Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 
Biuletyn - 9 grudnia 2018

· Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy dzisiaj na spotkanie wszystkich uczestników pielgrzymki do Włoch. W spotkaniu weźmie udział p. Joanna Kuć, organizator wyjazdu.

· O godz. 12.00 zapraszamy dzisiaj na spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa.

· Dzieci naszej Polskiej Szkoły Sobotniej oferują do sprzedaży własnoręcznie zrobione kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży kartek przeznaczony jest na zakup podręczników do geografii.

· W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartach wyłożonych przy chrzcielnicy.

· Ze względu na dekanalne spotkanie kapłanów w Derby we wtorek nie będzie Mszy św. porannej. Nie będzie też czynne biuro parafialne, przepraszamy.

· Zapraszamy we wtorki i czwartki na wieczorne nabożeństwa roratnie o godz. 19.00. W tym roku przypatrujemy się postaci Ducha Świętego. Nie zapomnijmy przynieść lampionów.

· Spotkania wspólnoty Lectio Divina odbywać się będą w czasie adwentu w każdą środę o godz. 19.30.

· Nauka przed chrztem dla rodziców - w czwartki po wieczornej Mszy św.

· Rozpoczęły się wizyty kolędowe. Zapisów można dokonać na naszej stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach. Spis najbliższych wizyt jest dostępny na naszej stronie internetowej i w biuletynie. W tym roku podczas kolęd zbierać będziemy ofiary rodzinne na projekty odnowy naszej parafii. Bardzo prosimy o nieprzygotowywanie posiłków podczas wizyt kolędowych.

· Obowiązkowe spotkanie dla dzieci I-komunijnych w kościele odbędzie się w przyszłą niedzielę, 16 grudnia, na Mszy św. o godz. 9.00. Na to spotkanie zapraszamy również wszystkich rodziców.

· Kolejne spotkanie formacyjne dla kobiet - Pełna Łaski odbędzie się w przyszłą niedzielę, 16 grudnia. Rozpoczynamy adoracją w ciszy od 15.00 do 15.45, później spotkanie w klubie od godz. 16.00. Temat: „I poznacie prawdę, a prawda uczyni was wolnymi” (J 8,32). Zapraszamy wszystkie kobiety, które chciałyby żyć coraz piękniej.

· Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę, 16 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00.

· Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie miała miejsce we wtorek, 18 grudnia, od godz. 17.00 do 19.00. Będą kapłani z pobliskich parafii.

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na projekty odnowy obejścia naszego kościoła.

· W zakrystii można nabyć opłatek wigilijny oraz świece wigilijne Caritasu w cenie £ 1,50 za małą i £ 2,50 za dużą oraz pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. Jest to najbardziej czytany tygodnik w Polsce. W tym numerze polecamy artykuł o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej, premierze Chin, który przywdział habit zakonny, dr Denisie Mukwege, laureacie pokojowej Nagrody Nobla i wiele innych.

· Trwa zbiórka żywności dla ubogich rodzin. Potrwa tylko do końca tego tygodnia. Prosimy o przynoszenie jej do zakrystii lub na plebanię.

· Jak każdego roku zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową! Ozdoby choinkowe muszą mieć rozsądne wymiary i nie mogą zawierać elementów niebezpiecznych, takich jak np. szpilki. Nie mogą też być ciężkie. Prosimy także o nie przynoszenie ozdób piernikowych. Nie zapomnijcie podpisać waszych prac imieniem i nazwiskiem. Będzie miło jeśli zaznaczycie, ile macie lat. Oczywiście te najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone! Prace prosimy przynosić do zakrystii do 20 grudnia!

· Ogłaszamy naszą parafialną pielgrzymkę do Medjugorie połączoną z wypoczynkiem nad Adriatykiem. Termin: 28 IX - 5 X 2019. Cena: £ 635,- od osoby. Więcej informacji w zakrystii. Zgłoszenia do końca tego roku.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· W ostatnią niedzielę Pan Bóg powołał do Siebie śp. Stefanię Paszkowicz, lat 69, naszą długoletnią parafiankę, członkini Rady Administracyjnej, nauczycielkę naszej Polskiej Szkoły Sobotniej i wielką działaczkę społeczną. Jej pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w czwartek, 20 grudnia, o godz. 12.15. Najbliższa rodzina zadecydowała, aby z okazji pogrzebu, zamiast kwiatów, złożyć ofiarę na Fundusz Odnowy naszej świątyni. Jeśli ktoś chciałby wystawić czek, powinien być on zaadresowany na ‘PCM Coventry”. Niech dobry Bóg obdarzy Ją radością życia wiecznego...


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £ 555.92;

Gift Aid: £ 442.00;

Świece: £ 59.81;

Na kościół / kwiaty: P. Grzybowski £ 10.00; Jałmużna £ 145.59;

Na choinki: bezimiennie £ 50.00; J. Strumidło £ 10.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 9 XII 2018 - II Niedziela Adwentu

9.00 dziękczynna za 57 lat istnienia Kościoła w Coventry

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Wojciech Kołodziejczyk (6 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

18.00 śp. Halina i Helena Matuszczak (roczn. śmierci)

 

Poniedziałek, 10 XII 2018

10.30 śp. Jadwiga Sieńkowska - int. Depozyt

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 11 XII 2018

19.00 Roratnia: o błogosławieństwo Boże dla Mikołaja Brzozowskiego z okazji 11-tych urodzin - int. Rodzice i Brat

 

Środa, 12 XII 2018 - Wspomnienie dowolne NMP z Guadelupe

10.30 o błogosławieństwo Boże dla syna Ryszarda i jego małżonki Mary oraz ich dzieci Aleksandra, Mikołaja i Daniela - int. Rodzice

 

Czwartek, 13 XII 2018 - Wspomnienie św. Łucji

10.30 śp. Stefania Paszkowicz

19.00 Roratnia: śp. Zygmunt Ruciński (1 roczn. śmierci) - int. Andrzej, Ewelina, Tonia i Piotr

 

Piątek, 14 XII 2018 - Wspomnienie św. Jana od Krzyża

10.30 śp. mama Dorota Biegaj i zmarli z rodziny - int. K. Pardel

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 15 XII 2018

18.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi dla całej Rodziny - int. K. Pardel + CHRZEST: Wiktor Aleksandrov Andreev

 

Niedziela, 16 XII 2018 - III Niedziela Adwentu

9.00 śp. Hanna Niedźwiedzka-Kusztelak (w dniu urodzin) - int. Córka z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Stanisława, Władysław, Czesław i zmarli z rodzin Dmochowskich, Strumidło, Krajewskich i Grabke - int. J. Strumidło z Rodziną

18.00 śp. Janina Stankiewicz (2 roczn. śmierci) - int. Córka i Syn z Rodzinami

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 683502