Go radością życia wiecznego...

Taca niedzielna: £ 565.32;

Gift Aid: £ 330.70;

Świece: £ 95.83;

Fundusz Odnowy Kościoła: z pogrzebu śp. Stefanii Paszkowicz)£ 1081.24;

Na Kościół: bezimiennie £ 10.00; jałmużna (ze skrzynki) £ 219.60;

Niedziela, 30 XII 2018 - Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

9.00 śp. Alfred Jaszczyk, jego rodzice Wiktoria i Józef - int. Małżonka

11.00 śp. Rodzice Maria i Walerian Omuleccy - int. Córka z Rodziną

18.00 śp. Elwira Kawecka - int. Syn z Rodziną