Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 
Biuletyn - 16 grudnia 2018

· Na Mszy św. o godz. 9.00 mamy spotkanie dla dzieci I-komunijnych w kościele. Rodziców zapraszamy na spotkanie do naszego klubu.

· Dzisiaj kolejne spotkanie formacyjne dla kobiet - Pełna Łaski. Rozpoczęcie adoracją w ciszy od 15.00 do 15.45, później spotkanie w klubie od godz. 16.00. Temat: „I poznacie prawdę, a prawda uczyni was wolnymi” (J 8,32). Zapraszamy wszystkie kobiety, które chciałyby żyć coraz piękniej.

· Dzisiaj również kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 18.00.

· Dzieci naszej Polskiej Szkoły Sobotniej oferują do sprzedaży własnoręcznie zrobione kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży kartek przeznaczony jest na zakup podręczników do geografii.

· Dzisiaj kończy się zbiórka żywności dla ubogich rodzin. Jeśli są osoby, które mogą nam pomóc w pakowaniu paczek, zapraszamy w poniedziałek na godz. 10.00. Od wtorku paczki będą rozwożone do rodzin. Zapraszamy wolontariuszy również do rozwożenia paczek.

 

· Prosimy dzisiaj chętnych do dostarczenia w imieniu naszej parafii skromnych życzeń do naszych chorych.

· Proszę zwrócić uwagę na zmianę programu Mszy św. w tym tygodniu. Zapraszamy na ostatnie Msze św. roratnie, tym razem w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00. Nie zapomnijmy przynieść lampionów. W czwartek ze względu na uroczystości pogrzebowe, nie będzie Mszy św. o godz. 10.30.

· Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie miała miejsce w najbliższy wtorek, od godz. 17.00 do 19.00. Będą kapłani z pobliskich parafii.

· Spotkania wspólnoty Lectio Divina w czasie adwentu odbywają się w każdą środę o godz. 19.30.

· Nauka przed chrztem dla rodziców - w czwartki po wieczornej Mszy św.

· Rozpoczęły się wizyty kolędowe. Zapisów można dokonać na naszej stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach. Spis najbliższych wizyt jest dostępny na naszej stronie internetowej i w biuletynie. W tym roku podczas kolęd zbierać będziemy ofiary rodzinne na projekty odnowy naszej parafii. Bardzo prosimy o nieprzygotowywanie posiłków podczas wizyt kolędowych.

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na projekty odnowy obejścia naszego kościoła.

· W zakrystii można nabyć opłatek wigilijny oraz świece wigilijne Caritasu w cenie £ 1,50 za małą i £ 2,50 za dużą oraz pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· W Wigilię Bożego Narodzenia zapraszamy na Mszę św. pasterkę o północy. W dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. odprawione będą jak w każdą niedzielę. W pierwszy dzień świąt na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci naszej Polskiej Szkoły Sobotniej przedstawią nam jasełka Bożonarodzeniowe.

· Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. Jest to najbardziej czytany tygodnik w Polsce. W tym numerze polecamy artykuł o darach Ducha Świętego: męstwie i umiejętności, o kard. Johnie Newmanie, nawróconym z anglikanizmu, o powiększającej się każdego roku liczbie zamordowanych kapłanów w świecie, o wypaleniu zawodowym, o muzyce Krzysztofa Pendereckiego i wiele innych. Jako dodatek - płyta na najpiękniejszymi kolędami.

· Trwa konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową! Ozdoby choinkowe muszą mieć rozsądne wymiary i nie mogą zawierać elementów niebezpiecznych, takich jak np. szpilki. Nie mogą też być ciężkie. Prosimy także o nie przynoszenie ozdób piernikowych. Nie zapomnijcie podpisać waszych prac imieniem i nazwiskiem. Będzie miło jeśli zaznaczycie, ile macie lat. Oczywiście te najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone! Prace prosimy przynosić do zakrystii tylko do 20 grudnia!

· Ogłaszamy naszą parafialną pielgrzymkę do Medjugorie połączoną z wypoczynkiem nad Adriatykiem. Termin: 28 IX - 5 X 2019. Cena: £ 635,- od osoby. Więcej informacji w zakrystii. Zgłoszenia do końca tego roku.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· Pogrzeb śp. Stefanii Paszkowicz, lat 69, naszej długoletniej parafianki, członkini Rady Administracyjnej, nauczycielki naszej Polskiej Szkoły Sobotniej i wielkiej działaczki społecznej, odbędzie się w naszym kościele w najbliższy czwartek, o godz. 12.15. Najbliższa rodzina zadecydowała, aby z okazji pogrzebu, zamiast kwiatów, złożyć ofiarę na Fundusz Odnowy naszej świątyni. Jeśli ktoś chciałby wystawić czek, powinien być on zaadresowany na ‘PCM Coventry”. Niech dobry Bóg obdarzy Ją radością życia wiecznego...


 

 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £ 527.06;

 

 

Taca - Pomoc Kościołowi na Wschodzie: £ 285.58;

Gift Aid: £ 333.00;

Biuletyny: £ 32.17;

Na choinki: T. Wronkowska £ 10.00; T. Garlicka £ 10.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


 

 

 

Niedziela, 16 XII 2018 - III Niedziela Adwentu

9.00 śp. Hanna Niedźwiedzka-Kusztelak (w dniu urodzin) - int. Córka z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Stanisława, Władysław, Czesław i zmarli z rodzin Dmochowskich, Strumidło, Krajewskich i Grabke - int. J. Strumidło z Rodziną

18.00 śp. Janina Stankiewicz (2 roczn. śmierci) - int. Córka i Syn z Rodzinami

 

Poniedziałek, 17 XII 2018

10.30 śp. Stefania Paszkowicz - int. Rada Parafialna

19.15 Roratnia: śp. Mirosław Wojciuk - int. Córki z Rodziną

 

Wtorek, 18 XII 2018

10.30 w intencji Parafian

17.00-19.00 SPOWIEDŹ ADWENTOWA

 

Środa, 19 XII 2018

10.30 za dusze w czyśćcu cierpiące

 

Czwartek, 20 XII 2018

12.15 POGRZEB śp. Stefanii Paszkowicz

19.00 Roratnia: w intencji Parafian

 

Piątek, 21 XII 2018

10.30 o błogosławieństwo Boże dla rodziny Grzelczyków - int. rodzina Różańskich

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 22 XII 2018

11.00 ŚLUB: Aleksandra Nowakowska - Mariusz Stolarski

18.00 Regina (15 roczn. śmierci) i Eugeniusz Gawryś - int. Wnuk z Rodziną

 

Niedziela, 23 XII 2018 - IV Niedziela Adwentu

9.00 śp. Józef Marek (2 roczn. śmierci) - int. Dzieci z Rodzinami

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Halina i Eugeniusz Sobera - int. Siostra R. Roth

18.00 śp. Rodzice Hildegarda i Jan Kolasińscy

 

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 683515