Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 
Biuletyn - 18 listopada 2018

· Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, której relikwie znajdują się w naszym kościele. Z tej okazji na wieczorną Mszę św. zapraszamy tych wszystkich, którzy chcieliby złożyć albo odnowić swoje przyrzeczenia Ruchu Czystych Serc, umocnieni słowami „Z całą pilnością strzeż swego serca, bo życie tam ma swoje źródło" (Prz 4,2). Więcej informacji na stronie: www.rcs.org.pl.

· Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie wspólnoty Mężczyźni św. Józefa.

· Pod chórem można zaopatrzyć się w książki i płyty pp. Jacka i Jadwigi Pulikowskich, naszych rekolekcjonistów adwentowych. To dobry prezent pod choinkę!

· W poniedziałek o godz. 19.15 - adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· We wtorek, ze względu na udział proboszcza w spotkaniu powierników PMK w Swindon, odprawiona będzie jedynie Msza św. o godz. 19.00. W tym dniu nie będzie czynne też biuro parafialne, przepraszamy.

 

· W środę o godz. 19.30 zapraszamy na kolejne spotkanie Lectio Divina.

· W czwartek zapraszamy na kolejny Day Centre. Zgłoszenia u księdza proboszcza.

· Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych w środy i piątki podczas porannych Mszy św.

· Nauka przed chrztem dla rodziców - w czwartki po wieczornej Mszy św.

· W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na projekty odnowy obejścia naszego kościoła.

· W najbliższą sobotę, po Mszy św. wieczornej, rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Potrwa on trzy kolejne soboty. Koszt uczestnictwa w kursie to £ 20,- od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.

· W przyszłą niedzielę kazania wygłosi do nas o. Izaak Kusion OFM.

· Kolekta specjalna w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Instytut Polski Akcji Katolickiej (IPAK). Polecamy ją Waszej ofiarności.

· Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne dla kobiet „Pełna łaski”, które odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. Spotkania przeznaczone są dla wszystkich kobiet, pragnących satysfakcjonujących relacji: z samą sobą, z innymi i z Bogiem. Z całego serca zachęcamy, byś ofiarowała sobie ten czas, byś z odwagą taką, jaką masz, przyjęła nasze zaproszenie i odpowiedziała na nie swoją obecnością.

· Za dwa tygodnie rozpoczynamy już czas adwentu. W I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe, które wygłoszą do nas w tym roku pp. Jacek i Jadwiga Pulikowscy, od lat zaangażowani w duszpasterstwo rodzin. Rekolekcje odbędą się od piątku wieczorem do poniedziałku. Wieczorami obędą się spotkania stanowe, w niedzielę - dla mężczyzn, w poniedziałek - dla kobiet. Będzie też możliwość indywidualnych spotkań. Szczegółowy program w przyszłym tygodniu.

· W okresie adwentu zapraszamy we wtorki i czwartki na wieczorne nabożeństwa roratnie. W tym roku przypatrywać się będziemy postaci Ducha Świętego. Nie zapomnijmy przynieść ze sobą lampionów.

· Wkrótce rozpoczną się wizyty kolędowe. Rozpoczynamy od miejscowości poza Coventry. Zapisów można dokonać na naszej stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach w kościele. W tym roku podczas kolęd zbierać będziemy ofiary rodzinne na projekty odnowy naszej parafii.

· Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. Jest to najbardziej czytany tygodnik w Polsce. W tym numerze polecamy wywiad z jezuitą o. Romanem Groszewskim o tym, jak zostać świętym i metodzie Kung Fu Pandy w zaakceptowaniu samego siebie, artykuł o prof. Antonim Kępińskim, genialnym psychiatrze i wielkim humaniście, który Biblię uznawał za najlepszy podręcznik psychiatrii i wiele innych. Jako dodatek - dobrze przygotowane opracowanie IPN o drodze do niepodległości naszej ojczyzny.

· W zakrystii jest możliwość nabycia pilota na parking w cenie £ 10,- za sztukę.

