Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Biuletyn - 11 listopada 2018

· Polska Szkoła Sobotnia serdecznie zaprasza dzisiaj na akademię z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zaczynamy Mszą św. o godz. 11.00, na której będzie sztandar naszej szkoły. Po Mszy św. zapraszamy do naszego klubu na przedstawienie przygotowane przez klasy: Reception, IIIa, VIa, VIII i GCSE. Będą recytacje i wspólny śpiew, chwila zadumy nad trudnymi losami naszego kraju, próba odpowiedzi na pytanie, co to znaczy patriotyzm dla dzisiejszej młodzieży. Jak zawsze będzie poczęstunek - domowe ciasta, kawa, herbata. Serdecznie zapraszamy na wspólne celebrowanie tej wielkiej rocznicy.

· Razem z chórem Senza Nome chcemy uczcić 100 lat niepodległości Polski wydarzeniem „Zaśpiewajmy dla Niepodległej". Zapraszamy dzisiaj po wieczornej Mszy św. do wspólnego śpiewania polskich pieśni wszystkich rodaków. W programie m.in. Mazurek Dąbrowskiego, Rota, Bogurodzica, Przybyli ułani, Czerwone maki i inne.

· W poniedziałek o godz. 19.15 - adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych w środy i piątki podczas porannych Mszy św. Kartki na wypominki leżą na balaskach z przodu kościoła.

· Nauka przed chrztem dla rodziców - w czwartki po wieczornej Mszy św.

· W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

· W przyszłą niedzielę,18 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, której relikwie znajdują się w naszym kościele. Z tej okazji zapraszamy na wieczorną Mszę św. tych wszystkich, którzy chcieliby odnowić swoje przyrzeczenia Ruchu Czystych Serc, umocnienie słowami „Z całą pilnością strzeż swego serca, bo życie tam ma swoje źródło" (Prz 4,2). Więcej informacji na stronie: www.rcs.org.pl.

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na projekty odnowy obejścia naszego kościoła.

· Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne dla kobiet „Pełna łaski”, które odbędzie się w niedzielę, 25 listopada, o godz. 16.00. Spotkania przeznaczone są dla wszystkich kobiet, pragnących satysfakcjonujących relacji: z samą sobą, z innymi i z Bogiem. Z całego serca zachęcamy, byś ofiarowała sobie ten czas, byś z odwagą taką, jaką masz, przyjęła nasze zaproszenie i odpowiedziała na nie swoją obecnością.

· Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. Jest to najbardziej czytany tygodnik w Polsce. W tym numerze - dużo o niepodległości naszej ojczyzny, polecamy dobry artykuł Marcina Jakimowicza o posłudze charyzmatycznej s. Briege McKenna, artykuły o odkryciu największego wirusa na świecie, o poetach Skamandra, o Panamie - gospodarzu Światowych Dni Młodzieży i wiele innych.

· Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się pod koniec listopada. Pierwsze spotkanie - w sobotę, 24 listopada, po Mszy św. wieczornej. Kurs potrwa trzy tygodnie. Nauki głosić będą m.in. pp. Jacek i Jadwiga Pulikowscy. Koszt uczestnictwa to £ 20 od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.

· 2 grudnia, w I Niedzielę Adwentu, nastąpi rozpoczęcie naszych rekolekcji adwentowych, które wygłoszą do nas pp. Jacek i Jadwiga Pulikowscy, od lat zaangażowani w duszpasterstwo rodzin. Rekolekcje odbędą się od piątku wieczorem do poniedziałku. Wieczorami obędą się spotkania stanowe, w niedzielę - dla mężczyzn, w poniedziałek - dla kobiet. Będzie też możliwość indywidualnych spotkań z naszymi gośćmi.

· Wkrótce rozpoczną się wizyty kolędowe. Rozpoczynamy od pierwszej niedzieli Adwentu od miejscowości poza Coventry. Zapisów będzie można dokonać na naszej stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach w kościele.

· W zakrystii jest możliwość nabycia pilota na parking w cenie £10 za sztukę.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £591.47;

Gift Aid: £568.45;

Taca - Wszystkich Świętych: £157.54;

Taca - Zaduszki: £74.15;

Świece: £118.85;

Na kościół / kwiaty: K. Kunze £ 20.00; P. Grzybowski £ 10.00; E., K. Strumidło £ 20.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 11 XI 2018 - XXXII Niedziela Zwykła

9.00 w intencji Parafian

CHRZEST: Aron Janur

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 w intencji naszej Ojczyzny

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

18.00 śp. Edmund Pycia (5 roczn. śmierci) - int. Rodzina

WSPÓLNE ŚPIEWANIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

 

Poniedziałek, 12 XI 2018 - Wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza

10.30 śp. Eleonora Niedziela (roczn. śmierci)

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 13 XI 2018 - Wspomnienie św. Męczenników Polski

10.30 śp. Jadwiga Sieńkowska - int. Depozyt

19.00 śp. Ludwika i Józef Irzyńscy - int. K. Kunze

 

Środa, 14 XI 2018

10.30 śp. Mieczysław Sztucki

 

Czwartek, 15 XI 2018

10.30 za zmarłych z rodzin Szal, Kamińskich, Witczak, Gocal, Leśniak i Janczy - int. Córka z Rodziną

19.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Dawida Sokalskiego z okazji urodzin - int. Rodzice i Rodzeństwo

 

Piątek, 16 XI 2018

10.30 śp. Stanisław Ostas - int. Córka z Rodziną

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 17 XI 2018 - Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

18.00 śp. Józef Gradkowski - int. Małżonka

 

Niedziela, 18 XI 2018 - XXXIII Niedziela Zwykła

9.00 śp. Adam Kałyszewski (2 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Eugenia i Hieronim Rękas - int. F. Vincent

18.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Władysławy Plewy z okazji 80-tych urodzin - int. Córka Ewa i Wnu

 

 

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 670786