Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 
Biuletyn - 2 września 2018

· W ostatni wtorek, 28 sierpnia, o godz. 18.37, zmarł w Rzymie Arcybiskup Szczepan Wesoły, wieloletni duszpasterz polskiej emigracji i uczestnik Soboru Watykańskiego II. Miał 92 lata, w tym 62 lata kapłaństwa i 50 lat biskupstwa. Ksiądz Arcybiskup przyjeżdżał do naszej parafii wielokrotnie. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 10 września, o godz. 11.00 w Katowicach, skąd pochodził. Uroczystościom pogrzebowym będzie przewodniczył arcybiskup gnieźnieński Wojciech Polak, Prymas Polski.

· Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9.00, zapraszamy na krótkie spotkanie wszystkich wyjeżdżających na naszą kwietniową pielgrzymkę do Włoch. Obecność obowiązkowa. Są jeszcze wolne miejsca na ten pielgrzymkowy wyjazd: jest to czas ferii: 22-27 kwietnia 2019 r. W programie: Rzym, Orvieto, Asyż, Lanciano, Manopello, San Giovani Rotondo, Gargano, Neapol.

· Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00, odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy wszystkich miłośników modlitwy różańcowej.

· W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· W tym tygodniu, od poniedziałku do czwartku, proboszcz weźmie udział w corocznych rekolekcjach dla kapłanów Polskiej Misji Katolickiej. W związku z jego nieobecnością nie będzie w tym tygodniu Mszy św. we wtorek i środę. W te dni o godz. 19.00 będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością przyjęcia Komunii świętej. We wtorek nieczynne będzie również biuro parafialne. W czwartek Msza św. odprawiona zostanie jedynie o godz. 19.00.

· W środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie grupy wsparcia AA.

· Spotkania pozostałych grup odbędą się po przerwie wakacyjnej. Pierwsze spotkania Mothers & Toddlers - w poniedziałek, 10 września, o godz. 10.00, Lectio Divina - w środę, 12 września, o godz. 19.30, scholi dziecięcej Boże DoReMiFaSolki - w piątek, 14 września, o godz. 18.00, biblijne - w środę, 19 września, po Mszy św. o godz. 10.30.

· Nauka przed chrztem dla rodziców - w czwartek po wieczornej Mszy św.

· W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. będą w tym dniu odprawione o godz. 10.30 i 19.00. Wizyty u chorych odbędą się w przyszłym tygodniu.

· SZKOŁA: W sobotę, 8 września, o godz. 9.15 uroczystą Mszą św. rozpoczynamy nowy rok szkolny w polskiej szkole sobotniej. Zajęcia odbywają się w budynku katolickiej szkoły średniej: Bishop Ullathorne School na Leasowe’s Avenue, CV3 6BH.

· Przypominamy, że przygotowania do pierwszej Komunii świętej w naszej parafii odbywają się w polskiej szkole. Zajęcia z dziećmi prowadzi proboszcz. Tydzień po rozpoczęciu roku szkolnego, w sobotę, 15 września, zaraz po apelu, w szkole przewidziane jest obowiązkowe spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

· Kolejne spotkanie Wspólnoty Mężczyźni św. Józefa odbędzie się w następną niedzielę, 9 września, o godz. 16.00 w naszym klubie. Zapraszamy wszystkich panów na te wyjątkowe spotkania mężczyzn.

· W niedzielę, 9 września, przeprowadzona będzie dodatkowa zbiórka na Fundację Kardynała Glempa.

· Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.00 wznawiamy liturgie Słowa dla naszych dzieci. Jeśli byłyby osoby chętne do włączenia się w przygotowanie tych spotkań, prosimy o kontakt z duszpasterzem.

· Najbliższe spotkanie Rady Administracyjnej - we wtorek, 11 września, o godz. 19.30.

· Kolejny Day Centre odbędzie się w czwartek, 13 września, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza.

· Najbliższe spotkanie dla singli odbędzie się w restauracji Cracovianka w sobotę, 15 września, o godz. 19.30.

· W niedzielę, 16 września, w naszej parafii przeżywać będziemy odpust parafialny, poświęcony naszemu Patronowi, św. Stanisławowi Kostce. W tym roku przypada jubileusz 450-tej rocznicy Jego narodzin dla nieba. Głównym gościem uroczystości będzie ks. prał. Stefan Wylężek, rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Suma odpustowa odprawiona będzie w niedziele, o godz. 11.00. W tym dniu rozpoczniemy peregrynację relikwii św. Stanisława Kostki, w naszych domach. Będzie to wyjątkowa okazja do zapoznania się z życiem naszego Patrona, ale i do modlitwy rodzinnej, tak jak to dzieje się przy peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego. Zapisy na wizytę relikwii Świętego - w zakrystii.

· W niedzielę, 16 września, o godz. 14.00 zapraszamy na uroczystości przy grobach poległych lotników w Nuneaton przy Oaston Road (Oaston Road, Nuneaton, CV11 6JZ). Obecny będzie sztandar naszej Polskiej Szkoły. Nie zabraknie modlitw po polsku.

