Biuletyn - 17 Czerwca 2018

· Dzisiaj celebrujemy Dzień Ojca. Po Mszy św. o godz. 11.00 dzieci i młodzież naszej Polskiej Szkoły Sobotniej zapraszają na specjalnie na tę okazję przygotowaną akademię. Będzie tam również kawa, herbata i pyszne domowe ciasto, przygotowane przez nasze Mamy. Zapraszamy!!!

· W poniedziałek o godz. 10.00 - spotkanie Mothers & Toddlers. O godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· W środę o godz. 18.00 - spotkanie grupy wsparcia AA, o godz. 19.30 - kolejne spotkanie Lectio Divina oraz spotkanie Rady Administracyjnej.

· Nauki przed chrztem dla rodziców odbywają się w czwartki po wieczornej Mszy św.

· W najbliższą sobotę o godz. 13.00 grupa wsparcia AA zaprasza na warsztaty z ks. Jerzym Mikrutem. Tematem: „Duchowość w grupie AA”.

· W najbliższą sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach kursu przedmałżeńskiego. Potrwa on trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt udziału w kursie £ 20,- od osoby. Obecność na wszystkich spotkaniach jest obowiązkowa. Zapisy przy pierwszym spotkaniu. Następny kurs odbędzie się dopiero w grudniu tego roku.

· W następną niedzielę, o godz. 16.00 w naszym klubie parafialnym odbędzie się spotkanie wspólnoty Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy wszystkich panów zainteresowanych tymi spotkaniami.

· Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty modlitwy z o. Johnem Bashoborą w dniach 26-28 czerwca. Będą się one odbywały wieczorami w godz. 18.00-21.00. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia u Joanny pod nr telefonu: 07932.422.233. W piątek, 29 czerwca, zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.

· Najbliższy Day Centre odbędzie się w czwartek, 28 czerwca, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza w zakrystii.

· W dniach 28 czerwca - 27 lipca w parafii naszej przebywać będzie na kursie językowym ks. Marcin Wojtasiak, student liturgiki na rzymskiej uczelni St Anselmo.

· Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla kobiet w dniach 30 czerwca - 1 lipca, które poprowadzi Irena Neumueller. Rekolekcje skierowane są do kobiet w każdym wieku, które poprzez trudne doświadczenia (np. porażkę, straty, poniżenie, zdradę, odrzucenie, biedę, brak pracy, niechęć do życia) utraciły poczucie wartości, godności bądź sensu. Zapraszamy te kobiety, które chcą doświadczyć obecności Boga w swoim życiu, by odzyskać wewnętrzną równowagę i nadać swemu życiu znaczenie. Rekolekcje prowadzone będą w formie konferencji oraz warsztatów. W czasie ich trwania zapewniamy obiad (w sobotę) oraz przerwy kawowe. Szczegółowe informacje odnośnie programu oraz płatności wysyłamy elektronicznie. Prosimy o kontakt z nami: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 07889.229.573 (Maria).

· W dniach 28 lipca - 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Program jest niezwykle atrakcyjny. Głównym organizatorem jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Pobyt na Kongresie jest darmowy. Po więcej informacji zapraszamy do zakrystii.

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. W tym numerze polecamy artykuł o posłudze kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, wobec katolików żyjących w Związku Sowieckim, o Mistrzostwach Świata w piłce nożnej, o charyzmatycznym muzyku Robercie Brylewskim i wiele innych.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· Ogłaszamy 9-dniową pielgrzymkę „Ziemia Święta po raz trzeci”, tym razem do Jordanii w dniach 3-11 kwietnia 2019 roku. W ramach pielgrzymki przewidziane są odwiedziny takich miejsc jak Amman, Zamki Pustynne, Betania, Madaba, Góra Nebo, Kerak, Petra, Wadi Rum, Morze Czerwone, Wadi Mujib, Morze Martwe, Jerash. Koszt pielgrzymki 6980 PLN plus 380 USD. Przyjmujemy zgłoszenia tylko do końca czerwca. Więcej informacji w zakrystii.

· Na pielgrzymkę do Włoch pozostała już tylko lista rezerwowa. Wszyscy, którzy się już zapisali, proszeni są o podejście do zakrystii po odbiór formularza zgłoszeniowego.

Gift Aid: £285.00;

Biuletyny: £29.52;

Na Kościół: B. Kolmas £ 10.00; J., Z. Skrzyńscy £ 60.00;

Niedziela, 17 VI 2018 - XI Niedziela Zwykła

9.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Wandy Iwanowicz i jej córek Izabeli i Kasi oraz wnuczki Zuzanny - int. D. Maciejewska

11.00 śp. Jadwiga, Feliks i Stanisław Strumidło, zmarli z rodzin Dmochowskich, Krajewskich i Grabke - int. J. Strumidło z Rodziną

18.00 dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę Bożą dla rodziny Katarzyny i Waldemara Stężyckich