Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Biuletyn - 7 października 2018

· Witamy w naszej parafii s. Annę Mroczek ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, pracującą w Nowej Wilejce na Litwie. Siostra jest odpowiedzialna za dzieło Centrum Kształcenia Rodziny, prowadzi trzy świetlice dla dzieci. Prosi dzisiaj o modlitwę i wsparcie materialne.

· Tak jak co roku, w niedziele października, będziemy liczyć wiernych, zarówno przychodzących do kościoła, jak i przyjmujących Komunię św. Liczenie nastąpi dzisiaj i w ostatnią niedzielę października.

· Zmiana tajemnic Żywego Różańca - dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00.

· W październiku, każdego dnia po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na wspólną modlitwę Różańca świętego.

· W poniedziałki o godz. 10.00 - spotkanie Mothers & Toddlers, a o godz. 19.15 - adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· We wtorki o godz. 18.00 - spotkania dla kobiet żyjących w trudnych relacjach rodzinnych. Spotkania mają charakter terapeutyczny i samopomocowy. Więcej informacji: 07572.002.308 Ania lub 07540.569.599 Beata.

· Biuro parafialne będzie w tym tygodniu czynne jedynie we wtorek. Zapraszamy w godz. 11.30-12.30 lub po wieczornej Mszy św. Będzie ono otwarte ponownie dopiero po 21 października.

· W środę grupa parafian wraz z proboszczem udaje się na 10-dniową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Guadelupe. Proboszcza zastępować będzie ks. kanonik Jerzy Januszkiewicz. W środę Msza św. parafialna będzie odprawiona o godz. 10.00, aby umożliwić pielgrzymom uczestnictwo we Mszy św. Wyjazd z parkingu parafialnego o godz. 11.00.

· W środę po Mszy św. o godz. 10.00 - spotkanie biblijne, o godz. 18.00 - grupa wsparcia AA, o godz. 19.30 - spotkanie Lectio Divina.

· Najbliższy Day Centre odbędzie się w czwartek, po Mszy św. o godz. 10.30. Następne spotkanie: 25 października. Zgłoszenia u proboszcza.

· Nauka przed chrztem dla rodziców - w czwartki po wieczornej Mszy św.

· W piątek o godz. 18.00 - schola dziecięca Boże DoReMiFaSolki, o godz. 19.00 - godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

· Kolejne spotkanie dla singli - w sobotę, 13 października, o godz. 19.30.

· Nasza tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham, które jest Narodowym Sanktuarium Anglii zwanym angielskim Nazaretem, odbędzie się w najbliższą sobotę. Pielgrzymka jest dziękczynieniem za 40-lecie wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Gościem specjalnym będzie abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, długoletni kapelan Jana Pawła II. Z parafii zorganizowany będzie wspólny wyjazd. Koszt przejazdu £10,- od osoby dorosłej (dzieci £5,-). Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii. Program pielgrzymki: 7.45 wyjazd z parkingu, 11.45 śpiew przed kościołem w wiosce, 12.00 Anioł Pański i pielgrzymka, 13.30 okazja do spowiedzi św., 14.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, 15.00 Msza św. 16.30 wyjazd z Walsingham.

· Zapraszamy na spotkanie modlitewne w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00.

· „Promieniowanie Ojcostwa” – pod takim hasłem obchodzić będziemy za tydzień XVIII Dzień Papieski. Szczególnie widocznym znakiem tego święta jest zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ta to szlachetne dzieło, które od 17 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· W poniedziałek, 15 października, jak każdego roku na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy za Dzieci Utracone. Imiona tych dzieci można dostarczać do zakrystii.

· W niedzielę, 21 października, z kalendarzami misyjnymi przyjedzie do nas s. Maria Assunta, klawerianka.

· Wspólnota Mężczyźni św. Józefa spotyka się w niedzielę, 28 października, o godz. 16.00.

· Zespół Senza Nome zaprasza do wspólnego muzykowania wszystkich, którzy lubią śpiewać lub grać. Próby odbywają się w klubie parafialnym w każdą niedzielę o godz. 19.00. Nie trzeba być wykształconym muzykiem, wystarczy miłość do muzyki i dobre chęci. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza że ten sezon jest wyjątkowy, gdyż zespół będzie już niebawem obchodził 10-lecie swojej działalności.

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na projekty odnowy obejścia naszego kościoła.

