Biuletyn - 29 Kwietnia 2018

· Zapraszamy dzisiaj do naszego kościoła o godz. 15.00 na wspólny Różaniec w ramach akcji modlitewnej Rosary on the Coast. Jest to modlitwa różańcowa w intencji ocalenia wiary w Wielkiej Brytanii. Podobna akcja modlitewna miała już miejsce w Polsce, Irlandii i we Włoszech.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Urszuli i Marcela Pribilów, za tydzień do państwa Magdaleny i Zdzisława Kosteckich.

· W poniedziałek o godz. 10.00 w naszym klubie - spotkanie rodziców z małym dziećmi: Mothers & Toddlers .

· Trwają próby dzieci komunijnych. Bardzo prosimy o obecność wszystkich dzieci i o punktualność, bo od tego zależeć będzie ilość prób: poniedziałek: (18.30): klasy IIIc i IIId; środa: (18.30): klasy IIIa i IIIb; sobota: (13.45): klasy IIIc i IIId; sobota: (15.15): klasy IIIa i IIIb.

· Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego - na czas prób dzieci komunijnych w poniedziałki od godz. 20.00 do 20.30. Intencje można wypisywać na kartkach wyłożonych na balaskach.

· We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj. Po każdej Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na wspólne nabożeństwo majowe.

· W środę po Mszy św. o godz. 10.30 - spotkanie biblijne, a o godz. 18.00 - spotkanie grupy wsparcia AA.

· Wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo Boże, zapraszamy na spotkania Lectio Divina. Odbywają się one w kościele w co drugą środę. Najbliższe - w środę, 9 maja, wyjątkowo o godz. 20.00.

· W najbliższy czwartek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Zapraszamy na Msze św. o godz. 11.00 i 19.00.

· Najbliższy Day Centre odbędzie się w czwartek, 8 maja, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza jedynie do dzisiaj. Zapraszamy.

· W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W piątek zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00, a w sobotę na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30.

· Wizyty u chorych będą miały miejsce za trzy tygodnie, od środy do czwartku, 16-18 maja.

· Polska Szkoła Sobotnia serdecznie zaprasza w przyszłą niedzielę, 6 maja, na obchody rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 11.00, a po niej, w Domu Parafialnym nastąpi okolicznościowa akademia przygotowana przez klasy VI, VII  i A-level. Zapraszamy również na domowe ciasta, przygotowane przez nasze mamy, kawę i herbatę. Bardzo liczymy na Państwa obecność.

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £ 1,50 za sztukę. W tym numerze polecamy artykuły o nowej polskiej błogosławionej, pielęgniarce Hannie Chrzanowskiej, o filozoficznych poszukiwaniach Jacques’a Maritain’a, o teologii ciała wg Christopher’a West’a, o pierwszym filmie kinowym poświęconym postaci św. Pawła Apostoła i wiele innych. W tym numerze: dodatek IPN o Wolnych Związkach Zawodowych.

· Polska Szkoła Sobotnia informuje, że zapisy na nowy rok szkolny dla dzieci, które już uczęszczają do naszej szkoły, będą 12 i 19 maja w Bishop Ullathorne R.C. School w godz. od 9.45 do 12.00 oraz 13 maja w naszym Klubie od godz. 10.00 do 13.00. Zapisy dla nowych uczniów odbędą się w naszym Klubie, 3  i 10 czerwca od godz. 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

· W niedzielę, 27 maja, 63 dzieci z naszej wspólnoty parafialnej po raz pierwszy przyjmie Komunię świętą. Msze św. komunijne będą odprawione o godz. 9.30 i 13.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych dzieciach i ich rodzinach.

· W weekend, 9-10 czerwca, przyjadą do nas ks. dr  Jacek Marciniec, duszpasterz osób niepełnosprawnych i chorych w archidiecezji częstochowskiej, oraz Andrzej Kalinowski, założyciel ruchu Betel. Podstawowym celem i przesłaniem tego Ruchu, powstał w 1990 roku, jest towarzyszenie człowiekowi słabemu i ubogiemu, a przez to również praca nad wewnętrznym rozwojem osoby posługującej. Głównym jego charyzmatem jest towarzyszenie osobom niepełnosprawnym i chorym. Tematem przewodnim, który będzie nam towarzyszył w tych dniach to „Między przekleństwem a błogosławieństwem". Ks. Jacek i Andrzej będą nam przybliżać życie osób niepełnosprawnych, ich codzienność oraz opiekę nad tymi osobami. Dowiemy się, jakie są relacje między osoba zdrową a niepełnosprawną, że niepełnosprawność to pełna ciepła, wrażliwa, pełna miłości osoba! Zapraszamy!

· Osoby, które zamówiły intencje mszalne na niedzielę, 27 maja, dzień pierwszej Komunii świętej, proszone są o podejście do zakrystii.

· Zapraszamy wszystkich chętnych do wiosennych prac porządkowych wokół naszego kościoła w środę, 2 maja, od godz. 18.30. Proszę o przyniesienie ze sobą narzędzi do pracy.

· Potrzebna jest pomoc do opieki u pp. Franciszki i Jana Burtnych na Tile Hill. Osoby chętne proszone są o kontakt telefoniczny: 024-7646.4139.

· W dniach 28 lipca - 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Program jest niezwykle atrakcyjny. Głównym organizatorem jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Pobyt na Kongresie jest darmowy. Po więcej informacji zapraszamy do zakrystii.

· POGRZEB: W ostatni czwartek Pan Bóg powołał do Siebie śp. Matyldę Hajkowską, lat 89. Pogrzeb odbędzie się w naszym kościele. Niech miłosierny Bóg obdarzy Ją radością życia wiecznego...

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

Świece: £51.14;

Ofiara na kwiaty / Kościół: Jałmużna £ 45.71; Kwiaty (skrzynki) £ 60.40; K. Malinowska £ 20.00;

Niedziela, 29 IV 2018 - V Niedziela Wielkanocna

9.00 śp. Zbigniew Maciejewski i zmarli z Rodziny - int. Małżonka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Henryk i Janina Przesmyccy i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka