Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 
Biuletyn - 29 Kwietnia 2018

· Zapraszamy dzisiaj do naszego kościoła o godz. 15.00 na wspólny Różaniec w ramach akcji modlitewnej Rosary on the Coast. Jest to modlitwa różańcowa w intencji ocalenia wiary w Wielkiej Brytanii. Podobna akcja modlitewna miała już miejsce w Polsce, Irlandii i we Włoszech.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Urszuli i Marcela Pribilów, za tydzień do państwa Magdaleny i Zdzisława Kosteckich.

· W poniedziałek o godz. 10.00 w naszym klubie - spotkanie rodziców z małym dziećmi: Mothers & Toddlers .

· Trwają próby dzieci komunijnych. Bardzo prosimy o obecność wszystkich dzieci i o punktualność, bo od tego zależeć będzie ilość prób: poniedziałek: (18.30): klasy IIIc i IIId; środa: (18.30): klasy IIIa i IIIb; sobota: (13.45): klasy IIIc i IIId; sobota: (15.15): klasy IIIa i IIIb.

· Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego - na czas prób dzieci komunijnych w poniedziałki od godz. 20.00 do 20.30. Intencje można wypisywać na kartkach wyłożonych na balaskach.

· We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj. Po każdej Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na wspólne nabożeństwo majowe.

· W środę po Mszy św. o godz. 10.30 - spotkanie biblijne, a o godz. 18.00 - spotkanie grupy wsparcia AA.

· Wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo Boże, zapraszamy na spotkania Lectio Divina. Odbywają się one w kościele w co drugą środę. Najbliższe - w środę, 9 maja, wyjątkowo o godz. 20.00.

· W najbliższy czwartek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Zapraszamy na Msze św. o godz. 11.00 i 19.00.

· Najbliższy Day Centre odbędzie się w czwartek, 8 maja, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza jedynie do dzisiaj. Zapraszamy.

· W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W piątek zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00, a w sobotę na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca św. o godz. 17.30.

· Wizyty u chorych będą miały miejsce za trzy tygodnie, od środy do czwartku, 16-18 maja.

· Polska Szkoła Sobotnia serdecznie zaprasza w przyszłą niedzielę, 6 maja, na obchody rocznicy podpisania Konstytucji 3 Maja. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 11.00, a po niej, w Domu Parafialnym nastąpi okolicznościowa akademia przygotowana przez klasy VI, VII  i A-level. Zapraszamy również na domowe ciasta, przygotowane przez nasze mamy, kawę i herbatę. Bardzo liczymy na Państwa obecność.

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £ 1,50 za sztukę. W tym numerze polecamy artykuły o nowej polskiej błogosławionej, pielęgniarce Hannie Chrzanowskiej, o filozoficznych poszukiwaniach Jacques’a Maritain’a, o teologii ciała wg Christopher’a West’a, o pierwszym filmie kinowym poświęconym postaci św. Pawła Apostoła i wiele innych. W tym numerze: dodatek IPN o Wolnych Związkach Zawodowych.

· Polska Szkoła Sobotnia informuje, że zapisy na nowy rok szkolny dla dzieci, które już uczęszczają do naszej szkoły, będą 12 i 19 maja w Bishop Ullathorne R.C. School w godz. od 9.45 do 12.00 oraz 13 maja w naszym Klubie od godz. 10.00 do 13.00. Zapisy dla nowych uczniów odbędą się w naszym Klubie, 3  i 10 czerwca od godz. 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

· W niedzielę, 27 maja, 63 dzieci z naszej wspólnoty parafialnej po raz pierwszy przyjmie Komunię świętą. Msze św. komunijne będą odprawione o godz. 9.30 i 13.00. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych dzieciach i ich rodzinach.

