Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 
Biuletyn - 3 Czerwca 2018

· Zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca - dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00.

· W Laxton Hall dzisiaj odbywają się uroczystości Bożego Ciała. W programie piknik i czuwanie modlitewne. O godz. 15.00 odbędzie się uroczysta Msza św. i procesja do czterech ołtarzy.

· Dzisiaj i za tydzień od godz. 10.00 do 13.00 w naszym Klubie Polska Szkoła Sobotnia prowadzi zapisy na nowy rok szkolny. Zapraszamy!

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Magdaleny i Zdzisława Kosteckich, za tydzień do państwa Ewy i Dariusza Zambrowskich.

· W poniedziałek o godz. 10.00 - spotkanie Mothers & Toddlers. O godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· We wtorek odprawiona zostanie Msza św. jedynie o godz. 10.30. Nie będzie Mszy św. wieczornej.

· W środę, po Mszy św. o godz. 10.30 - spotkanie biblijne, a o godz. 18.00 - spotkanie grupy wsparcia AA.

· Odwiedziny chorych w środę - piątek, 13-15 czerwca.

· W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00.

· W najbliższą sobotę, 9 czerwca, w polskiej parafii w Leeds odbędzie się Zjazd Katolicki. Jego mottem: „Dary Ducha Świętego w życiu człowieka”. Gościem specjalnym będzie bp Krzysztof Zadarko z Koszalina.

· W następny weekend, 9-10 czerwca, będziemy gościli u nas ks. dra  Jacka Marcińca, duszpasterza osób niepełnosprawnych i chorych w archidiecezji częstochowskiej oraz Andrzeja Kalinowskiego, założyciela ruchu Betel. Podstawowym celem i przesłaniem tego Ruchu, który powstał w 1990 roku, jest towarzyszenie człowiekowi słabemu i ubogiemu, a przez to również praca nad wewnętrznym rozwojem osoby posługującej. Głównym jego charyzmatem jest towarzyszenie osobom niepełnosprawnym i chorym. Tematem przewodnim, który będzie nam towarzyszył w tych dniach to „Między przekleństwem a błogosławieństwem". Zapraszamy!

· Najbliższy Day Centre odbędzie się w czwartek, 14 czerwca, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza.

· W sobotę, 23 czerwca, o godz. 13.00 grupa wsparcia AA organizuje warsztaty z ks. Jerzym Mikrutem. Tematem: „Duchowość w grupie AA”.

· Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę, 23 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00. Potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt udziału w kursie £20,- od osoby. Obecność na wszystkich spotkaniach jest obowiązkowa. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.

· Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty modlitwy z o. Johnem Bashoborą w dniach 26-28 czerwca. Będą się one odbywały wieczorami w godz. 18.00-21.00. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia u Joanny pod nr telefonu: 07932.422.233. W piątek, 29 czerwca, zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.

· W dniach 29 czerwca - 29 lipca w parafii naszej przebywać będzie na kursie językowym ks. Marcin Wojtasiak, student liturgiki na rzymskiej uczelni St Anselmo.

· Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla kobiet 30 czerwca-1 lipca, które poprowadzi Irena Neumueller. Rekolekcje skierowane są do kobiet w każdym wieku, które poprzez trudne doświadczenia (np. porażkę, straty, poniżenie, zdradę, odrzucenie, biedę, brak pracy, niechęć do życia) utraciły poczucie wartości, godności bądź sensu. Zapraszamy te kobiety, które chcą doświadczyć obecności Boga w swoim życiu, by odzyskać wewnętrzną równowagę i nadać swemu życiu znaczenie. Rekolekcje prowadzone będą w formie konferencji oraz warsztatów. W czasie ich trwania zapewniamy obiad (w sobotę) oraz przerwy kawowe. Szczegółowe informacje odnośnie programu oraz płatności wysyłamy elektronicznie. Prosimy o kontakt z nami: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 07889.229.573 (Maria).

· W dniach 28 lipca - 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Program jest niezwykle atrakcyjny. Głównym organizatorem jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Pobyt na Kongresie jest darmowy. Po więcej informacji zapraszamy do zakrystii.

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. W tym numerze polecamy artykuł Marcina Jakimowicza „EKG Bożego serca”, o błogosławionej s. Leonelli Sgorbati zamordowanej w Somalii, o podejmowanej akcji trzeźwości wśród Polaków, o pierwszym czarnoskórym kapłanie w Ameryce ks. Augustine Tołtonie, byłym niewolniku, o Wincentym Witosie i wiele innych.

