Biuletyn - 24 Czerwca 2018

· Dzisiaj o godz. 16.00 w naszym klubie odbędzie się spotkanie grupy formacyjnej wspólnoty Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych panów.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwo Kamma, za tydzień do państwa Marty i Piotra Spalonych.

· W poniedziałek o godz. 10.00 - spotkanie Mothers & Toddlers. O godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· Od wtorku zapraszamy na wyjątkowe warsztaty modlitwy z o. Johnem Bashoborą. Będą się one odbywały wieczorami w godz. 18.00-21.00. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia u Joanny pod nr tel. 07932.422.233. W piątek, o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.

· W środę o godz. 18.00 - spotkanie grupy wsparcia AA.

· Nauki przed chrztem dla rodziców - w czwartki po wieczornej Mszy św.

· W najbliższy czwartek zapraszamy na Day Centre po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia jeszcze do dzisiaj u proboszcza.

· Od czwartku w parafii naszej przebywać będzie na kursie językowym ks. Marcin Wojtasiak, student liturgiki na rzymskiej uczelni St Anselmo.

· W następną sobotę serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla kobiet, które poprowadzi Irena Neumueller. Rekolekcje skierowane są do kobiet w każdym wieku, które poprzez trudne doświadczenia (np. porażkę, straty, poniżenie, zdradę, odrzucenie, biedę, brak pracy, niechęć do życia) utraciły poczucie wartości, godności bądź sensu. Zapraszamy te kobiety, które chcą doświadczyć obecności Boga w swoim życiu, by odzyskać wewnętrzną równowagę i nadać swemu życiu znaczenie. Rekolekcje prowadzone będą w formie konferencji oraz warsztatów. W czasie ich trwania zapewniamy obiad (w sobotę) oraz przerwy kawowe. Szczegółowe informacje odnośnie programu oraz płatności wysyłamy elektronicznie. Prosimy o kontakt z nami: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 07889.229.573 (Maria).

· W następną niedzielę przeprowadzona zostanie specjalna kolekta na utrzymanie Stolicy Apostolskiej, tzw. Świętopietrze.

· Kolejne spotkanie Lectio Divina - w środę, 4 lipca, o godz. 19.30.

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. W tym numerze polecamy artykuł o ojcu Johnie Gerardzie SJ, któremu udało się uciec z Tower of London, o znikających baobabach, o urokach Nepalu i wiele innych.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· W dniach 28 lipca - 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Program jest niezwykle atrakcyjny. Głównym organizatorem jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Pobyt na Kongresie jest darmowy.

· Ogłaszamy 9-dniową pielgrzymkę „Ziemia Święta po raz trzeci”, tym razem do Jordanii w dniach 3-11 kwietnia 2019 roku. W ramach pielgrzymki przewidziane są odwiedziny takich miejsc jak Amman, Zamki Pustynne, Betania, Madaba, Góra Nebo, Kerak, Petra, Wadi Rum, Morze Czerwone, Wadi Mujib, Morze Martwe, Jerash. Koszt pielgrzymki 6980 PLN. Przyjmujemy zgłoszenia tylko do końca czerwca. Więcej informacji w zakrystii.

· Na pielgrzymkę do Włoch pozostała już tylko lista rezerwowa. Wszyscy, którzy się już zapisali, proszeni są o podejście do zakrystii po odbiór formularza zgłoszeniowego.

· Poszukujemy murarza, który miałby chwilę wolnego czasu, aby poświęcić go naszej parafii.

· POGRZEB: W najbliższy czwartek o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb śp. Wioletty Malinowskiej, l. 54. W ostatni piątek zmarł w szpitalu śp. Henryk Szurała, l. 92. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego...

Taca - Najświętszego Serca Jezusowego: £37.55;

Świece: £56.07;

Na Kościół: T. Ostrowska £ 5.00;

Niedziela, 24 VI 2018 - Narodzenie św. Jana Chrzciciela

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Ewy i Grzegorza Pawlikowskich z okazji 6-tej rocznicy ich małżeństwa

11.00 o Boże błogosławieństwo i mądrość Bożą dla Nikodema Polańskiego z okazji 2-gich urodzin - int. kochający Rodzice Chrzestni

18.00 śp. Marcin Szczygielski (1 roczn. śmierci) - int. Rodzice i Siostry