· W weekend, 9-10 czerwca, przyjadą do nas ks. dr  Jacek Marciniec, duszpasterz osób niepełnosprawnych i chorych w archidiecezji częstochowskiej, oraz Andrzej Kalinowski, założyciel ruchu Betel. Podstawowym celem i przesłaniem tego Ruchu, powstał w 1990 roku, jest towarzyszenie człowiekowi słabemu i ubogiemu, a przez to również praca nad wewnętrznym rozwojem osoby posługującej. Głównym jego charyzmatem jest towarzyszenie osobom niepełnosprawnym i chorym. Tematem przewodnim, który będzie nam towarzyszył w tych dniach to „Między przekleństwem a błogosławieństwem". Ks. Jacek i Andrzej będą nam przybliżać życie osób niepełnosprawnych, ich codzienność oraz opiekę nad tymi osobami. Dowiemy się, jakie są relacje między osoba zdrową a niepełnosprawną, że niepełnosprawność to pełna ciepła, wrażliwa, pełna miłości osoba! Zapraszamy!

· Osoby, które zamówiły intencje mszalne na niedzielę, 27 maja, dzień pierwszej Komunii świętej, proszone są o podejście do zakrystii.

· Zapraszamy wszystkich chętnych do wiosennych prac porządkowych wokół naszego kościoła w środę, 2 maja, od godz. 18.30. Proszę o przyniesienie ze sobą narzędzi do pracy.

· Potrzebna jest pomoc do opieki u pp. Franciszki i Jana Burtnych na Tile Hill. Osoby chętne proszone są o kontakt telefoniczny: 024-7646.4139.

· W dniach 28 lipca - 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Program jest niezwykle atrakcyjny. Głównym organizatorem jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Pobyt na Kongresie jest darmowy. Po więcej informacji zapraszamy do zakrystii.

· POGRZEB: W ostatni czwartek Pan Bóg powołał do Siebie śp. Matyldę Hajkowską, lat 89. Pogrzeb odbędzie się w naszym kościele. Niech miłosierny Bóg obdarzy Ją radością życia wiecznego...

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

 

Taca niedzielna: £425.38;

Gift Aid: £226.00;

Świece: £51.14;

Ofiara na kwiaty / Kościół: Jałmużna £ 45.71; Kwiaty (skrzynki) £ 60.40; K. Malinowska £ 20.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 29 IV 2018 - V Niedziela Wielkanocna

9.00 śp. Zbigniew Maciejewski i zmarli z Rodziny - int. Małżonka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Henryk i Janina Przesmyccy i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Michaliny i Sebastiana Perdion z okazji 3-ciej rocznicy ich małżeństwa oraz o opiekę Matki Bożej dla ich dzieci

 

Poniedziałek, 30 IV 2018

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Kingi z okazji jej urodzin - int. Chrzestna

20.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 1 V 2018 - Wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

10.30 śp. Otton Kunze, Tadeusz Irzyński, Stanisława i Stefania Irzyńskie - int. K. Kunze

19.00 śp. Krystyna Markowska (miesiąc po śmierci) - int. Wnuk z Rodziną

 

Środa, 2 V 2018 - Wspomnienie św. Atanazego

10.30 śp. Mieczysław Sztucki - int. T. Jaszczyk

 

Czwartek, 3 V 2018 - Uroczystość NMP Królowej Polski

11.00 śp. Zbigniew Garlicki - int. Małżonka

19.00 o błogosławieństwo Boże i szczególne łaski dla Synów Jonasza z okazji urodzin i Kajetana - int. Rodzice

 

Piątek, 4 V 2018 - Wspomnienie św. Floriana

10.30 śp. Eugenia, Marcin i Jan Łużni - int. M. Hołowenko

19.00 śp. Barbara Mróz (2 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

 

Sobota, 5 V 2018

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 śp. Sylwester Wierzbowski

 

Niedziela, 6 V 2018 - VI Niedziela Wielkanocna

9.00 śp. Irena i Władysław Ciepły, Eugenia Michalska i zmarli z Rodziny - int. D. Maciejewska

CHRZEST:  Jakub Mukosiej, Sara Julia Bogdan, Agata Czenko,

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 dziękczynna za wszelkie otrzymane łaski i z prośbą o błogosławieństwo Boże dla całej Rodziny - int. J. Strumidło

18.00 śp. Mirosława Freus - int. Córka z Rodziną

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 651197