Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 
Biuletyn - 16 września 2018

· Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny, poświęcony naszemu Patronowi, św. Stanisławowi Kostce. W tym roku przypada jubileusz 450-tej rocznicy Jego narodzin dla nieba. Głównymi gośćmi uroczystości są ks. prał. Stefan Wylężek, rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii oraz ks. kan. Krzysztof Tyliszczak, kanclerz. Rozpoczynamy dzisiaj peregrynację relikwii św. Stanisława Kostki w naszych domach. Jest to wyjątkowa okazja do zapoznania się z życiem naszego Patrona, ale i do modlitwy rodzinnej. Zapisy na wizytę relikwii Świętego - w zakrystii.

· Dzisiaj o godz. 14.00 zapraszamy na uroczystości przy grobach poległych lotników w Nuneaton przy Oaston Road (Oaston Road, Nuneaton, CV11 6JZ). Obecny będzie sztandar naszej Polskiej Szkoły. Nie zabraknie modlitw po polsku.

· Zapraszamy wszystkich parafian na odpustowy kiermasz parafialny. Na wszystkich czekają pyszne domowe ciasta, kawa, herbata, loteria fantowa i inne atrakcje. Całkowity dochód z kiermaszu zasili konto Domu Opieki „Ufność” w Częstochowie, gdzie swoje schronienie i okruchy miłości znajdują najmłodsze dzieci z całej Polski odrzucone przez świat z powodu wad genetycznych i  często poszkodowane przez własnych biologicznych rodziców. Nie bądźmy obojętni!

· W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie Mothers & Toddlers, a o godz. 19.15 - na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· We wtorek poranna Msza św. będzie odprawiona już o godz. 9.30. W tym dniu nie będzie czynne biuro parafialne.

· We wtorek o godz. 18.00 rozpoczynamy w naszym klubie spotkania dla kobiet żyjących w trudnych relacjach rodzinnych. Spotkania mają charakter terapeutyczny i samopomocowy. Więcej informacji: 07572.002.308 Ania lub 07540.569.599 Beata.

· W środę po Mszy św. o godz. 10.30 - spotkanie biblijne, o godz. 18.00 - grupa wsparcia AA.

· Spotkanie Lectio Divina - w środę, 26 września, o godz. 19.30, a Day Centre - w czwartek, 27 września, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza.

· Nauka przed chrztem dla rodziców - w czwartek po wieczornej Mszy św.

· W piątek o godz. 18.00 - schola dziecięca Boże DoReMiFaSolki, o godz. 19.00 - godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

· Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - w niedzielę, 30 września, po Mszy św. wieczornej.

· Zespół Senza Nome zaprasza do wspólnego muzykowania wszystkich, którzy lubią śpiewać lub grać. Próby odbywają się w klubie parafialnym w każdą niedzielę o godz. 19.00. Nie trzeba być wykształconym muzykiem, wystarczy miłość do muzyki i dobre chęci. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza że ten sezon jest wyjątkowy, gdyż zespół będzie już niebawem obchodził 10-lecie swojej działalności.

· Grupa Apostolstwa Miłosierdzia Bożego zaprasza wszystkich parafian, w piątek, 28 września, o godz.15.00, do naszej świątyni na wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Jest to wyjątkowy dzień z racji wspomnienia bł. ks. Michała Sopoćki, który był szczególnie bliski św. siostrze Faustynie. Tego dnia o godz.15.00 na całym świecie odmawiana jest „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast” do której nasza parafia się przyłączyła. W związku z tym pragniemy, aby tego dnia zebrało się nas jak najwięcej w kościele, a jeśli ktoś nie będzie mógł przybyć, prosimy o zmówienie tej modlitwy w miejscu, w którym będzie się znajdować.

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na projekty odnowy obejścia naszego kościoła.

· Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się na przełomie listopada i grudnia. Pierwsze spotkanie - w sobotę, 24 listopada, po Mszy św. wieczornej. Kurs potrwa trzy tygodnie. Nauki głosić będą m.in. Jacek i Jadwiga Pulikowscy. Koszt uczestnictwa to £20,- od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.

· W pierwszy weekend października gościć będziemy w naszej parafii s. Annę Mroczek ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów, pracującej w Nowej Wilejce na Litwie. Siostra jest odpowiedzialna za dzieło Centrum Kształcenia Rodziny, prowadzi trzy świetlice dla dzieci.

· Nasza tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham, które jest Narodowym Sanktuarium Anglii zwanym angielskim Nazaretem, odbędzie się w sobotę, 13 października. Pielgrzymka jest dziękczynieniem za 40-lecie wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Gościem specjalnym będzie abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, długoletni kapelan Jana Pawła II. Z parafii zorganizowany będzie wspólny wyjazd. Koszt przejazdu £10,- od osoby dorosłej (dzieci £5,-). Zapisy w zakrystii.

· Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. Jest to najbardziej czytany tygodnik w Polsce. W tym numerze polecamy relację z pogrzebu abpa Szczepana Wesołego w Katowicach, artykuł Marcina Jakimowicza o mocy Imienia Bożego, historię Lucasa Maeda de Oliveira uzdrowionego za wstawiennictwem świętych Pastuszków z Fatimy i wiele innych.

· W zakrystii jest możliwość nabycia pilota na parking w cenie £10,- za sztukę.

· POGRZEB: Pogrzeb śp. Zofii Kocur, lat 80, odbędzie się we wtorek, 25 września, o godz. 11.00. Pogrzeb śp. Józefa Cieśli, lat 95, odbędzie się we wtorek, 2 października, o godz. 12.00. Niech dobry Bóg obdarzy Zmarłych radością życia wiecznego...

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Należy je wypełnić i zostawić w zakrystii.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £461.50;

Gift Aid: £473.20;

Kolekta specjalna - Fundacja Kard. Glempa: £211.25;

Świece: £50.89;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 16 IX 2018 - Uroczystość Odpustowa św. Stanisława Kostki

9.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Dominiki Sokalskiej z okazji 11-tych urodzin - int. Kochający Rodzice i Bracia

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 w intencji Parafian

18.00 o odnowienie i Boże błogosławieństwo dla Joanny i Rafała Lubomskich z okazji 9-tej rocznicy ich małżeństwa

 

Poniedziałek, 17 IX 2018

10.30 śp. ojciec Jan (roczn. śmierci), matka Józefa, siostra Bogumiła i matka Bronisława Nowak - int. A.R. Ignatowicz

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 18 IX 2018

9.30 śp. Ewa Kaczmarska - int. Przyjaciel

19.00 o błogosławieństwo Boże i całkowite uzdrowienie dla Katarzyny

 

Środa, 19 IX 2018

10.30 śp. Helena Ostas - int. Wnuczka z Rodziną

 

Czwartek, 20 IX 2018 - Wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy

10.30 dziękczynno-błagalna o ulgę w cierpieniu dla Steni Jarosińskiej - int. Koleżanki Tereska i Jadwiga

19.00 w intencji Parafian

 

Piątek, 21 IX 2018 - Święto św. Mateusza

10.30 w intencji Parafian

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 22 IX 2018 - Wspomnienie NMP Bolesnej

18.00 w podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla Wioletty

 

Niedziela, 23 IX 2018 - XXV Niedziela Zwykła

9.00 śp. Tadeusz Cieślak - int. Syn z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

CHRZEST: Laura Maria Pyka

11.00 śp. Wacław Wagner i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

18.00 śp. Marian Spociński (w rocznicę urodzin) i dziadkowie - int. Córka z Rodziną

 

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 683509