Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
Biuletyn - 15 Kwietnia 2018

· Witamy w naszej wspólnocie abpa Henryka Nowackiego, byłego nuncjusza apostolskiego w wielu krajach świata. Ksiądz Arcybiskup na wszystkich Mszach św. głosi Słowo Boże, a na Mszy św. o godz. 11.00 udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Katarzyny i Sławomira Góralczyków, za tydzień do państwa Joanny i Łukasza Łakomców.

· W poniedziałek o godz. 10.00 w naszym klubie - spotkanie rodziców z małym dziećmi: Mothers & Toddlers .

· W tym tygodniu rozpoczynamy próby dzieci komunijnych. Bardzo prosimy o obecność wszystkich dzieci i o punktualność, bo od tego zależeć będzie ilość prób.

poniedziałek: (18.30): klasy IIIc i IIId środa: (18.30): klasy IIIa i IIIb

sobota: (13.45): klasy IIIc i IIId sobota: (15.15): klasy IIIa i IIIb

· Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego - na czas prób dzieci  od godz. 20.00 do 20.30. Intencje te można wypisywać na kartkach wyłożonych na balaskach.

· W środę po Mszy św. o godz. 10.30 - spotkanie biblijne, a o godz. 18.00 - spotkanie grupy wsparcia AA.

· Wizyty u chorych w tym tygodniu wg następującego harmonogramu:

środa: (od 12.30): Ruła, Pacut, S. Kler, A. Kler, Filak, Praciak, Dereń, Wicki, Dubiel, Kunze

czwartek: (od 11.15): Musiolik, Jarosińska, Niezgorska, Roberts, Ostrowska, Jendro, Dobosz, Rinz, Hołowenko

piątek: (od 11.15): Jabłońska, Hajkowska, Kobylak, Pasik, Burtni, Szyszka, Jagielski, Faltyn, L. Kuncewicz, Głowacz

· W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

· Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 18 kwietnia, o godz. 19.30.

· W sobotę, 21 kwietnia, w kinie Odeon w Coventry o godz. 20.15 wyświetlany będzie film Dwie Korony, ukazujący niezwykłą historię życia św. Maksymiliana Kolbe, w reżyserii Michała Kondrata, z udziałem wielu gwiazd kina polskiego.

· Za tydzień, w niedzielę, pożegnamy ks. Grzegorza Marchwińskiego. Przez najbliższe kilka tygodni będzie pomagał w duszpasterstwie w polskiej parafii w Birmingham, a po niej rozpocznie posługę w angielskiej diecezji Northampton.

· Obowiązkowe spotkanie dla dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. święcić będziemy różańce, świece i książeczki do nabożeństwa.

· Wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo Boże, zapraszamy na spotkania Lectio Divina. Spotkania odbywają się w kościele w co drugą środę. Najbliższe - w środę, 25 kwietnia, o godz. 19.30.

· Najbliższy Day Centre odbędzie się w czwartek, 26 kwietnia, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza do niedzieli, 22 kwietnia, włącznie. Zapraszamy.

· Zespół Senza Nome zaprasza na Warsztaty Wokalne, które odbędą się 28-29 kwietnia w naszym klubie. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać. Więcej informacji na stronie www.senzanome.co.uk lub pod nr tel. 07783.280.829.

· Zachęcamy do nabycia nowego świątecznego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. W tym numerze polecamy artykuły o współczesnych męczennikach francuskich, o nowej adhortacji papieskiej „Gaudete et exultate”, o popularnych świętych (św. Szarbelu, św. Ricie, ks. Dolindo i innych), o Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego i wiele innych.

· W dniach 28 lipca - 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Program jest niezwykle atrakcyjny. Głównym organizatorem jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Pobyt na Kongresie jest darmowy. Po więcej informacji zapraszamy do zakrystii.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· POGRZEB: W ostatnim czasie odeszła do Pana śp. Emilia Misiuk, lat 92. Jej pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 23 kwietnia, o godz. 11.00. Niech miłosierny Bóg obdarzy ją radością nieba...


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £497.99;

Gift Aid: £279.00;

Świece: £35.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 15 IV 2018 - III Niedziela Wielkanocna

9.00 o błogosławieństwo Boże oraz łaski Ducha Świętego dla Męża z okazji urodzin - int. Małżonka Magda z Dziećmi

11.00 1) w intencji Bierzmowanej Młodzieży

2) śp. Helena, Teodor, Jan i Edmund Hołowenko - int. M. Hołowenko

18.00 śp. Zenon Stężycki - int. Syn Waldemar z Rodziną

 

Poniedziałek, 16 IV 2018

10.30  śp. Franciszek Dubiel - int. Małżonka

20.00  ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 17 IV 2018

10.30  śp. Jadwiga Sieńkowska - int. Depozyt

19.00  z prośbą o wszelkie łaski i błogosławieństwo dla kochanej Mamy Krystyny Jaremowicz - int. Córka Asia z Rodziną

 

Środa, 18 IV 2018

10.30  śp. Mieczysław Sztucki - int. H., P. David

 

Czwartek, 19 IV 2018

10.30  o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Macieja Grudzińskiego, dla jego małżonki Aldony i ich dzieci - int. Rodzice

19.00  śp. Anna i Stanisław Gubała (roczn. śmierci) - int. Wnuczek Piotr

 

Piątek, 20 IV 2018

10.30  w intencji Parafian

19.00  ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 21 IV 2018

18.00  1) o błogosławieństwo Boże dla ks. Grzegorza Marchwińskiego z okazji jego urodzin - int. Apostolstwo Miłosierdzia Bożego

2) śp. Bronisław Wańczycki (12 roczn. śmierci) - int. Małżonka z Rodziną

CHRZEST: Xavier Sierocki

 

Niedziela, 22 IV 2018 - IV Niedziela Wielkanocna

9.00  o wszelkie łaski i błogosławieństwo Boże dla Grzesia Mizery z okazji urodzin

11.00  śp. Maria Kibilska - int. Córka B. Kitt

18.00  1) o błogosławieństwo Boże dla wnuczki Ani z okazji 5-tych urodzin - int. Babcia z Rodziną

2) śp. Witold Ziółkowski (12 roczn. śmierci) - int. Wnukowie

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 651178