Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 
Biuletyn - 30 grudnia 2018

· Jutro, o północy, zapraszamy na Mszę św., w której dziękować będziemy za opiekę Bożą w mijającym roku i prosić będziemy o błogosławieństwo Boże na każdy dzień Nowego 2019 Roku.

· We wtorek przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę.

· W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. godz. 10.30 i 19.00. Po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego i grupy młodzieżowej. W sobotę o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca świętego o godz. 17.30.

· W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca i sympatyków tej formy modlitwy na zmianę tajemnic Żywego Różańca.

· Za tydzień, w Niedzielę Objawienia Pańskiego, zapraszamy wszystkich, którzy lubią kolędować na kolejne amatorskie, wspólnotowe i spontaniczne granie i śpiewanie Małemu Jezusowi. Zapraszamy do naszego klubu o godz. 15.00, z uśmiechem i przekąską lub ciastem na nasz wspólny stół. Instrumenty muzyczne mile widziane. Zachęcamy dzieci do przyjścia w strojach księżniczek, króli, rycerzy itp. Niech to będzie nasze radosne, wspólne rozśpiewane spotkanie.

· Trwają wizyty kolędowe. Zapisów można dokonać na naszej stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach. Spis najbliższych wizyt jest dostępny na naszej stronie internetowej i w biuletynie. W tym roku podczas kolęd zbieramy ofiary rodzinne na projekty odnowy naszej parafii. Można je złożyć w formie GiftAid. Bardzo prosimy o nieprzygotowywanie posiłków podczas wizyt kolędowych.

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca.

· W zakrystii można nabyć pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· Jeśli są jeszcze osoby chętne na naszą parafialną kwietniową rodzinną pielgrzymkę do Włoch, zapraszam do zakrystii. Są jeszcze dwa wolne miejsca.

· KONKURS: Wszystkim naszym małym i większym artystom pragniemy podziękować za twórczy wkład w dekorację naszego kościoła. Wszystkie ozdoby choinkowe zasługują na uznanie i nagrodę. Są piękne, kolorowe i radosne, tak jak radosne są święta Narodzenia Pana Jezusa. Dlatego pragniemy skromnym podarkiem podziękować wszystkim dzieciom, których prace znajdują się na choinkach, a spośród wszystkich prac w szczególny sposób wyróżnić tych twórców: Julię Krusinowską, Oliwię i Marlenę Reguła, Aldonę i Konrada Cybulskich, Faustynkę i Natalię Musiał, Wiktora, Oliwię i Jakuba Novak oraz Adama Adwent. Zapraszamy po odbiór nagród.

· PODZIĘKOWANIA: Dziękujemy dzieciom i młodzieży naszej Polskiej Szkoły Sobotniej za wyśmienicie przygotowane jasełka. Przygotowały je: klasa Ia p. Anny Dejk i p. Julii Janik, klasa Va p. Moniki Tokarskiej-Hosoi oraz dzieci z innych klas. Nad całością czuwały nasze katechetki: p. Daria Łysik oraz p. Aneta Mielech. Bardzo dziękujemy!

· PODZIĘKOWANIA: Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie świąt Bożego Narodzenia w naszej wspólnocie. Za piękny wystrój kościoła - p. Julii Janik, za stajenkę betlejemską - pp. Ewie i Darkowi Kotarskim, p. Piotrowi Grzybowskiemu i p. Andrzejowi Ankowskiemu, za choinki - rodzinom naszej parafii na ręce p. Katarzyny Góralczyk, dzieciom za choinkowe ozdoby, za piękną liturgię - nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., służbie liturgicznej, lektorom, kantorom, paniom organistkom. Bóg Wam zapłać!

· POGRZEB: Przed świętami Bożego Narodzenia zmarł nasz długoletni parafianin śp. Józef Rinz, lat 84. Jego pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek, 8 stycznia, o godz. 11.00. Niech dobry Bóg obdarzy Go radością życia wiecznego...


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £ 565.32;

Gift Aid: £ 330.70;

Świece: £ 95.83;

Fundusz Odnowy Kościoła: z pogrzebu śp. Stefanii Paszkowicz)£ 1081.24;

Na Kościół: bezimiennie £ 10.00; jałmużna (ze skrzynki) £ 219.60;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 30 XII 2018 - Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

9.00 śp. Alfred Jaszczyk, jego rodzice Wiktoria i Józef - int. Małżonka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Rodzice Maria i Walerian Omuleccy - int. Córka z Rodziną

18.00 śp. Elwira Kawecka - int. Syn z Rodziną

 

Poniedziałek, 31 XII 2018 - Wspomnienie dowolne św. Sylwestra

10.30 o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego (Nowenna do Matki Boskiej)

24.00 w intencji Parafian

 

Wtorek, 1 I 2019 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

9.00 śp. dziadkowie Helena i Jan Polok - int. Wnuczka Edyta z Rodziną

11.00 w intencji Parafian

18.00 śp. Janina i Franciszek Gwiazdowscy - int. Wnuczka Joanna z Mężem i Prawnukami

 

Środa, 2 I 2019 - Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu

10.30 śp. Jan i Maria Szal - int. Córka z Rodziną

 

Czwartek, 3 I 2019 - Wspomnienie dowolne św. Genowefy

10.30 o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego (Nowenna do Matki Boskiej)

19.00 śp. dziadkowie Józef i Joanna Kawulok - int. Wnuczka Edyta z Rodziną

 

Piątek, 4 I 2019

10.30 śp. Antoni, Michał i Jan Lewszuk, ich rodzice, Adam Faltyn - int. A. Faltyn

19.00 śp. ks. prał. Narcyz Turulski (54 roczn. śmierci)

 

Sobota, 5 I 2019

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 śp. rodzice Aniela i Stanisław Haratyk - int. Syn z Rodziną

 

Niedziela, 6 I 2019 - Uroczystość Objawienia Pańskiego

9.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Anety i Adama Mizerów w rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Lucy Pardel z okazji 9-tych urodzin

18.00 o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Moniki z okazji urodzin

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 670805