Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Biuletyn - 24 Czerwca 2018

 

· Dzisiaj o godz. 16.00 w naszym klubie odbędzie się spotkanie grupy formacyjnej wspólnoty Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych panów.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwo Kamma, za tydzień do państwa Marty i Piotra Spalonych.

· W poniedziałek o godz. 10.00 - spotkanie Mothers & Toddlers. O godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· Od wtorku zapraszamy na wyjątkowe warsztaty modlitwy z o. Johnem Bashoborą. Będą się one odbywały wieczorami w godz. 18.00-21.00. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia u Joanny pod nr tel. 07932.422.233. W piątek, o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.

· W środę o godz. 18.00 - spotkanie grupy wsparcia AA.

· Nauki przed chrztem dla rodziców - w czwartki po wieczornej Mszy św.

· W najbliższy czwartek zapraszamy na Day Centre po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia jeszcze do dzisiaj u proboszcza.

 

· Od czwartku w parafii naszej przebywać będzie na kursie językowym ks. Marcin Wojtasiak, student liturgiki na rzymskiej uczelni St Anselmo.

· W następną sobotę serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla kobiet, które poprowadzi Irena Neumueller. Rekolekcje skierowane są do kobiet w każdym wieku, które poprzez trudne doświadczenia (np. porażkę, straty, poniżenie, zdradę, odrzucenie, biedę, brak pracy, niechęć do życia) utraciły poczucie wartości, godności bądź sensu. Zapraszamy te kobiety, które chcą doświadczyć obecności Boga w swoim życiu, by odzyskać wewnętrzną równowagę i nadać swemu życiu znaczenie. Rekolekcje prowadzone będą w formie konferencji oraz warsztatów. W czasie ich trwania zapewniamy obiad (w sobotę) oraz przerwy kawowe. Szczegółowe informacje odnośnie programu oraz płatności wysyłamy elektronicznie. Prosimy o kontakt z nami: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 07889.229.573 (Maria).

· W następną niedzielę przeprowadzona zostanie specjalna kolekta na utrzymanie Stolicy Apostolskiej, tzw. Świętopietrze.

· Kolejne spotkanie Lectio Divina - w środę, 4 lipca, o godz. 19.30.

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. W tym numerze polecamy artykuł o ojcu Johnie Gerardzie SJ, któremu udało się uciec z Tower of London, o znikających baobabach, o urokach Nepalu i wiele innych.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· W dniach 28 lipca - 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Program jest niezwykle atrakcyjny. Głównym organizatorem jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Pobyt na Kongresie jest darmowy.

· Ogłaszamy 9-dniową pielgrzymkę „Ziemia Święta po raz trzeci”, tym razem do Jordanii w dniach 3-11 kwietnia 2019 roku. W ramach pielgrzymki przewidziane są odwiedziny takich miejsc jak Amman, Zamki Pustynne, Betania, Madaba, Góra Nebo, Kerak, Petra, Wadi Rum, Morze Czerwone, Wadi Mujib, Morze Martwe, Jerash. Koszt pielgrzymki 6980 PLN. Przyjmujemy zgłoszenia tylko do końca czerwca. Więcej informacji w zakrystii.

· Na pielgrzymkę do Włoch pozostała już tylko lista rezerwowa. Wszyscy, którzy się już zapisali, proszeni są o podejście do zakrystii po odbiór formularza zgłoszeniowego.

· Poszukujemy murarza, który miałby chwilę wolnego czasu, aby poświęcić go naszej parafii.

· POGRZEB: W najbliższy czwartek o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb śp. Wioletty Malinowskiej, l. 54. W ostatni piątek zmarł w szpitalu śp. Henryk Szurała, l. 92. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego...

 


 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £457.59;

Taca - Najświętszego Serca Jezusowego: £37.55;

Gift Aid: £332.00;

Świece: £56.07;

Na Kościół: T. Ostrowska £ 5.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 24 VI 2018 - Narodzenie św. Jana Chrzciciela

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Ewy i Grzegorza Pawlikowskich z okazji 6-tej rocznicy ich małżeństwa

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o Boże błogosławieństwo i mądrość Bożą dla Nikodema Polańskiego z okazji 2-gich urodzin - int. kochający Rodzice Chrzestni

18.00 śp. Marcin Szczygielski (1 roczn. śmierci) - int. Rodzice i Siostry

 

Poniedziałek, 25 VI 2018

10.30 o zdrowie dla Wacława

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 26 VI 2018

10.30 śp. Anna Naglik - int. Z. Królewiak

19.00 za zmarłych z rodziny Praszków i Galińskich

 

Środa, 27 VI 2018 - Wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy

10.30 śp. Geoffrey Vincent (25 roczn. śmierci) - int. Małżonka

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Rodziców i Męża - int. A. Jelonek

 

Czwartek, 28 VI 2018 - Wspomnienie św. Ireneusza

10.30 śp. Leokadia Kuncewicz - int. Żywy Różaniec

12.00 POGRZEB śp. Wioletty Malinowskiej

19.00 śp. Edward Pacut - int. Małżonka

 

Piątek, 29 VI 2018 - Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Piotra Grzybowskiego z okazji imienin

19.00 śp. Henryk Binert - int. Córka z Rodziną

 

Sobota, 30 VI 2018

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Elizy z okazji 10-tych urodzin - int. Rodzice

 

Niedziela, 1 VII 2018 - XIII Niedziela Zwykła

9.00 śp. Marysia Porosło - int. Rodzice

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże, wszelkie łaski i opiekę Matki Bożej dla Kasi Biegańskiej w dniu urodzin

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 670778