Biuletyn - 4 listopada 2018

· Witamy w naszej wspólnocie ks. Waldemara Grzyba, charyzmatycznego kapłana i egzorcystę z Gorzowa Wielkopolskiego, Który przyjechał do naszej wspólnoty razem z dwójką ludzi, Basią i Piotrem. Od piątku prowadzą w naszej parafii nauki rekolekcyjne: Moje życie to Chrystus.

· Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 - zmiana tajemnic Żywego Różańca.

· Dzisiejsze ceremonie na cmentarzach: 13.00 London Rd, 15.00 Baginton. W uroczystości na Baginton (St. John the Baptist Cemetery, 6 Church Road, Baginton, CV8 3AR) wezmą udział sztandary brytyjskich jednostek wojskowych i orkiestra kadetów lotnictwa, a także sztandar naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Zapraszamy wszystkich do oddania hołdu pochowanym tam polskim lotnikom.

· Dzisiaj, po Mszy św. wieczornej - kolejne spotkanie przed bierzmowaniem.

· W poniedziałek o godz. 19.15 - adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w najbliższy wtorek, o godz. 19.30.

· Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych w środy i piątki podczas porannych Mszy św. Kartki na wypominki leżą na balaskach z przodu kościoła.

· Wizyty u chorych odbędą się w tym tygodniu wg harmonogramu:

środa, 7 listopada: Proboszcz: Ruła, Pacut, Rinz, Hołowenko.

czwartek, 8 listopada: Proboszcz: Dubiel, Kunze, Głowacz; szafarz Piotr: Kamiński, Musiolik, Jarosińska, Niezgorska.

piątek, 9 listopada: Proboszcz: Faltyn, Jabłońska, Kobylak; szafarz Andrzej: Zajkowska, Jawdoszak, Merdzio.

niedziela, 11 listopada: szafarz Mariusz: Dobosz, Roberts, Ostrowska; szafarz Piotr: Pasik, Szyszka, Burtny; szafarz Bogusław: Kler S., Kler A., Filak.

· Nauka przed chrztem dla rodziców - w czwartki po wieczornej Mszy św.

· W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

· Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Katedrze Westminsterskiej będzie miała miejsce uroczysta Msza św. w sobotę, 10 listopada, o godz. 14.30. Mszy św. przewodniczyć będzie abp Wojciech Polak, prymas Polski. Z parafii zorganizowany jest autokar. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt przejazdu £ 10. Zapisy na wyjazd w zakrystii.

· Ze względu na wyjazd do Katedry Westminsterskiej w sobotę nie będzie Mszy św. wieczornej. Nie będzie też czynne biuro parafialne, przepraszamy.

· Polska Szkoła Sobotnia serdecznie zaprasza w następną niedzielę, 11 listopada, na akademię z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zaczynamy Mszą św. o godz. 11.00, na której będzie sztandar naszej szkoły. Po Mszy św. zapraszamy do naszego klubu na przedstawienie przygotowane przez klasy: Reception, IIIa, VIa, VIII i GCSE. Będą recytacje i wspólny śpiew, chwila zadumy nad trudnymi losami naszego kraju, próba odpowiedzi na pytanie, co to znaczy patriotyzm dla dzisiejszej młodzieży. Jak zawsze będzie poczęstunek - domowe ciasta, kawa, herbata. Serdecznie zapraszamy na wspólne celebrowanie tej wielkiej rocznicy.

· Razem z chórem Senza Nome chcemy uczcić 100 lat niepodległości Polski wydarzeniem „Zaśpiewajmy dla Niepodległej". Zapraszamy do wspólnego śpiewania polskich pieśni wszystkich rodaków. W programie m.in. Mazurek Dąbrowskiego, Rota, Bogurodzica, Przybyli ułani, Czerwone maki i inne. Wspólne śpiewanie odbędzie się w niedzielę, w kościele po wieczornej Mszy św. Początek o godz. 19:00.

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na projekty odnowy obejścia naszego kościoła.

· Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne dla kobiet „Pełna łaski”, które odbędzie się w niedzielę, 25 listopada, o godz. 16.00. Spotkania przeznaczone są dla wszystkich kobiet, pragnących satysfakcjonujących relacji: z samą sobą, z innymi i z Bogiem. Z całego serca zachęcamy, byś ofiarowała sobie ten czas, byś z odwagą taką, jaką masz, przyjęła nasze zaproszenie i odpowiedziała na nie swoją obecnością.

· Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. Jest to najbardziej czytany tygodnik w Polsce. W tym numerze polecamy wywiad z ks. Piotrem Pawlukiewiczem pt. „Wracać, wracać, wracać”, wywiad z o. Piotrem Prauzner-Bechcickim OMI pt. „Śmierć jest szczerbata”, artykuł o polskich siostrach karmelitankach w Islandii i wiele innych.

· Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się pod koniec listopada. Pierwsze spotkanie - w sobotę, 24 listopada, po Mszy św. wieczornej. Kurs potrwa trzy tygodnie. Nauki głosić będą m.in. Jacek i Jadwiga Pulikowscy. Koszt uczestnictwa to £20,- od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.

· POGRZEB: Pogrzeb śp. Anieli Gołdyn, l. 90, odbędzie się w naszym kościele w środę o godz. 11.00. Niech dobry Bóg obdarzy Ją radością życia wiecznego...

Kolekta specjalna - Papieskie Dzieła Misyjne: £231.19;

Biuletyny: £23.20;

Niedziela, 4 XI 2018 - XXXI Niedziela Zwykła

9.00 śp. Józef, Eugenia, Kazimierz, Helena i Anna Sulikowscy, Władysława i Zygmunt Kosta, Irena Adby i Wojciech Mlek - int. S. Mlek

11.00 o dar nieba dla zmarłych z rodzin Kołodziejczyków i Góralczyków