· Zbliża się miesiąc listopad. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych. Kartki na wypominki leżą na balaskach z przodu kościoła.

· Ceremonie na cmentarzach: sobota, 3 listopada: 13.00 Canley, 14.30 Lentons Lane i 15.30 St. Paul’s; niedziela, 4 listopada: 13.00 London Road, 15.00 Baginton. W uroczystości na Baginton (St. John the Baptist Cemetery, 6 Church Road, Baginton, CV8 3AR) wezmą udział sztandary brytyjskich jednostek wojskowych i orkiestra kadetów lotnictwa, a także sztandar naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Zapraszamy wszystkich do oddania hołdu pochowanym tam polskim lotnikom.

· Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - w niedzielę, 4 listopada, po Mszy św. wieczornej.

· Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. Jest to najbardziej czytany tygodnik w Polsce. W tym numerze polecamy artykuł Agaty Puścikowskiej o „Męskiej linii ratunkowej”, jakim jest dla wielu panów codzienny różaniec, wywiad z abpem Wojciechem Polakiem, prymasem Polski o trudnych sprawach Kościoła, o synodzie Kościoła o młodych, który rozpoczął się w Rzymie, o Marszałku Piłsudskim, Admirale Unrugu, o pacie w sprawie Brexitu, o nowym zgromadzeniu zakonnym w Polsce, o odnalezionym „Kazaniu na Areopagu” Karola Wojtyły i wiele innych. Jako dodatek polecamy dzisiaj film „Sprawa Chrystusa”, najważniejsze śledztwo dziennikarskie w dziejach.

· Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się pod koniec listopada. Pierwsze spotkanie - w sobotę, 24 listopada, po Mszy św. wieczornej. Kurs potrwa trzy tygodnie. Nauki głosić będą m.in. Jacek i Jadwiga Pulikowscy. Koszt uczestnictwa to £20,- od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.

· W zakrystii jest możliwość nabycia pilota na parking w cenie £10,- za sztukę.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. Tylko ta osoba, która zgłosi swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Wypełnione należy zostawić w zakrystii.

· POGRZEB: W czwartek, 27 września, zmarła nasza parafianka śp. Helena Praciak, lat 87. Jej pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek, 23 października, o godz. 11.00. W Nuneaton zmarł śp. Zbigniew Skrzyński, lat 63. Jego pogrzeb odbędzie się w Polsce. Niech dobry Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego...


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna - 23 IX: £ 577.77;

Taca niedzielna - 30 IX: £ 545.26;

Gift Aid: £ 696.70;

Biuletyny: £ 22.39;

Świece: £ 53.66;

Ofiara na kościół: S. Aniskowicz £ 200.00; J. Dambrawa £ 20.00; T. Rutkowska £ 20.00; Koledzy R. Kocura z Agco z racji pogrzebu jego Mamy £ 55.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 7 X 2018 - XXVII Niedziela Zwykła

9.00 śp. Danuta Wietrzychowska - int. Siostra z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Jan i Maria Wagner oraz zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

18.00 o uzdrowienie małżeństwa Weroniki i Pawła - int. Justyna Misiewicz

 

Poniedziałek, 8 X 2018

10.30 o błogosławieństwo Boże dla chorego brata Ryszarda Inglota, aby dobry Bóg pomógł mu w Jego cierpieniu - int. Siostra Marysia

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 9 X 2018

10.30 śp. Zbigniew Skrzyński (zmarł 2 tygodnie temu)

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Rodziców i Męża - int. A. Jelonek-Nowakowska

 

Środa, 10 X 2018

10.00 śp. Roman Neubarth (28 roczn. śmierci) - int. Małżonka F. Vincent

 

Czwartek, 11 X 2018

10.30 śp. mama Joanna Siejko (23 roczn. śmierci) - int. Córka M. Wańczycka

19.00 w intencji Parafian

 

Piątek, 12 X 2018

10.30 śp. ks. Ludwik Czyż (11 roczn. śmierci)

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 13 X 2018 - Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO WALSINGHAM

18.00 z prośbą o błogosławieństwo, w sposób szczególny o potomstwo,dla Magdy i Sebastiana

CHRZEST: Eliza Regina Korczyńska

 

Niedziela, 14 X 2018 - XXVIII Niedziela Zwykła

9.00 w intencji Parafian

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 w intencji naszych nauczycieli, katechetów i wychowawców

18.00 śp. Janina Mariankowska - int. Syn i Przyjaciel

 

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 708050