Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 
Biuletyn - 9 września 2018

· Dzisiaj przeprowadzona jest zbiórka na Fundację Kardynała Glempa.

· Dzisiaj o godz. 16.00 w naszym klubie - kolejne spotkanie Wspólnoty Mężczyźni św. Józefa. Zapraszamy wszystkich panów na te wyjątkowe spotkania mężczyzn.

· Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.00 wznawiamy liturgie Słowa dla naszych dzieci. Jeśli są osoby chętne do włączenia się w przygotowanie tych spotkań, prosimy o kontakt z duszpasterzem.

· W poniedziałek, ze względu na pogrzeb abpa Szczepana Wesołego w Katowicach, nie będzie Mszy św. o godz. 10.30, natomiast o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie Mothers & Toddlers, a o godz. 19.15 - na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· Najbliższe spotkanie Rady Administracyjnej - we wtorek, 11 września, o godz. 19.30.

· Odwiedziny chorych w tym tygodniu według następującego harmonogramu:

środa, 12 września: Proboszcz (od 13.00): Rinz, Merdzio, Ruła, Pacut.

czwartek, 13 września: Proboszcz (od 13.30): Kamiński, Musiolik, Jarosińska, Niezgorska.

piątek, 14 września: Proboszcz (od 11.15): Faltyn, Dobosz, Roberts, Ostrowska; Szafarz Andrzej (od 13.00): Jabłońska, Kobylak, Jawdoszak; Szafarz Piotr (od 12.30): Pasik, Szyszka, Burtny, Hołowenko.

niedziela, 16 września: Szafarz Bogdan (od 12.30): Kler S., Kler A., Filak, Skrzyński; Szafarz Mariusz (od 12.30): Dubiel, Kunze, Głowacz, Praciak.

· W środę o godz. 18.00 - spotkanie grupy wsparcia AA, a o godz. 19.30 - spotkanie Lectio Divina.

· Day Centre - w czwartek, 13 września, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza.

· Nauka przed chrztem dla rodziców - w czwartek po wieczornej Mszy św.

· W piątek o godz. 18.00 - spotkanie scholi dziecięcej Boże DoReMiFaSolki.

· Przypominamy, że przygotowania do pierwszej Komunii świętej w naszej parafii odbywają się w polskiej szkole. Zajęcia z dziećmi prowadzi proboszcz. W sobotę, 15 września, zaraz po apelu, w szkole przewidziane jest obowiązkowe spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

· Spotkanie dla singli - w restauracji Cracovianka w sobotę, 15 września, o godz. 19.30.

· Za tydzień w naszej parafii przeżywać będziemy odpust parafialny, poświęcony naszemu Patronowi, św. Stanisławowi Kostce. W tym roku przypada jubileusz 450-tej rocznicy Jego narodzin dla nieba. Głównym gościem uroczystości będzie ks. prał. Stefan Wylężek, rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Suma odpustowa odprawiona będzie o godz. 11.00. W tym dniu rozpoczniemy peregrynację relikwii św. Stanisława Kostki, w naszych domach. Będzie to wyjątkowa okazja do zapoznania się z życiem naszego Patrona, ale i do modlitwy rodzinnej, tak jak to dzieje się przy peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego. Zapisy na wizytę relikwii Świętego - w zakrystii.

· Za tydzień, w niedzielę, o godz. 14.00 zapraszamy na uroczystości przy grobach poległych lotników w Nuneaton przy Oaston Road (Oaston Road, Nuneaton, CV11 6JZ). Obecny będzie sztandar naszej Polskiej Szkoły. Nie zabraknie modlitw po polsku.

· W dniu odpustu parafialnego zapraszamy wszystkich parafian na odpustowy kiermasz parafialny. Na wszystkich czekać będą pyszne domowe ciasta, kawa, herbata, loteria fantowa i inne atrakcje. Całkowity dochód z kiermaszu zasili konto Domu Opieki „Ufność” w Częstochowie, gdzie swoje schronienie i okruchy miłości znajdują najmłodsze dzieci z całej Polski odrzucone przez świat z powodu wad genetycznych i  często poszkodowane przez własnych biologicznych rodziców. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w to dzieło miłosierdzia poprzez pieczenie ciast na nasz wspólny kiermasz lub ofiarowanie fantów na loterię. Fanty można składać na plebani. Nie bądźmy obojętni!

· Od 18 września o godz. 18.00 odbywać się będą w naszym klubie spotkania dla kobiet żyjących w trudnych relacjach rodzinnych. Spotkania mają charakter terapeutyczny i samopomocowy. Więcej informacji pod nr tel. 07572.002.308 Ania lub 07540.569.599 Beata.

· Spotkanie biblijne - w środę, 19 września, po Mszy św. o godz. 10.30.

· Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - w niedzielę, 30 września, po Mszy św. wieczornej.

· Otwarta jest już Księga Intencji Mszalnych na przyszły rok.

· Zespół Senza Nome zaprasza do wspólnego muzykowania wszystkich, którzy lubią śpiewać lub grać. Próby odbywają się w klubie parafialnym w każdą niedzielę o godz. 19.00. Nie trzeba być wykształconym muzykiem, wystarczy miłość do muzyki i dobre chęci. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza że ten sezon jest wyjątkowy, gdyż zespół będzie już niebawem obchodził 10-lecie swojej działalności.

