Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 
Biuletyn - 10 Czerwca 2018

 

· Witamy w naszej wspólnocie ks. dra Jacka Marcińca, duszpasterza osób niepełnosprawnych i chorych w archidiecezji częstochowskiej oraz Andrzeja Kalinowskiego, założyciela Ruchu Betel. Podstawowym celem i przesłaniem tego Ruchu, który powstał w 1990 roku, jest towarzyszenie człowiekowi słabemu i ubogiemu, a przez to również praca nad wewnętrznym rozwojem osoby posługującej. Głównym jego charyzmatem jest towarzyszenie osobom niepełnosprawnym i chorym. Tematem przewodnim, który nam towarzyszy w tych dniach to „Między przekleństwem a błogosławieństwem".

· Kolekta specjalna dzisiaj na wsparcie dzieła Ruchu Betel.

· Dzisiaj od godz. 10.00 do 13.00 w naszym Klubie Polska Szkoła Sobotnia prowadzi zapisy na nowy rok szkolny. Zapraszamy!

· W poniedziałek o godz. 10.00 - spotkanie Mothers & Toddlers. O godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· We wtorek Msza św. parafialna będzie odprawiona już o godz. 9.30 ze względu na uroczystości pogrzebowe w Rugby. Biuro parafialne w tym dniu będzie nieczynne, przepraszamy.

 

· W środę, po Mszy św. o godz. 10.30 - spotkanie biblijne, a o godz. 18.00 - spotkanie grupy wsparcia AA.

· W środę o godz. 19.30 - spotkanie Rady Administracyjnej.

· Odwiedziny chorych w środę, czwartek i piątek wg następującego planu:

środa, 13 czerwca: szafarz Andrzej (od 11.15): S. Kler, A. Kler, Filak, Skrzyński; szafarz Łukasz (od 11.15): Roberts, Ostrowska, Dobosz, Hołowenko; proboszcz (od 13.00): Ruła, Pacut, Aniskowicz, Jawdoszak, Praciak, Dereń.

czwartek, 14 czerwca: proboszcz (od 13.30): Musiolik, Jarosińska, Niezgorska, Merdzio, Rinz.

piątek, 15 czerwca: szafarz Piotr (od 11.15): Pasik, Burtni, Szyszka, Jagielski; proboszcz (od 11.15): Dubiel, Kunze, Jabłońska, Kobylak, Faltyn, Głowacz.

· Najbliższy Day Centre odbędzie się w czwartek, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza tylko do tej niedzieli.

· Nauki przed chrztem dla rodziców odbywają się w czwartki po wieczornej Mszy św.

· W sobotę, 16 czerwca, po Mszy św. wieczornej serdecznie zapraszamy na grilla dla singli w restauracji Cracovianka.

· W środę, 20 czerwca, o godz. 19.30 - kolejne spotkanie Lectio Divina.

· W sobotę, 23 czerwca, o godz. 13.00 grupa wsparcia AA organizuje warsztaty z ks. Jerzym Mikrutem. Tematem: „Duchowość w grupie AA”.

· Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę, 23 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00. Potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt udziału w kursie £ 20,- od osoby. Obecność na wszystkich spotkaniach jest obowiązkowa. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.

· W niedzielę, 24 czerwca, o godz. 16.00 w naszym klubie parafialnym odbędzie się spotkanie wspólnoty Mężczyzn św. Józefa. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

· Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty modlitwy z o. Johnem Bashoborą w dniach 26-28 czerwca. Będą się one odbywały wieczorami w godz. 18.00-21.00. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia u Joanny pod nr telefonu: 07932.422.233. W piątek, 29 czerwca, zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.

· W dniach 29 czerwca - 29 lipca w parafii naszej przebywać będzie na kursie językowym ks. Marcin Wojtasiak, student liturgiki na rzymskiej uczelni St Anselmo.

· Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla kobiet w dniach 30 czerwca - 1 lipca, które poprowadzi Irena Neumueller. Rekolekcje skierowane są do kobiet w każdym wieku, które poprzez trudne doświadczenia (np. porażkę, straty, poniżenie, zdradę, odrzucenie, biedę, brak pracy, niechęć do życia) utraciły poczucie wartości, godności bądź sensu. Zapraszamy te kobiety, które chcą doświadczyć obecności Boga w swoim życiu, by odzyskać wewnętrzną równowagę i nadać swemu życiu znaczenie. Rekolekcje prowadzone będą w formie konferencji oraz warsztatów. W czasie ich trwania zapewniamy obiad (w sobotę) oraz przerwy kawowe. Szczegółowe informacje odnośnie programu oraz płatności wysyłamy elektronicznie. Prosimy o kontakt z nami: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 07889.229.573 (Maria).

