Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Biuletyn - 27 Maj 2018

 

· Dzisiaj 63 dzieci z naszej wspólnoty parafialnej po raz pierwszy przyjmuje Komunię świętą. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach, aby wzrastały w przyjaźni z Jezusem, którego dzisiaj przyjęły do swego serca.

· W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy Biały Tydzień. Każdego dnia odprawiane będą dodatkowe Msze św. specjalnie dla dzieci o godz. 19.00.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Sylwii i Jacka Łuszczów, za tydzień do państwa Magdaleny i Zdzisława Kosteckich.

· Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 10.30.

· W poniedziałek o godz. 10.00 - spotkanie Mothers & Toddlers.

· W środę o godz. 18.00 - spotkanie grupy wsparcia AA.

· W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy prosimy: Żywy Różaniec, Polską Szkołę, Rodziców Dzieci I-komunijnych i Służbę Liturgiczną (Ministrantów i Szafarzy). Msze św. będą sprawowane o godz. 11.00 i 19.00.

 

· W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00, natomiast w sobotę na Nabożeństwo Pierwszosobotnie o godz. 17.30.

· Odwiedziny chorych w środę-piątek, 13-15 czerwca.

· Zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca - w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00.

· Uroczystości Bożego Ciała w Laxton Hall będą miały miejsce w niedzielę, 3 czerwca. W programie piknik i czuwanie modlitewne. O godz. 15.00 odbędzie się uroczysta Msza św. i procesja do czterech ołtarzy.

· Polska Szkoła Sobotnia informuje, że zapisy na nowy rok szkolny odbędą się w naszym Klubie w niedziele, 3 i 10 czerwca, od godz. 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

· Najbliższy Day Centre odbędzie się w czwartek, 7 czerwca, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza.

· W sobotę, 9 czerwca, w polskiej parafii w Leeds odbędzie się Zjazd Katolicki. Jego mottem: „Dary Ducha Świętego w życiu człowieka”. Gościem specjalnym będzie bp Krzysztof Zadarko z Koszalina.

· W weekend, 9-10 czerwca, przyjadą do nas ks. dr  Jacek Marciniec, duszpasterz osób niepełnosprawnych i chorych w archidiecezji częstochowskiej, oraz Andrzej Kalinowski, założyciel ruchu Betel. Podstawowym celem i przesłaniem tego Ruchu, powstał w 1990 roku, jest towarzyszenie człowiekowi słabemu i ubogiemu, a przez to również praca nad wewnętrznym rozwojem osoby posługującej. Głównym jego charyzmatem jest towarzyszenie osobom niepełnosprawnym i chorym. Tematem przewodnim, który będzie nam towarzyszył w tych dniach to „Między przekleństwem a błogosławieństwem". Zapraszamy!

· W sobotę, 23 czerwca, o godz. 13.00 grupa wsparcia AA organizuje warsztaty z ks. Jerzym Mikrutem. Tematem: „Duchowość w grupie AA”.

· Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę, 23 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00. Potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt udziału w kursie £20,- od osoby. Obecność na wszystkich spotkaniach jest obowiązkowa. Zapisy przy pierwszym spotkaniu.

· Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty modlitwy z o. Johnem Bashoborą w dniach 26-28 czerwca. Będą się one odbywały wieczorami w godz. 18.00-21.00. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia u Joanny pod nr telefonu: 07932.422.233. W piątek, 29 czerwca, zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.

· W dniach 29 czerwca - 29 lipca w parafii naszej przebywać będzie na kursie językowym ks. Marcin Wojtasiak, student liturgiki na rzymskiej uczelni St Anselmo.

· Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla kobiet 30 czerwca-1 lipca, które poprowadzi Irena Neumueller. Rekolekcje skierowane są do kobiet w każdym wieku, które poprzez trudne doświadczenia (np. porażkę, straty, poniżenie, zdradę, odrzucenie, biedę, brak pracy, niechęć do życia) utraciły poczucie wartości, godności bądź sensu. Zapraszamy te kobiety, które chcą doświadczyć obecności Boga w swoim życiu, by odzyskać wewnętrzną równowagę i nadać swemu życiu znaczenie. Rekolekcje prowadzone będą w formie konferencji oraz warsztatów. W czasie ich trwania zapewniamy obiad (w sobotę) oraz przerwy kawowe. Szczegółowe informacje odnośnie programu oraz płatności wysyłamy elektronicznie. Prosimy o kontakt z nami: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 07889.229.573 (Maria).

