Biuletyn - 15 Kwietnia 2018

· Witamy w naszej wspólnocie abpa Henryka Nowackiego, byłego nuncjusza apostolskiego w wielu krajach świata. Ksiądz Arcybiskup na wszystkich Mszach św. głosi Słowo Boże, a na Mszy św. o godz. 11.00 udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Katarzyny i Sławomira Góralczyków, za tydzień do państwa Joanny i Łukasza Łakomców.

· W poniedziałek o godz. 10.00 w naszym klubie - spotkanie rodziców z małym dziećmi: Mothers & Toddlers .

· W tym tygodniu rozpoczynamy próby dzieci komunijnych. Bardzo prosimy o obecność wszystkich dzieci i o punktualność, bo od tego zależeć będzie ilość prób.

poniedziałek: (18.30): klasy IIIc i IIId środa: (18.30): klasy IIIa i IIIb

sobota: (13.45): klasy IIIc i IIId sobota: (15.15): klasy IIIa i IIIb

· Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego - na czas prób dzieci  od godz. 20.00 do 20.30. Intencje te można wypisywać na kartkach wyłożonych na balaskach.

· W środę po Mszy św. o godz. 10.30 - spotkanie biblijne, a o godz. 18.00 - spotkanie grupy wsparcia AA.

· Wizyty u chorych w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:

środa: (od 12.30): Ruła, Pacut, S. Kler, A. Kler, Filak, Praciak, Dereń, Wicki, Dubiel, Kunze

czwartek: (od 11.15): Musiolik, Jarosińska, Niezgorska, Roberts, Ostrowska, Jendro, Dobosz, Rinz, Hołowenko

piątek: (od 11.15): Jabłońska, Hajkowska, Kobylak, Pasik, Burtni, Szyszka, Jagielski, Faltyn, L. Kuncewicz, Głowacz

· W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

· Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 18 kwietnia, o godz. 19.30.

· W sobotę, 21 kwietnia, w kinie Odeon w Coventry o godz. 20.15 wyświetlany będzie film Dwie Korony, ukazujący niezwykłą historię życia św. Maksymiliana Kolbe, w reżyserii Michała Kondrata, z udziałem wielu gwiazd kina polskiego.

· Za tydzień, w niedzielę, pożegnamy ks. Grzegorza Marchwińskiego. Przez najbliższe kilka tygodni będzie pomagał w duszpasterstwie w polskiej parafii w Birmingham, a po niej rozpocznie posługę w angielskiej diecezji Northampton.

· Obowiązkowe spotkanie dla dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. święcić będziemy różańce, świece i książeczki do nabożeństwa.

· Wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo Boże, zapraszamy na spotkania Lectio Divina. Spotkania odbywają się w kościele w co drugą środę. Najbliższe - w środę, 25 kwietnia, o godz. 19.30.

· Najbliższy Day Centre odbędzie się w czwartek, 26 kwietnia, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza do niedzieli, 22 kwietnia, włącznie. Zapraszamy.

· Zespół Senza Nome zaprasza na Warsztaty Wokalne, które odbędą się 28-29 kwietnia w naszym klubie. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać. Więcej informacji na stronie www.senzanome.co.uk lub pod nr tel. 07783.280.829.

· Zachęcamy do nabycia nowego świątecznego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. W tym numerze polecamy artykuły o współczesnych męczennikach francuskich, o nowej adhortacji papieskiej „Gaudete et exultate”, o popularnych świętych (św. Szarbelu, św. Ricie, ks. Dolindo i innych), o Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego i wiele innych.

· W dniach 28 lipca - 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Program jest niezwykle atrakcyjny. Głównym organizatorem jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Pobyt na Kongresie jest darmowy. Po więcej informacji zapraszamy do zakrystii.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· POGRZEB: W ostatnim czasie odeszła do Pana śp. Emilia Misiuk, lat 92. Jej pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 23 kwietnia, o godz. 11.00. Niech miłosierny Bóg obdarzy ją radością nieba...

Świece: £35.00;

Niedziela, 15 IV 2018 - III Niedziela Wielkanocna

9.00 o błogosławieństwo Boże oraz łaski Ducha Świętego dla Męża z okazji urodzin - int. Małżonka Magda z Dziećmi