· Już za tydzień w zakrystii będzie można nabyć opłatek wigilijny oraz świece wigilijne Caritasu w cenie £ 1,50 za małą i £ 2,50 za dużą.

· W dniach 3-15 grudnia odbędzie się w naszej parafii zbiórka żywności dla ubogich rodzin.

· Kochane dzieci, wielkimi krokami zbliżamy się do Bożego Narodzenia, dlatego tradycyjnie pragniemy zaprosić was i wasze rodziny do włączenia się w świąteczną dekorację naszego kościoła. Radośnie i kolorowo przywitajmy na świecie Pana Jezusa! Zapraszamy was do udziału w konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową! Ale pamiętajcie, ozdoby choinkowe muszą mieć rozsądne wymiary i nie mogą zawierać elementów niebezpiecznych, takich jak na przykład szpilki. Nie mogą też być ciężkie. Prosimy także o nie przynoszenie ozdób piernikowych. Pamiętajcie, że wszystkie wasze prace pragniemy umieścić na naszej parafialnej choince. Nie zapomnijcie podpisać waszych prac imieniem i nazwiskiem. Będzie miło jeśli zaznaczycie, ile macie lat. Oczywiście te najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone! Prace prosimy przynosić do zakrystii do 20 grudnia!

· Ogłaszamy naszą parafialną pielgrzymkę do Medjugorie połączoną z wypoczynkiem nad Adriatykiem. W programie Dubrownik, Medjugorie, Veprić, Makarska Riwiera, Mostar, Tihaljina, Neum. Termin: 28 IX - 5 X 2019. Cena: £ 635,- od osoby.

· Już w sobotę, 24 listopada, zapraszamy na nasze podwójne parafialne andrzejki. Od godz. 17.00 do godz. 19.00 zapraszamy na zabawę skierowaną do rodzin z dziećmi. Natomiast, po godz. 19.15 rozpoczynamy naszą tradycyjną, parafialną taneczną zabawę andrzejkową. Jest to zabawa „składkowa”, dlatego prosimy, by przynieść ze sobą przekąski, ciasta, sałatki etc. Będzie tez możliwość wsparcia organizacyjnego budżetu dobrowolną składką pieniężną, którą przeznaczymy na pokrycie kosztów organizacji zabawy oraz najpilniejsze naprawy w naszym klubie parafialnym.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

 

 

 


 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

 

Taca niedzielna: £ 603.87;

Gift Aid: £322.10;

Biuletyny: £ 25.42;

Na kościół / kwiaty: Jałmużna £732.69;

 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 18 XI 2018 - XXXIII Niedziela Zwykła

9.00 śp. Adam Kałyszewski (2 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Eugenia i Hieronim Rękas - int. F. Vincent

18.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Władysławy Plewy z okazji

80-tych urodzin - int. Córka Ewa i Wnuk

 

Poniedziałek, 19 XI 2018

10.30 śp. Leokadia i Kazimierz Kołodziej - int. M. Hołowenko

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 20 XI 2018 - Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

19.00 śp. Otton Kunze, Tadeusz Irzyński - int. K. Kunze

 

Środa, 21 XI 2018 - Wspomnienie Ofiarowania NMP

10.30 o zdrowie dla Macieja Grudzińskiego - int. Rodzina

 

Czwartek, 22 XI 2018 - Wspomnienie św. Cecylii

10.30 śp. Helena Praciak, Anna Naglik, Matylda Hajkowska - int. Żywy Różaniec

19.00 śp. Krzysztof Stolc

 

Piątek, 23 XI 2018

10.30 w intencji Parafian

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 24 XI 2018 - Wspomnienie św. Andrzej Dung-Lac i Towarzyszy

18.00 śp. Babcia Helena Polok - int. Wnuczka Edyta z Rodziną

 

Niedziela, 25 XI 2018 - Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

9.00 śp. Maria Ostrowska (w dniu urodzin) - int. Córka Magda z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Wacław Wagner, Henryk i Janina Przesmyccy - int. R. Przesmycka

18.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Alicji z okazji 3-cich urodzin oraz szczęśliwe rozwiązanie dla Małżonki

 

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 708061