· W dniu odpustu parafialnego, 16 września, zapraszamy wszystkich parafian na odpustowy kiermasz parafialny. Na wszystkich czekać będą pyszne domowe ciasta, kawa, herbata, loteria fantowa i inne atrakcje. Całkowity dochód z kiermaszu zasili konto Domu Opieki „Ufność” w Częstochowie, gdzie swoje schronienie i okruchy miłości znajdują najmłodsze dzieci z całej Polski odrzucone przez świat z powodu wad genetycznych i  często poszkodowane przez własnych biologicznych rodziców. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w to dzieło miłosierdzia poprzez pieczenie ciast na nasz wspólny kiermasz lub ofiarowanie fantów na loterię. Fanty można składać na plebani. Nie bądźmy obojętni!

· Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 30 września, po Mszy św. wieczornej.

· Otwarta jest już Księga Intencji Mszalnych na przyszły rok.

· Zespół Senza Nome zaprasza do wspólnego muzykowania wszystkich, którzy lubią śpiewać lub grać. Próby odbywają się w klubie parafialnym w każdą niedzielę o godz. 19.00. Nie trzeba być wykształconym muzykiem, wystarczy miłość do muzyki i dobre chęci. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza że ten sezon jest wyjątkowy, gdyż zespół będzie już niebawem obchodził 10-lecie swojej działalności.

· Grupa Apostolstwa Miłosierdzia Bożego zaprasza wszystkich parafian, w piątek, 28 września, o godz.15.00, do naszej świątyni na wspólne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Jest to wyjątkowy dzień z racji wspomnienia bł. ks. Michała Sopoćki, który był szczególnie bliski św. siostrze Faustynie. Tego dnia o godz.15.00 na całym świecie odmawiana jest „Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast” do której nasza parafia się przyłączyła. W związku z tym pragniemy, aby tego dnia zebrało się nas jak najwięcej w kościele, a jeśli ktoś nie będzie mógł przybyć, prosimy o zmówienie tej modlitwy w miejscu, w którym będzie się znajdować.

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na projekty odnowy obejścia naszego kościoła.

· Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się na przełomie listopada i grudnia. Pierwsze spotkanie - w sobotę, 24 listopada, po Mszy św. wieczornej. Kurs potrwa trzy tygodnie. Nauki głosić będą m.in. Jacek i Jadwiga Pulikowscy. Koszt uczestnictwa to £ 20,- od osoby. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.

· Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. Jest to najbardziej czytany tygodnik w Polsce. W tym numerze polecamy artykuły o Światowym Spotkaniu Rodzin w Irlandii, o wizycie papieża Franciszka w tym kraju zranionym przez ciężkie grzechy popełnione przez ludzi Kościoła, o znaczeniu Biblii w naszym codziennym życiu, o kulcie męczenników z Orissy, którzy oddali swe życie za wiarę 10 lat temu, o Ignacy Daszyńskim, kolejnym ojcu polskiej niepodległości, o Służebnicy Bożej Guadelupe Ortiz z Hiszpanii, o urokach śląskich Gliwic i wiele innych.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Należy je wypełnić i zostawić w zakrystii.

· POGRZEB: W sobotę, 25 sierpnia, Pan Bóg radością nieba obdarzył śp. Zofię Kocur, lat 80, naszą długoletnią parafiankę. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w naszym kościele. Nie znamy jeszcze daty pogrzebu. Niech dobry Bóg obdarzy Zmarłą radością życia wiecznego...


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £441.52;

Gift Aid: £340.00;

Świece: £20.14;

Ofiara na Kościół: E., D. Kotarscy £ 10.00; R. Zawisza £ 20.00; J., Z. Skrzyńscy £ 40.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 2 IX 2018 - XXII Niedziela Zwykła

9.00 śp. Edmund Hołowenko (3 roczn. śmierci) - int. Małżonka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Stanisława Komar

18.00 śp. Zdzisław Grzybowski (4 roczn. śmierci) - int. Syn Piotr

 

Poniedziałek, 3 IX 2018 - Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego

10.30 śp. prababcia Irmgard Mielech (m-c po śmierci)

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 4 IX 2018

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Środa, 5 IX 2018

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Czwartek, 6 IX 2018

19.00 śp. Roman Szoma (3 roczn. śmierci) - int. Rodzina

 

Piątek, 7 IX 2018

10.30 śp. Jadwiga Banfield - int. Matka M. Hołowenko

19.00 o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Eweliny i Jarosława Romańskich z okazji 4-tej rocznicy ich małżeństwa

 

Sobota, 8 IX 2018 - Wspomnienie Narodzenia NMP

9.30 SZKOŁA: Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

18.00 o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Barbary i Krzysztofa Tyrców z okazji 40-tej rocznicy ich małżeństwa + CHRZEST: Oliver Theodore Bradly

 

Niedziela, 9 IX 2018 - XXIII Niedziela Zwykła

9.00 śp. Zofia Kocur

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 Msza św. dziękczynna za 20 lat opieki i miłości Bożej w 20-tą rocznicę sakramentu małżeństwa Adriany i Marcina Uchańskich

18.00 śp. Piotr Krajewski - int. Krystyna

 

Na czym polega prawdziwa religijność? Czy wystarczy przychodzić do kościoła, przyjmować sakramenty, znać podstawowe prawdy wiary? Św. Jakub daje nam dziś dwa kryteria: miłosierdzie wobec potrzebujących i nieuleganie wpływom środowiska. Kto z nas jednak potrafi tak żyć, opierając się tylko na własnych siłach? Widząc swoją ludzką słabość, szczerze módlmy się do Boga, aby On sam umacniał w nas to, co dobre, i troskliwie strzegł tego, co umocnił.

 

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 721423