Biuletyn - 06 Maj 2018

· Polska Szkoła Sobotnia serdecznie zaprasza dzisiaj na obchody rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 11.00, a po niej, w Domu Parafialnym nastąpi okolicznościowa akademia przygotowana przez klasy IVa, VI, VII i A-level. Zapraszamy na domowe ciasta, przygotowane przez nasze mamy, kawę i herbatę. Bardzo liczymy na Państwa obecność!

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Magdaleny i Zdzisława Kosteckich, za tydzień do państwa Anny i Macieja Sokalskich.

· W najbliższych dniach Ksiądz Arcybiskup Szczepan Wesoły otrzyma Order Orła Białego, najstarsze i najwyższe odznaczenie państwowe Rzeczypospolitej Polskiej nadawane za znamienite zasługi dla państwa polskiego. Parafia nasza wystosowała z tej okazji list gratulacyjny do Księdza Arcybiskupa.

· Zapraszamy na wspólne nabożeństwo majowe po każdej Mszy św. o godz. 10.30.

· W tym tygodniu ze względu na bank holiday nie ma spotkania Mothers & Toddlers.

· Trwają próby dzieci komunijnych. Bardzo prosimy o obecność wszystkich dzieci i o punktualność, bo od tego zależeć będzie ilość prób: poniedziałek: (18.30): klasy IIIc i IIId; środa: (18.30): klasy IIIa i IIIb; sobota: (13.45): klasy IIIc i IIId; sobota: (15.15): klasy IIIa i IIIb.

· Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego - na czas prób dzieci komunijnych w poniedziałki od godz. 20.00 do 20.30. Intencje można wypisywać na kartkach wyłożonych na balaskach.

· W środę Msza św. parafialna już o godz. 9.30 ze względu na spotkanie dekanalne kapłanów w Nottingham. Nie będzie w tym tygodniu spotkania biblijnego. O godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie grupy wsparcia AA.

· Wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo Boże, zapraszamy na spotkania Lectio Divina. Odbywają się one w kościele w co drugą środę. Najbliższe - w środę, 9 maja, wyjątkowo o godz. 20.00.

· Najbliższy Day Centre odbędzie się w czwartek, 10 maja, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza jedynie do dzisiejszej niedzieli. Zapraszamy.

· Zapraszamy na specjalne, wieczorne spotkanie z Matką Bożą w dniu 101-rocznicy pierwszych objawień w Fatimie, w przyszłą niedzielę,13 maja 2018, po wieczornej Mszy św. Pieśnią i słowem wspólnie uwielbiajmy naszą najlepszą i najukochańszą orędowniczkę w Niebie, naszą Niebiańską Mamusię. Niech nas, Jej dzieci, nie zabraknie w czasie tego wyjątkowego spotkania.

· Wizyty u chorych będą miały miejsce w następnym tygodniu, od wtorku do czwartku, 15-17 maja.

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. W tym numerze polecamy artykuły o Alfie Evansie, małym bohaterze z Liverpoolu, o  Wojciechu Korfantym, jednym z ojców polskiej niepodległości, o państwie izraelskim, o Jasnej Górze widzianym z klasztoru ojców paulinów i wiele innych. Na szczególną uwagę zasługuje artykuł ks. Tomasza Jaklewicza pt. „Bóg jest przyjaźnią”.

· Polska Szkoła Sobotnia informuje, że zapisy na nowy rok szkolny dla dzieci, które już uczęszczają do naszej szkoły, będą 12 i 19 maja w Bishop Ullathorne R.C. School w godz. od 9.45 do 12.00 oraz 13 maja w naszym Klubie od godz. 10.00 do 13.00. Zapisy dla nowych uczniów odbędą się w naszym Klubie, 3  i 10 czerwca od godz. 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

· W niedzielę, 27 maja, 63 dzieci z naszej wspólnoty parafialnej po raz pierwszy przyjmie Komunię świętą. Baner ze zdjęciami dzieci znajduje się przy kaplicy Najświętszego Sakramentu. Msze św. komunijne będą odprawione o godz. 9.30 i 13.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych dzieciach i ich rodzinach.

· W weekend, 9-10 czerwca, przyjadą do nas ks. dr  Jacek Marciniec, duszpasterz osób niepełnosprawnych i chorych w archidiecezji częstochowskiej, oraz Andrzej Kalinowski, założyciel ruchu Betel. Podstawowym celem i przesłaniem tego Ruchu, powstał w 1990 roku, jest towarzyszenie człowiekowi słabemu i ubogiemu, a przez to również praca nad wewnętrznym rozwojem osoby posługującej. Głównym jego charyzmatem jest towarzyszenie osobom niepełnosprawnym i chorym. Tematem przewodnim, który będzie nam towarzyszył w tych dniach to „Między przekleństwem a błogosławieństwem". Ks. Jacek i Andrzej będą nam przybliżać życie osób niepełnosprawnych, ich codzienność oraz opiekę nad tymi osobami. Dowiemy się, jakie są relacje między osoba zdrową a niepełnosprawną, że niepełnosprawność to pełna ciepła, wrażliwa, pełna miłości osoba! Zapraszamy!

· Osoby, które zamówiły intencje mszalne na niedzielę, 27 maja, dzień pierwszej Komunii świętej, proszone są o podejście do zakrystii.

· Potrzebna jest pomoc do opieki u pp. Franciszki i Jana Burtnych na Tile Hill. Osoby chętne proszone są o kontakt telefoniczny: 024-7646.4139.

· W dniach 28 lipca - 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Program jest niezwykle atrakcyjny. Głównym organizatorem jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Pobyt na Kongresie jest darmowy. Po więcej informacji zapraszamy do zakrystii.

· PODZIĘKOWANIE: Składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy uczestniczyli w wiosennym sprzątaniu wokół naszego kościoła. Frekwencja dopisała, Pan Bóg dał wyśmienitą pogodę tego wieczoru. Bóg zapłać! Jesteście wielcy!!!

· POGRZEB: W ostatni czwartek Pan Bóg powołał do Siebie śp. Matyldę Hajkowską, lat 89. Pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w piątek, 18 maja, o godz. 12.00. Niech miłosierny Bóg obdarzy Ją radością życia wiecznego...

Biuletyny: £30.69;

Ofiara na kwiaty / Kościół: P. Grzybowski £ 10.00;

Niedziela, 6 V 2018 - VI Niedziela Wielkanocna

9.00 śp. Irena i Władysław Ciepły, Eugenia Michalska i zmarli z Rodziny - int. D. Maciejewska

CHRZEST: Jakub Mukosiej, Sara Julia Bogdan, Agata Czenko,

11.00 dziękczynna za wszelkie otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże dla całej Rodziny - int. J. Strumidło