Biuletyn - 23 grudnia 2018

· Jutro, w Wigilię Bożego Narodzenia, zapraszamy na Mszę św. pasterkę o północy.

· W dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. W pierwszy dzień świąt na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci naszej Polskiej Szkoły Sobotniej przedstawią jasełka Bożonarodzeniowe.

· W czwartek nie będzie Mszy św. wieczornej.

· W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

· W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne. Nie będzie też nauk przed chrztem.

· Trwają wizyty kolędowe. Zapisów można dokonać na naszej stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach. Spis najbliższych wizyt jest dostępny na naszej stronie internetowej i w biuletynie. W tym roku podczas kolęd zbieramy ofiary rodzinne na projekty odnowy naszej parafii. Można je złożyć w formie GiftAid. Bardzo prosimy o nieprzygotowywanie posiłków podczas wizyt kolędowych.

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na projekty odnowy obejścia naszego kościoła.

· W zakrystii można jeszcze nabyć opłatek wigilijny oraz świece wigilijne Caritasu w cenie £ 1,50 za małą i £ 2,50 za dużą oraz pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· Zachęcamy do nabycia najnowszego świątecznego podwójnego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £2,50 za sztukę. Jest to najbardziej czytany tygodnik w Polsce. W tym numerze polecamy artykuł o Miłości, która narodziła się w Betlejem, o wartościach chrześcijańskiej rodziny, o św. doktorze Józefie Moscatim, o Hallerczykach, o Clivie Lewisie, autorze Narni i jego twórczości - w sumie ponad 130 świątecznych stron. Dodatkiem - wkładka z modlitwami na Wieczerzę Wigilijna.

· W niedzielę, 6 stycznia, w święto Objawienia Pańskiego, zapraszamy wszystkich, którzy lubią kolędować na kolejne amatorskie, wspólnotowe i spontaniczne granie i śpiewanie Małemu Jezusowi. Zapraszamy do naszego parafialnego klubu o godzinie 15.00, z uśmiechem i przekąską lub ciastem na nasz wspólny stół. Instrumenty muzyczne mile widziane. Zachęcamy dzieci do przyjścia w strojach księżniczek, króli, rycerzy itp. Niech to będzie nasze radosne, wspólne rozśpiewane spotkanie.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· Ogłaszamy naszą parafialną pielgrzymkę do Medjugorie połączoną z wypoczynkiem nad Adriatykiem. Termin: 28 IX - 5 X 2019. Cena: £ 635,- od osoby. Więcej informacji w zakrystii. Zgłoszenia do końca tego roku.

· W ostatni czwartek zmarł śp. Józef Rinz, lat 84, nasz długoletni parafianin. Pogrzeb odbędzie się w naszym kościele po świątecznej przerwie. Niech dobry Bóg obdarzy Go radością życia wiecznego...

„Przyszła nareszcie chwila ciszy uroczystej,
Stało się – między ludzi wszedł
Mistrz – Wiekuisty"
/Cyprian Kamil Norwid/

Na świętowanie kolejnej 2018 rocznicy Bożego Narodzenia w Betlejem życzymy, aby Jezus każdego dnia rodził się w naszych sercach, rodzinach, pracy, wśród przyjaciół, w trudach i radościach codzienności.

Życzymy, aby w te cudowne Święta, podczas których przychodzi Zbawiciel, każdy doświadczył prawdziwej miłości, serdeczności i życzliwości, a w Nowym Roku 2019 otaczała nieustająco opieka Bożej Dzieciny i Jego Matki.

Rada Administracyjna, Rada Duszpasterska, Ksiądz Proboszcz

Taca niedzielna: £ 569.52;

Gift Aid: £ 388.00;

Biuletyny: £ 20.48;

Fundusz Odnowy Kościoła (z kolędy): Gift Aid £ 1910.00; Non Gift Aid £ 405.00;

Niedziela, 23 XII 2018 - IV Niedziela Adwentu

9.00 śp. Józef Marek (2 roczn. śmierci) - int. Dzieci z Rodzinami

11.00 śp. Halina i Eugeniusz Sobera - int. Siostra R. Roth

18.00 śp. Rodzice Hildegarda i Jan Kolasińscy