Biuletyn - 2 grudnia 2018

· Rozpoczynamy czas naszych dwudniowych rekolekcji adwentowych, które głoszą do nas pp. Jadwiga i Jacek Pulikowscy, od lat zaangażowani w duszpasterstwo rodzin. Dzisiaj na spotkanie stanowe zapraszamy mężczyzn, jutro, w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy panie. Jest też możliwość indywidualnych spotkań z naszymi gośćmi.

· Pod chórem można zaopatrzyć się w książki i płyty pp. Pulikowskich, naszych rekolekcjonistów adwentowych. To dobry prezent pod choinkę!

· Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00, zapraszamy członków Żywego Różańca na zmianę tajemnic Różańca świętego.

· Dzisiaj po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania.

· Msza św. poranna we wtorek odprawiona będzie już o godz. 9.30.

· Zapraszamy we wtorki i czwartki na wieczorne nabożeństwa roratnie. W tym roku przypatrywać się będziemy postaci Ducha Świętego. Nie zapomnijmy przynieść ze sobą lampionów.

· Wizyty u chorych wg następującego harmonogramu:

środa, 5 XII: Proboszcz: Hołowenko, Rinz, Ruła, Pacut.

czwartek, 6 XII: Proboszcz: Musiolik, Jarosińska, Niezgorska, Kamiński.

piątek, 7 XII: Proboszcz: Faltyn, Jabłońska, Kobylak; szafarz Piotr: Pasik, Szyszka, Burtni; szafarz Andrzej: Kunze, Dubiel, Głowacz.

niedziela, 9 XII: szafarz Mariusz: Zajkowska, Jawdoszak, Merdzio; szafarz Piotr: Dobosz, Roberts, Ostrowska; szafarz Bogusław: Kler S., Kler A., Filak.

· W czwartek, 6 grudnia - kolejny Day Centre. Zgłoszenia u księdza proboszcza.

· Nauka przed chrztem dla rodziców - w czwartki po wieczornej Mszy św.

· W pierwszy piątek miesiąca, 7 grudnia, zapraszamy na wieczorną Mszę św. dziękczynną na zakończenie Duchowej Adopcji Życia Poczętego.

· Rozpoczynają się wizyty kolędowe. Zapisów można dokonać na naszej stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach. Spis najbliższych wizyt jest dostępny na naszej stronie internetowej i w biuletynie. W tym roku podczas kolęd zbierać będziemy ofiary rodzinne na projekty odnowy naszej parafii.

· Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie miała miejsce we wtorek, 18 grudnia, od godz. 17.00 do 19.00. Będą kapłani z pobliskich parafii.

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na projekty odnowy obejścia naszego kościoła.

· W zakrystii można nabyć opłatek wigilijny oraz świece wigilijne Caritasu w cenie £ 1,50 za małą i £ 2,50 za dużą oraz pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. Jest to najbardziej czytany tygodnik w Polsce. W tym numerze polecamy artykuł o beatyfikacji algierskich trapistów zamordowanych w 1996 r., o kobietach walczących o niepodległość naszej ojczyzny, o Elżbietańskim Domu Pokoju w Betlejem, o obrazach El Greco w Siedlcach i wiele innych.

· Rozpoczynamy zbiórkę żywności dla ubogich rodzin. Prosimy o przynoszenie jej do zakrystii lub na plebanię do 15 grudnia. Niech będzie to żywność długoterminowa.

· Jak każdego roku zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową! Ozdoby choinkowe muszą mieć rozsądne wymiary i nie mogą zawierać elementów niebezpiecznych, takich jak np. szpilki. Nie mogą też być ciężkie. Prosimy także o nie przynoszenie ozdób piernikowych. Nie zapomnijcie podpisać waszych prac imieniem i nazwiskiem. Będzie miło jeśli zaznaczycie, ile macie lat. Oczywiście te najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone! Prace prosimy przynosić do zakrystii do 20 grudnia!

· W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich uczestników pielgrzymki do Włoch. W spotkaniu weźmie udział p. Joanna Kuć, organizator wyjazdu.

· Ogłaszamy naszą parafialną pielgrzymkę do Medjugorie połączoną z wypoczynkiem nad Adriatykiem. Termin: 28 IX - 5 X 2019. Cena: £ 635,- od osoby. Więcej informacji w zakrystii. Zgłoszenia do końca tego roku.

· 8 grudnia o godz. 19.30 zapraszamy na koncert zespołu B.AND: Katarzyna Biegańska (śpiew), Piotr Biegański (gitara akustyczna), Damian Bobryk (instrumenty perkusyjne), Maciej Borecki (gitary, akordeon, perkusjonalia). Wstęp wolny. Datki z koncertu zasilą konto fundacji wspierającej osoby leczące się onkologicznie.

· Obowiązkowe spotkanie dla dzieci I-komunijnych w kościele odbędzie się w niedzielę, 16 grudnia, na Mszy św. o godz. 9.00. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

Kolekta specjalna - IPAK: £187.67;

Biuletyny: £28.13;

Na kościół / kwiaty: £20.00;

Niedziela, 2 XII 2018 - I Niedziela Adwentu

9.00 śp. Michał (1 roczn. śmierci) i Zofia Drahuń - int. Rodzina Sokalskich, Gniłków i Čików

11.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ignacego z okazji 15-tych urodzin i Anastazji z okazji 9-tych urodzin - int. Rodzice i Siostra