· W dniach 28 lipca - 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Program jest niezwykle atrakcyjny. Głównym organizatorem jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Pobyt na Kongresie jest darmowy. Po więcej informacji zapraszamy do zakrystii.

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. W tym numerze dużo o Eucharystii. Polecamy też artykuły o Sieci Bakhita ds. Przeciwdziałania i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa, o Monte Cassino, o filmie „Katyń - ostatni świadek”, o skandalu mycia nóg i lustereczku, które prawdę powie w wywiadzie z o. Mateuszem Kosiorem OP i wiele innych.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

 

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· Ogłaszamy 9-dniową pielgrzymkę „Ziemia Święta po raz trzeci”, tym razem do Jordanii w dniach 3-11 kwietnia 2019 roku. W ramach pielgrzymki przewidziane są odwiedziny takich miejsc jak Amman, Zamki Pustynne, Betania, Madaba, Góra Nebo, Kerak, Petra, Wadi Rum, Morze Czerwone, Wadi Mujib, Morze Martwe, Jerash. Koszt pielgrzymki 6980 PLN plus 380 USD. Przyjmujemy zgłoszenia do końca czerwca. Więcej informacji w zakrystii.


 

 

 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £467.20;

 

Fundacja Jana Pawła II: £298.96;

Gift Aid: £230.50;

Świece: £63.23;

Na Kościół: Z pogrzebu śp. Matyldy Hajkowskiej £224.60;

 

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


 

Niedziela, 27 V 2018 - Niedziela Najświętszej Trójcy

6.30 w intencji Parafian

9.30 w intencji Dzieci I-Komunijnych

13.00 w intencji Dzieci I-Komunijnych

18.00 śp. rodzice Natalia i Adam Chmielewscy, siostra Irena Szpalik - int. T. Jaszczyk

 

Poniedziałek, 28 V 2018

10.30    śp. Bronisława (roczn. śmierci), rodzice Jan i Józefa, siostra Bogumiła Nowak - int. A., R. Ignatowicz

19.00 śp. Nathan Malinowski (2 roczn. śmierci) - int. Rodzice, Bracia, Dziadek, Babcia, Ciocia i Wujek

 

Wtorek, 29 V 2018 - Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

10.30 śp. Jadwiga Sieńkowska - int. Depozyt

19.00 śp. Stefania (1 roczn. śmierci) - int. Wnuczka z Rodziną

 

Środa, 30 V 2018

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Joanny i Macieja Kunda z okazji rocznicy ich małżeństwa oraz opiekę Matki Bożej nad ich Dziećmi

19.00 o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Katarzyny i Macieja Wajnertów z okazji 2-giej rocznicy ich małżeństwa

 

Czwartek, 31 V 2018 - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa

11.00 śp. Mieczysław (roczn. śmierci), matka Olga, brat Wacław Ignatowicz - int. A., R. Ignatowicz

19.00 śp. Teresa Sujkowska (2 roczn. śmierci) - int. Syn Piotr

 

Piątek, 1 VI 2018 - Wspomnienie św. Justyna

10.30 o opiekę Matki Bożej dla Damiana Woźniaka w jego podróży dookoła świata

19.00 dziękczynna Panu Bogu za to co było, jest i będzie w 22 rocznicę Sakramentu Małżeństwa Anety i Dariusza Malinowskich; niech Niepokalane Serce Maryi prowadzi ich do Najświętszego Serca Jezusa

 

Sobota, 2 VI 2018

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 śp. Bronisława Musiał, Aleksy Rutkowski - int. J. Green

 

Niedziela, 3 VI 2018 - IX Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże dla rodziny Unsworth, aby dobry Bóg otworzył ich serca

10.30    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00    o błogosławieństwo Boże dla Nadii Ruman z okazji jej 9-tych urodzin - int. Babcia

18.00    o błogosławieństwo Boże, zwłaszcza o wiarę, nadzieję i miłość dla Kasi i Piotra z okazji 10-tej rocznicy ich małżeństwa

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 692138