Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
Biuletyn - 25 listopada 2018

· Dzisiaj kazania głosi do nas franciszkanin, o. Izaak Kusion OFM. Witamy go serdecznie w naszej wspólnocie.

· Kolekta specjalna przeznaczona jest dzisiaj na Instytut Polski Akcji Katolickiej (IPAK). Polecamy ją Waszej ofiarności.

· Serdecznie zapraszamy dzisiaj na kolejne spotkanie formacyjne dla kobiet „Pełna łaski”. Spotkania przeznaczone są dla wszystkich kobiet, pragnących satysfakcjonujących relacji: z samą sobą, z innymi i z Bogiem. Rozpoczęcie w kościele adoracją w ciszy od godz. 15.00 do godz. 15.45.

· Pod chórem można zaopatrzyć się w książki i płyty pp. Jacka i Jadwigi Pulikowskich, naszych rekolekcjonistów adwentowych. To dobry prezent pod choinkę!

· W poniedziałek o godz. 19.15 - adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· W środę o godz. 19.30 zapraszamy na spotkanie Rady Administracyjnej.

· Zapraszamy do wspólnej ostatniej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych w środę i piątek podczas porannych Mszy św.

· Nauka przed chrztem dla rodziców - w czwartki po wieczornej Mszy św.

· W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca świętego o godz. 17.30.

· Za tydzień rozpoczynamy czas naszych rekolekcji adwentowych, które wygłoszą do nas w tym roku pp. Jacek i Jadwiga Pulikowscy, od lat zaangażowani w duszpasterstwo rodzin. Rekolekcje odbędą się od soboty wieczorem do poniedziałku. Wieczorami obędą się spotkania stanowe, w niedzielę - dla mężczyzn, w poniedziałek - dla kobiet. Będzie też możliwość indywidualnych spotkań.

· W przyszłą niedzielę członków Żywego Różańca zapraszamy po Mszy św. o godz. 11.00 na zmianę tajemnic Różańca świętego.

· W okresie adwentu zapraszamy we wtorki i czwartki na wieczorne nabożeństwa roratnie. W tym roku przypatrywać się będziemy postaci Ducha Świętego. Nie zapomnijmy przynieść ze sobą lampionów.

· Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie miała miejsce we wtorek, 18 grudnia, od godz. 17.00 do 19.00. Będą kapłani z pobliskich parafii.

· Wkrótce rozpoczną się wizyty kolędowe. Rozpoczynamy od miejscowości poza Coventry. Zapisów można dokonać na naszej stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach. W tym roku podczas kolęd zbierać będziemy ofiary rodzinne na projekty odnowy naszej parafii.

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na projekty odnowy obejścia naszego kościoła.

· W zakrystii można nabyć opłatek wigilijny oraz świece wigilijne Caritasu w cenie £ 1,50 za małą i £ 2,50 za dużą oraz pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· W czwartek, 6 grudnia - kolejny Day Centre. Zgłoszenia u księdza proboszcza.

· Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. Jest to najbardziej czytany tygodnik w Polsce. W tym numerze polecamy świetny artykuł Marcina Jakimowicza pt. „Król na kolanach”, wywiad z prof. Ryszardem Legutko o dyskryminacji chrześcijan w zachodniej cywilizacji, artykuł Jacka Dziedziny o Brexicie, o adwentowych tradycjach domowych, o polskiej pomocy syryjskim uchodźcom i wiele innych. W środku - kalendarz Gościa Niedzielnego na 2019.

· W dniach 3-15 grudnia odbędzie się zbiórka żywności dla ubogich rodzin.

· Jak każdego roku zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową! Ozdoby choinkowe muszą mieć rozsądne wymiary i nie mogą zawierać elementów niebezpiecznych, takich jak np. szpilki. Nie mogą też być ciężkie. Prosimy także o nie przynoszenie ozdób piernikowych. Nie zapomnijcie podpisać waszych prac imieniem i nazwiskiem. Będzie miło jeśli zaznaczycie, ile macie lat. Oczywiście te najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone! Prace prosimy przynosić do zakrystii do 20 grudnia!

· W niedzielę, 9 grudnia, po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich uczestników pielgrzymki do Włoch. W spotkaniu weźmie udział p. Joanna Kuć, organizator wyjazdu.

· Ogłaszamy naszą parafialną pielgrzymkę do Medjugorie połączoną z wypoczynkiem nad Adriatykiem. Termin: 28 IX - 5 X 2019. Cena: £ 635,- od osoby. Więcej informacji w zakrystii. Zgłoszenia do końca tego roku.

· 8 grudnia o godz. 19.30 zapraszamy na koncert zespołu B.AND: Katarzyna Biegańska (śpiew), Piotr Biegański (gitara akustyczna), Damian Bobryk (instrumenty perkusyjne), Maciej Borecki (gitary, akordeon, perkusjonalia). Wstęp wolny. Datki z koncertu zasilą konto fundacji wspierającej osoby leczące się onkologicznie.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £565.67;

Gift Aid: £309.50;

Świece: £61.77;

Na kościół / kwiaty: Bezimiennie £ 20.00; Bezimiennie £ 20.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 25 XI 2018 - Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

9.00 śp. Maria Ostrowska (w dniu urodzin) - int. Córka Magda z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Wacław Wagner, Henryk i Janina Przesmyccy - int. R. Przesmycka

18.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Alicji z okazji 3-cich urodzin oraz szczęśliwe rozwiązanie dla Małżonki

 

Poniedziałek, 26 XI 2018

10.30 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla męża Sebastiana Kamińskiego z okazji 36-tych urodzin - int. Małżonka z Dzieckiem

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 27 XI 2018

10.30 w intencji Parafian

19.00 intencja dziękczynna w podziękowaniu za przyjaźnie i wszystkie otaczające nas dobre serca w Coventry - int. Ula i Mikołaj

 

Środa, 28 XI 2018

10.30 w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach

 

Czwartek, 29 XI 2018

10.30 śp. Michał (1 roczn. śmierci) i Zofia Drahuń - int. Syn Jurek

19.00 śp. Krzysztof Stolc

 

Piątek, 30 XI 2018 - Święto św. Andrzeja, Apostoła

10.30 w intencji zmarłych, polecanych w wypominkach

19.00 o błogosławione owoce naszych adwentowych rekolekcji

 

Sobota, 1 XII 2018

18.00 śp. Alina Brożek (8 roczn. śmierci)

 

Niedziela, 2 XII 2018 - I Niedziela Adwentu

9.00 śp. Michał (1 roczn. śmierci) i Zofia Drahuń - int. Rodzina Sokalskich, Gniłków i Čików

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Ignacego z okazji 15-tych urodzin i Anastazji z okazji 9-tych urodzin - int. Rodzice i Siostra

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 708059