Biuletyn - 28 października 2018

· Dzisiaj - druga niedziela liczenia wiernych w naszym kościele.

· Dzisiaj - specjalna kolekta na Papieskie Dzieła Misyjne. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· W poniedziałek i wtorek po Mszach św. o godz. 10.30 zapraszamy na ostatnie październikowe Nabożeństwa Różańcowe.

· W poniedziałek o godz. 19.15 - adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· Spotkanie Rady Administracyjnej - w najbliższy wtorek o godz. 19.30.

· W najbliższą środę o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie nasze dzieci w strojach aniołów, dobrych postaci biblijnych lub świętych na Bal Wszystkich Świętych (Bal Holy Wins). Program i szczegóły zapisów znajdują się na plakatach.

· Zbliża się miesiąc listopad. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych. Kartki na wypominki leżą na balaskach z przodu kościoła.

· W czwartek - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 11.00 i 19.00.

· Nauka przed chrztem dla rodziców - w czwartki po wieczornej Mszy św.

· W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na wyjątkowe rekolekcje z ks. Waldemarem Grzybem pt. Moje życie to Chrystus. W sobotę od godz. 16.00 dalsza część rekolekcji. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Modlitwy o uzdrowienie.

· Ceremonie na cmentarzach: sobota, 3 XI: 13.00 Canley, 14.30 Lentons Lane i 15.30 St. Paul’s; niedziela, 4 XI: 13.00 London Rd, 15.00 Baginton. W uroczystości na Baginton (St. John the Baptist Cemetery, 6 Church Road, Baginton, CV8 3AR) wezmą udział sztandary brytyjskich jednostek wojskowych i orkiestra kadetów lotnictwa, a także sztandar naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Zapraszamy wszystkich do oddania hołdu pochowanym tam polskim lotnikom.

· Kolejne spotkanie przed bierzmowaniem - w przyszłą niedzielę, po Mszy św. wieczornej.

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na projekty odnowy obejścia naszego kościoła.

· Spotkanie Rady Duszpasterskiej - we wtorek, 6 listopada, o godz. 19.30.

· Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Katedrze Westminsterskiej będzie miała miejsce uroczysta Msza św. w sobotę, 10 listopada, o godz. 14.30. Mszy św. przewodniczyć będzie abp Wojciech Polak, prymas Polski. Z parafii zorganizowany jest autokar. Koszt przejazdu £ 10,-. Zapisy na wyjazd w zakrystii.

· Polska Szkoła Sobotnia serdecznie zaprasza w niedzielę, 11 listopada, na akademię z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zaczynamy Mszą św. o godz. 11.00, na której będzie sztandar naszej szkoły. Po Mszy św. zapraszamy do naszego klubu na przedstawienie przygotowane przez klasy: Reception, IIIa, VIa, VIII i GCSE. Będą recytacje i wspólny śpiew, chwila zadumy nad trudnymi losami naszego kraju, próba odpowiedzi na pytanie, co to znaczy patriotyzm dla dzisiejszej młodzieży. Jak zawsze będzie poczęstunek - domowe ciasta, kawa, herbata. Serdecznie zapraszamy na wspólne celebrowanie tej wielkiej rocznicy.

· Razem z chórem Senza Nome chcemy uczcić 100 lat niepodległości Polski wydarzeniem „Zaśpiewajmy dla Niepodległej". Zapraszamy do wspólnego śpiewania polskich pieśni wszystkich rodaków. W programie m.in. Mazurek Dąbrowskiego, Rota, Bogurodzica, Przybyli ułani, Czerwone maki i inne. Wspólne śpiewanie odbędzie się w Dzień Niepodległości, 11 listopada, w kościele po wieczornej Mszy św. Początek o godz. 19:00. Wstęp wolny.

· Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne dla kobiet „Pełna łaski”, które odbędzie się w niedzielę, 25 listopada, o godz. 16.00. Spotkania przeznaczone są dla wszystkich kobiet, pragnących satysfakcjonujących relacji: z samą sobą, z innymi i z Bogiem. Z całego serca zachęcamy, byś ofiarowała sobie ten czas, byś z odwagą taką, jaką masz, przyjęła nasze zaproszenie i odpowiedziała na nie swoją obecnością.

· Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. Jest to najbardziej czytany tygodnik w Polsce. W tym numerze możemy dowiedzieć się o sensie odpustów. Każdego dnia możemy uratować jedną ludzką duszę. Polecamy wywiad z abpem Grzegorzem Rysiem pt. „Niewiele wiemy o młodych” i wiele innych.

· Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się pod koniec listopada. Pierwsze spotkanie - w sobotę, 24 listopada, po Mszy św. wieczornej. Kurs potrwa trzy tygodnie. Nauki głosić będą m.in. Jacek i Jadwiga Pulikowscy. Koszt uczestnictwa to £20,- od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.

· POGRZEB: Pogrzeb śp. Anieli Gołdyn, l. 90, odbędzie się w naszym kościele w środę, 7 listopada, o godz. 11.00. Niech dobry Bóg obdarzy Ją radością życia wiecznego...

Taca niedzielna - 14.10: £502.70;

Taca niedzielna - 21.10: £438.13;

Kolekta specjalna - Dzieło Nowego Tysiąclecia: £149.71;

Świece: £49.11;

Biuletyny: £25.46;

Niedziela, 28 X 2018 - XXX Niedziela Zwykła

9.00 z okazji 24-tej rocznicy małżeństwa Katarzyny i Sławomira Góralczyków - dziękczynna za wiele łask Bożych i opiekę Matki Bożej w czasie wspólnego życia