· Grupa Apostolstwa Miłosierdzia Bożego zaprasza wszystkich parafian, w piątek, 28 września, o godz.15.00, do naszej świątyni na wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Jest to wyjątkowy dzień z racji wspomnienia bł. ks. Michała Sopoćki, który był szczególnie bliski św. siostrze Faustynie. Tego dnia o godz.15.00 na całym świecie odmawiana jest „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast” do której nasza parafia się przyłączyła. W związku z tym pragniemy, aby tego dnia zebrało się nas jak najwięcej w kościele, a jeśli ktoś nie będzie mógł przybyć, prosimy o zmówienie tej modlitwy w miejscu, w którym będzie się znajdować.

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na projekty odnowy obejścia naszego kościoła.

· Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się na przełomie listopada i grudnia. Pierwsze spotkanie - w sobotę, 24 listopada, po Mszy św. wieczornej. Kurs potrwa trzy tygodnie. Nauki głosić będą m.in. Jacek i Jadwiga Pulikowscy. Koszt uczestnictwa to £20,- od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.

· POGRZEB: W sobotę, 25 sierpnia, Pan Bóg radością nieba obdarzył śp. Zofię Kocur, lat 80, naszą długoletnią parafiankę. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w naszym kościele. Nie znamy jeszcze daty pogrzebu. Niech dobry Bóg obdarzy Zmarłą radością życia wiecznego...

· Nasza tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham, które jest Narodowym Sanktuarium Anglii zwanym angielskim Nazaretem, odbędzie się w sobotę, 13 października. Pielgrzymka jest dziękczynieniem za 40-lecie wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Gościem specjalnym będzie abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, długoletni kapelan Jana Pawła II. Z parafii zorganizowany będzie wspólny wyjazd. Koszt przejazdu £10,- od osoby dorosłej (dzieci £5,-). Zapisy w zakrystii.

· Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. Jest to najbardziej czytany tygodnik w Polsce. W tym numerze polecamy artykuły o Arcybiskupie Szczepanie Wesołym, długoletnim opiekunie polskiej emigracji, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Katowicach, o błog. Annie Kolesárovej, nowej słowackiej patronce czystych serc, o niepełnosprawnym Januszu Świtaju, którego świadectwo życia przyciąga innych do Jezusa, o dwóch filmach opowiadających o bohaterskich losach Dywizjonu 303, o Johnny’m Cashu, ostatnim wędrownym pieśniarzu, o Nowych Nieboczowach pod Raciborzem i wiele innych.

· W zakrystii jest możliwość nabycia pilota do bramy parkingowej w cenie £10,- za sztukę.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Należy je wypełnić i zostawić w zakrystii.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £438.75;

Gift Aid: £296.00;

Biuletyny: £32.42;

Ofiara na kwiaty / Kościół: P. Grzybowski £ 10.00; B. Kolmas £ 20.00; z testamentu śp. Edwarda Strumidło £ 500.00; H. Jankowski £ 50.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!!

Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 9 IX 2018 - XXIII Niedziela Zwykła

9.00 śp. Zofia Kocur

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 Msza św. dziękczynna za 20 lat opieki i miłości Bożej w 20-tą rocznicę sakramentu małżeństwa Adriany i Marcina Uchańskich

18.00 śp. Piotr Krajewski - int. Krystyna

 

Poniedziałek, 10 IX 2018

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 11 IX 2018

10.30 w podziękowaniu za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla Alicji i Macieja Rezmer z okazji 25-tej rocznicy ich małżeństwa

19.00 śp. Helena - int. Wioletta


Środa, 12 IX 2018

10.30 o zdrowie, ulgę w cierpieniu i opiekę Matki Najświętszej dla Marii Hołowenko na każdy dzień jej życia - int. Siostra Bronisława

 

Czwartek, 13 IX 2018 - Wspomnienie św. Jana Chryzostoma

10.30 śp. Regina Burek, Matylda Hajkowska, Genowefa Jendro, Anna Naglik i wszyscy zmarli Koła Seniorów

19.00 o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Kacpra i Edyty Busz z okazji 3-ciej rocznicy ich małżeństwa

 

Piątek, 14 IX 2018 - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

10.30 śp. Franciszka Kaczyńska

19.00 śp. Bronisława Pycia (1 roczn. śmierci) - int. Rodzina

 

Sobota, 15 IX 2018 - Wspomnienie NMP Bolesnej

18.00 1) śp. Alicja Polak-Romanowska (m-c po śmierci) - int. Syn z Rodziną

2) o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Tomasza i Katarzyny Kostyszak z okazji 15-tej rocznicy ich małżeństwa

 

Niedziela, 16 IX 2018 - Uroczystość Odpustowa św. Stanisława Kostki

9.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Dominiki Sokalskiej z okazji 11-tych urodzin - int. Kochający Rodzice i Bracia

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 w intencji Parafian

18.00 o odnowienie i Boże błogosławieństwo dla Joanny i Rafała Lubomskich z okazji 9-tej rocznicy ich małżeństwa

 

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 692159