· PODZIĘKOWANIA: Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do piękna uroczystości Pierwszej Komunii świętej, przede wszystkim Pani Dyrektor Hannie Marzańskiej, Paniom Wychowawczyniom Katarzynie Wolczyk, Krystynie Polaszewskiej, Małgorzacie Bodziony-Olejnik i Ninie Grzelczak, Komitetowi Komunijnemu, Służbie Muzycznej, wszystkim Rodzicom, a nade wszystko Dzieciom. To był piękny czas! Bóg zapłać.

· POGRZEB: W ostatnią środę Bóg powołał do życia wiecznego śp. Leokadię Kuncewicz, lat 90. Pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 9.30.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· Ogłaszamy 9-dniową pielgrzymkę „Ziemia Święta po raz trzeci”, tym razem do Jordanii w dniach 3-11 kwietnia 2019 roku. W ramach pielgrzymki przewidziane są odwiedziny takich miejsc jak Amman, Zamki Pustynne, Betania, Madaba, Góra Nebo, Kerak, Petra, Wadi Rum, Morze Czerwone, Wadi Mujib, Morze Martwe, Jerash. Koszt pielgrzymki 6980 PLN plus 380 USD. Przyjmujemy zgłoszenia do końca czerwca. Więcej informacji w zakrystii.

· Ogłaszamy 6-dniową rodzinną pielgrzymkę do Włoch w dniach 22-27 kwietnia 2019 roku. W ramach pielgrzymki przewidziane są odwiedziny Rzymu, Asyżu, San Giovani Rotondo, Manopello, Lanciano, Gargano i Neapolu. Koszt pielgrzymki około 430 GBP za osobę (dla dzieci zniżka: do lat 4 - gratis, od 4 do 7 lat - 50%, od 8 do 11 lat - 30%). Przyjmujemy zgłoszenia do połowy lipca. Więcej informacji w zakrystii.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £872.20;

Gift Aid: £325.00;

Biuletyny: £21.53;

Na Kościół: B. Kolmas £ 10.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 3 VI 2018 - IX Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże dla rodziny Unsworth, aby dobry Bóg otworzył serca

CHRZEST: Adrian Marek Maniecki

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 o błogosławieństwo Boże dla Nadii Ruman z okazji jej 9-tych urodzin - int. Babcia

18.00 o błogosławieństwo Boże, zwłaszcza o wiarę, nadzieję i miłość dla Kasi i Piotra z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa

 

Poniedziałek, 4 VI 2018

10.30 śp. Marcin i Eugenia Łużni - int. M. Hołowenko

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 5 VI 2018 - Wspomnienie św. Bonifacego

9.00 CANLEY CREMATORIUM: Pogrzeb Dzieciątka

10.30 o Boże błogosławieństwo dla Ani - int. Mama B. Kolmas

 

Środa, 6 VI 2018

10.30 śp. bracia Franciszek, Stanisław, Andrzej Szal - int. Siostra z Rodziną

13.00 ŚLUB: Ewa Ostas - Dariusz Zambrowski

 

Czwartek, 7 VI 2018

9.30 POGRZEB śp. Leokadii Kuncewicz

19.00 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Zosi i Olusia Minkinów

 

Piątek, 8 VI 2018 - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

10.30 śp. Zbigniew Maciejewski, jego rodzice Leona i Stanisław Maciejewscy - int. Małżonka

19.00 w intencji Parafian

 

Sobota, 9 VI 2018 - Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Kacpra z okazji 18-tych urodzin - int. Mama z Rodziną

CHRZEST: Jacob Jonathan Meneke

 

 

Niedziela, 10 VI 2018 - X Niedziela Zwykła

9.00    o błogosławieństwo Boże i mądrość Bożą dla Krzysia Mizery z okazji jego 7-mych urodzin - int. Ojciec Chrzestny z Rodziną

10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00    śp. Sabina, Jan i Janusz Jankowscy - int. T. Wronkowska

18.00    w dniu 11-tych urodzin Karola, 24-tych urodzin Mateusza, 40-tych urodzin córki Ani oraz dla wnuczki Oli - o wszelkie łaski, dary Ducha Świętego oraz Boże Miłosierdzie na każdy dzień ich życia

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 670819