· W dniach 28 lipca - 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Program jest niezwykle atrakcyjny. Głównym organizatorem jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Pobyt na Kongresie jest darmowy. Po więcej informacji zapraszamy do zakrystii.

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. W tym numerze polecamy artykuł o kard. Hlondzie, wielkim wizjonerze polskiego Kościoła, o Irlandii jako kraju misyjnym i wiele innych.

· POGRZEB: W Rugby zmarła śp. Matylda Szulakowska, lat 91, wieloletnia prezeska tej wspólnoty. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek, 12 czerwca, o godz. 11.30. Niech dobry Bóg obdarzy ją radością życia wiecznego…

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· Ogłaszamy 9-dniową pielgrzymkę „Ziemia Święta po raz trzeci”, tym razem do Jordanii w dniach 3-11 kwietnia 2019 roku. W ramach pielgrzymki przewidziane są odwiedziny takich miejsc jak Amman, Zamki Pustynne, Betania, Madaba, Góra Nebo, Kerak, Petra, Wadi Rum, Morze Czerwone, Wadi Mujib, Morze Martwe, Jerash. Koszt pielgrzymki 6980 PLN plus 380 USD. Przyjmujemy zgłoszenia do końca czerwca. Więcej informacji w zakrystii.

· Ogłaszamy 6-dniową rodzinną pielgrzymkę do Włoch w dniach 22-27 kwietnia 2019 roku. W ramach pielgrzymki przewidziane są odwiedziny Rzymu, Asyżu, San Giovani Rotondo, Manopello, Lanciano, Gargano i Neapolu. Koszt pielgrzymki około 430 GBP za osobę (dla dzieci zniżka: do lat 4 - gratis, od 4 do 7 lat - 50%, od 8 do 11 lat - 30%). Przyjmujemy zgłoszenia do połowy lipca. Więcej informacji w zakrystii.


 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £457.26;

Taca - Boże Ciało: £366.87;

Gift Aid: £405.00;

Świece: £73.42;

Na Kościół: z pogrzebu śp. Leokadii Kuncewicz £137.50;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


 

Niedziela, 10 VI 2018 - X Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże i mądrość Bożą dla Krzysia Mizery z okazji jego 7-mych urodzin - int. Ojciec Chrzestny z Rodziną + CHRZEST

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Sabina, Jan i Janusz Jankowscy - int. T. Wronkowska

18.00 w dniu 11-tych urodzin Karola, 24-tych urodzin Mateusza, 40-tych urodzin córki Ani oraz dla wnuczki Oli i wnuka Rafaelka - o wszelkie łaski, dary Ducha Świętego oraz Boże Miłosierdzie na każdy dzień ich życia - int. Babcia i Mama

 

Poniedziałek, 11 VI 2018 - Wspomnienie św. Barnaby

10.30 śp. Franciszek Kowalewski - int. Piotr z Córką Patrycją i Wnukami

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 12 VI 2018

9.30 śp. Józef, Ludwika, Antoni i Anastazja Górscy - int. Depozyt

19.00 śp. Jolanta Bartkiewicz

 

Środa, 13 VI 2018 - Wspomnienie św. Antoniego z Padwy

10.30 śp. Mieczysław Sztucki - int. Małżonka z Rodziną

 

Czwartek, 14 VI 2018 - Wspomnienie bł. Michała Kozala

10.30 śp. Matylda Hajkowska - int. F., J. Burtni

19.00 śp. Józef Sypień (3 roczn. śmierci) - int. Syn z Rodziną

 

Piątek, 15 VI 2018

10.30 śp. Mirosława Freusa

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 16 VI 2018

18.00 śp. Longina Filipiuk - int. Siostra K. Malinowska

 

Niedziela, 17 VI 2018 - XI Niedziela Zwykła

9.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Wandy Iwanowicz i jej córek Izabeli i Kasi oraz wnuczki Zuzanny - int. D. Maciejewska

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Jadwiga, Feliks i Stanisław Strumidło, zmarli z rodzin Dmochowskich, Krajewskich i Grabke - int. J. Strumidło z Rodziną

18.00 dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo i opiekę Bożą dla rodziny Katarzyny i Waldemara Stężyckich

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 670784