Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
Biuletyn - 22 Lipca 2018

· Witamy dzisiaj w naszej parafii ks. kan. Krzysztofa Mroza, który od ponad 25 lat pracuje na misjach w Zambii. Dzieli się z nami Słowem Bożym i zbiera ofiary na budowę kościoła w swojej parafii misyjnej. Polecamy go Waszej ofiarności.

· W najbliższy piątek pożegnamy ks. Marcina Wojtasiaka, który po miesięcznym kursie języka angielskiego wraca do swoich obowiązków w Rzymie. Bóg zapłać za posługę przy ołtarzu, w konfesjonale i za każdą chwilę spotkania z drugim człowiekiem.

· W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· W środę o godz. 18.00 - spotkanie grupy wsparcia AA, a o godz. 19.00 - spotkanie Rady Duszpasterskiej.

· Day Centre odbędzie się w czwartek, 26 lipca, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza.

· Nauki przed chrztem dla rodziców - w czwartki po wieczornej Mszy św.

· W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

· Spotkania grup: Mothers & Toddlers, biblijnej, scholi dziecięcej i Lectio Divina odbędą się dopiero po przerwie wakacyjnej. Kolejne spotkanie Lectio Divina odbędzie się dopiero 12 września, o godz. 19.30.

· Polska Szkoła Sobotnia w Coventry poszukuje polonistów i nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego. Zainteresowanych prosimy o kontakt - tel. 07964.351.563 lub email - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. W tym numerze polecamy artykuł o coraz powszechnej potrzebie ewangelizacji, o krakowskich korzeniach encykliki Humanae Vitae, o Zbigniewie Herbercie, Whitney Houston, Jerzym Skrzeku i wiele innych.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Należy je wypełnić i zostawić w zakrystii.

· W dniach 28 lipca - 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Program jest niezwykle atrakcyjny. Głównym organizatorem jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Pobyt na Kongresie jest darmowy.

· Uczestnicy kwietniowej pielgrzymki do Włoch bardzo proszeni są o kontakt z duszpasterzem.

· W sobotę, 28 lipca, o godz. 13.00 w kościele Holy Trinity na Broadgate w centrum miasta odbędzie się koncert pieśni polskich i rosyjskich (Fryderyk Chopin, Mieczysław Karłowicz, Modest Mussorgsky) w wykonaniu Urszuli Bock (mezzo-sopran) i Antoine Mitchell (fortepian). Wstęp wolny.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN

Taca niedzielna: £396.44;

Gift Aid: £317.20;

Świece: £50.91;

Ofiara na Kościół: B. Kolmas £ 10.00; T. Zajkowska £ 50.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 22 VII 2018 - XVI Niedziela Zwykła

9.00 śp. Stefan Biegański (1 roczn. śmierci) - int. Córka Katarzyna z Rodziną

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o Boże błogosławieństwo i mądrość Bożą dla Gabrysi, Eli i Zosi Góralczyk z okazji urodzin - int. Kochający Rodzice

18.00 o Boże błogosławieństwo dla Doroty i Krzysztofa Kuligowskich z okazji 18-tej rocznicy ich małżeństwa

 

Poniedziałek, 23 VII 2018 - Święto św. Brygidy

10.30  o błogosławieństwo Boże i łaskę chrztu dla Idy w dniu 1-szych urodzin

19.15  ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 24 VII 2018 - Wspomnienie św. Kingi

10.30  śp. brat Tadeusz, siostry Stefania i Stanisława - int. Siostra K. Kunze

19.00  dziękczynno-błagalna za Mamę Krystynę Jaremowicz

 

Środa, 25 VII 2018 - Święto św. Jakuba Starszego

10.30  śp. Henryk Pasik - int. Małżonka

 

Czwartek, 26 VII 2018 - Wspomnienie św. Joachima i Anny

10.30  o zdrowie dla Brata Bolesława - int. K. Kunze

19.00  o Boże błogosławieństwo dla Mamy i Babci - int. Córka, Zięć i Wnuk

Piątek, 27 VII 2018

10.30  śp. Halina Sobera - int. Siostra R. Roth z Rodziną

19.00  ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 28 VII 2018

18.00  o błogosławieństwo Boże dla Anny i Johna Beech z okazji 40-lecia ich małżeństwa

 

Niedziela, 29 VII 2018 - XVII Niedziela Zwykła

9.00  o wszelkie błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej dla Julii Janik z okazji jej urodzin

10.30  NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00  śp. Teodor i Helena, Zdzisław i Teresa, Edmund Hołowenko - int. M. Hołowenko

18.00  śp. Krzysztof Macugowski, Grzegorz Bednarski, Henryk Romański, Anna, Czesław i Ryszard Macugowscy

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 708054