Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 
Biuletyn - 20 Maj 2018

 

· Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 12.30 do naszego klubu na spotkanie informacyjne naszej wspólnoty parafialnej, na którym zaprezentowany będzie raport finansowy za ubiegły rok oraz skład Rad Parafialnych na najbliższy rok.

· Polska Misja Katolicka zaprasza dzisiaj do Laxton Hall na coroczne Święto Rodziny. Rozpocznie ją Msza św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem abpa Wiktora Skworca z Katowic. Będzie mnóstwo atrakcji, m.in. koncert zespołu „Maleo Reggae Rockers”.

· Dzisiaj we wszystkich parafiach polskich przeprowadzana jest kolekta specjalna na Fundację Jana Pawła II. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Małgorzaty i Mieczysława Musiałów, za tydzień do państwa Sylwii i Jacka Łuszczów.

· Zapraszamy na wspólne nabożeństwa majowe po każdej Mszy św. o godz. 10.30.

· W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie Mothers & Toddlers.

· Ostatnie próby dzieci komunijnych: poniedziałek (18.30): klasy IIIc i IIId; środa (18.30): klasy IIIa i IIIb.

· Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego - jeszcze w tym tygodniu w poniedziałek od godz. 20.00 do 20.30.

· W środę po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie biblijne, o godz. 18.00 - grupy wsparcia AA, o godz. 19.00 - Rady Duszpasterskiej, o godz. 20.00 - Lectio Divina.

· W następną niedzielę 63 dzieci z naszej wspólnoty parafialnej po raz pierwszy przyjmie Komunię świętą. W sobotę o godz. 9.30 dzieci przystąpią do swej pierwszej Spowiedzi świętej i odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne. W spowiedzi będą pomagali nam ks. kanonik Jan Główczyk, nasz senior i ks. Łukasz Polkowski, nasz przyjaciel z Polski.

· Porządek Mszy św. w niedzielę: poranna Msza św. o godz. 6.30, potem dwie Msze św. komunijne o godz. 9.30 i 13.00 i wieczorna Msza św. o godz. 18.00. Na Mszach św. komunijnych wiele miejsc będzie zarezerwowanych dla dzieci komunijnych i ich rodziców.

· W tygodniu po Komunii świętej przeżywać będziemy Biały Tydzień. Każdego dnia odprawiane będą dla naszych dzieci dodatkowe Msze św. o godz. 19.00.

· W czwartek, 31 maja, przypada Uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie czterech ołtarzy prosimy w tym roku: Żywy Różaniec, Polską Szkołę, Rodziców Dzieci I-komunijnych i Służbę Liturgiczną (Ministrantów i Szafarzy).

· Uroczystości Bożego Ciała w Laxton Hall będą miały miejsce w niedzielę, 3 czerwca. W programie piknik i czuwanie modlitewne. O godz. 15.00 odbędzie się uroczysta Msza św. i procesja do czterech ołtarzy.

· Polska Szkoła Sobotnia informuje, że zapisy na nowy rok szkolny odbędą się w naszym Klubie w niedziele, 3 i 10 czerwca, od godz. 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

· Najbliższy Day Centre odbędzie się w czwartek, 7 czerwca, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza. Zapraszamy.

· W sobotę, 9 czerwca, w polskiej parafii w Leeds odbędzie się Zjazd Katolicki. Jego mottem: Dary Ducha Świętego w życiu człowieka. Gościem szczególnym będzie bp Krzysztof Zadarko z Koszalina.

· W weekend, 9-10 czerwca, przyjadą do nas ks. dr  Jacek Marciniec, duszpasterz osób niepełnosprawnych i chorych w archidiecezji częstochowskiej, oraz Andrzej Kalinowski, założyciel ruchu Betel. Podstawowym celem i przesłaniem tego Ruchu, powstał w 1990 roku, jest towarzyszenie człowiekowi słabemu i ubogiemu, a przez to również praca nad wewnętrznym rozwojem osoby posługującej. Głównym jego charyzmatem jest towarzyszenie osobom niepełnosprawnym i chorym. Tematem przewodnim, który będzie nam towarzyszył w tych dniach to „Między przekleństwem a błogosławieństwem". Zapraszamy!

· Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty modlitwy z o. Johnem Bashoborą w dniach 26-28 czerwca. Będą się one odbywały wieczorami w godz. 18.00-21.00. Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia u Joanny pod nr telefonu: 07932.422.233. W piątek, 29 czerwca, zapraszamy na godz. 19.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie.

· W dniach 29 czerwca - 29 lipca w parafii naszej przebywać będzie na kursie językowym ks. Marcin Wojtasiak, student liturgiki na rzymskiej uczelni St Anselmo.

· Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla kobiet w dniach 30 czerwca – 1 lipca, które poprowadzi Irena Neumueller. Rekolekcje skierowane są do kobiet w każdym wieku, które poprzez trudne doświadczenia (np. porażkę, straty, poniżenie, zdradę, odrzucenie, biedę, brak pracy, niechęć do życia) utraciły poczucie wartości, godności bądź sensu. Zapraszamy te kobiety, które chcą doświadczyć obecności Boga w swoim życiu, by odzyskać wewnętrzną równowagę i nadać swemu życiu znaczenie. Rekolekcje prowadzone będą w formie konferencji oraz warsztatów. W czasie ich trwania zapewniamy obiad (w sobotę) oraz przerwy kawowe. Szczegółowe informacje odnośnie programu oraz płatności wysyłamy elektronicznie. Prosimy o kontakt z nami: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 07889.229.573 (Maria).

· W dniach 28 lipca - 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Program jest niezwykle atrakcyjny. Głównym organizatorem jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Pobyt na Kongresie jest darmowy. Po więcej informacji zapraszamy do zakrystii.

· PODZIĘKOWANIA: Pani Teresa Rutkowska wraz z Rodziną składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych jej Mamusi, Matyldy Hajkowskiej, oraz ks. Romualdowi za posługę sakramentalną w czasie choroby Mamy oraz podczas Mszy św. pogrzebowej w kościele i na ceremonii przy grobie na London Road. Bóg zapłać!

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. Polecamy w nim artykuły o tchnieniu Ducha Świętego, o kościele katolickim w Nepalu u stóp Himalajów, o odcinaniu się Europy od chrześcijańskich korzeni, o urokliwym zakątku Polski jakim jest Wetlina i wiele innych.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

 

Taca niedzielna: £589.62;

Gift Aid: £297.55;

Biuletyny: £28.27;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 20 V 2018 - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

9.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Darka z okazji jego urodzin oraz dla jego matki Haliny - int. D. Maciejewska

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Henryk i Janina Przesmyccy, Wacław Wagner - int. R. Przesmycka

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Męża z okazji 40-tych urodzin - int. Małżonka Magdalena, Nadia i Oskar

 

Poniedziałek, 21 V 2018 - Święto NMP Matki Kościoła

10.30 śp. Ludwika, Józef, Stanisława, Stefania i Tadeusz Irzyńscy - int. K. Kunze

20.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 22 V 2018 - Wspomnienie dowolne św. Rity z Casci

10.30 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej oraz zdrowie na dalsze lata dla Mamy Zofii z okazji 80-tych urodzin - int. Kochający Syn

19.00 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla córek Joasi i Haneczki - int. Z. Dubiel

 

Środa, 23 V 2018

10.30 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla synowej Sharon - int. A. Gradkowska

 

Czwartek, 24 V 2018 - Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

10.30 śp. Bernadetta Czaja (7 roczn. śmierci) - int. Matka

19.00 śp. Bartosz Okrągły (8 roczn. śmierci) - int. Matka

 

Piątek, 25 V 2018

10.30 o błogosławieństwo Boże córki Mai z okazji 11-tych urodzin - int. Tata Piotr

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 26 V 2018 - Wspomnienie św. Filipa Neri

14.00 ŚLUB: Rafał Balzer - Gabriela Ochałek

18.00 1) śp. Jadwiga Banfield - int. Matka M. Hołowenko

2) o błogosławieństwo Boże dla Marty i Adama Meyer z okazji 5-tej rocznicy ich małżeństwa

 

Niedziela, 27 V 2018 - Niedziela Trójcy Przenajświętszej

6.30 w intencji Parafian

9.30 w intencji Dzieci I-Komunijnych

13.00 w intencji Dzieci I-Komunijnych

18.00 śp. rodzice Natalia i Adam Chmielewscy, siostra Irena Szpalik - int. T. Jaszczyk

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 645794