Biuletyn - 22 Kwietnia 2018

· Dzisiaj, po ośmiomiesięcznej posłudze w naszej wspólnocie, żegnamy ks. Grzegorza Marchwińskiego. Przez najbliższe kilka tygodni będzie pomagał w duszpasterstwie w polskiej parafii w Birmingham, a po niej rozpocznie posługę w angielskiej diecezji Northampton. Na nowy etap jego kapłańskiej posługi życzymy mu błogosławieństwa od Jezusa, Najwyższego Kapłana.

· Obowiązkowe spotkanie dla dzieci komunijnych dzisiaj, na Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. święcić będziemy różańce, świece i książeczki do nabożeństwa.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Joanny i Łukasza Łakomców, za tydzień do państwa Urszuli i Marcela Pribilów.

· Proszę zwrócić uwagę na zmiany w programie Mszy św. w tym tygodniu.

· W poniedziałek o godz. 10.00 w naszym klubie - spotkanie rodziców z małym dziećmi: Mothers & Toddlers .

· Rozpoczęły się próby dzieci komunijnych. Bardzo prosimy o obecność wszystkich dzieci i o punktualność, bo od tego zależeć będzie ilość prób.

poniedziałek: (18.30): klasy IIIc i IIId środa: (18.30): klasy IIIa i IIIb

sobota: (13.45): klasy IIIc i IIId sobota: (15.15): klasy IIIa i IIIb

· Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego - na czas prób dzieci komunijnych od godz. 20.00 do 20.30. Intencje te można wypisywać na kartkach wyłożonych na balaskach.

· W środę po Mszy św. o godz. 10.30 - spotkanie biblijne, a o godz. 18.00 - spotkanie grupy wsparcia AA.

· Wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo Boże, zapraszamy na spotkania Lectio Divina. Spotkania odbywają się w kościele w co drugą środę. Najbliższe - w środę, 25 kwietnia, o godz. 19.30.

· Najbliższy Day Centre odbędzie się w czwartek, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia u proboszcza jedynie do dzisiaj. Zapraszamy.

· W najbliższy piątek, po Mszy św. o godz. 19.00, w restauracji Cracovianka odbędzie się kolejne spotkanie dla singli. Zapraszamy!

· Zespół Senza Nome zaprasza na Warsztaty Wokalne, które odbędą się 28-29 kwietnia w naszym klubie. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać. Więcej informacji na stronie www.senzanome.co.uk lub pod nr tel. 07783.280.829.

· W przyszłą niedzielę, 29 kwietnia, o godz. 15.00 zapraszamy do naszego kościoła na wspólny Różaniec w ramach akcji modlitewnej Rosary on the Coast. Jest to modlitwa różańcowa w intencji ocalenia wiary w Wielkiej Brytanii.

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. W tym numerze polecamy artykuły o powołaniu do świętości, jubilacie papieżu seniorze Benedykcie XVI, który obchodził swoje 91 urodziny, polskich dzieciach tułaczych z osiedla Valivade w Indiach, Zoffi Kossak, Jonaszu Kofcie i wiele innych. Jako dodatek nowa adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exsultate”.

· W dniach 28 lipca - 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Program jest niezwykle atrakcyjny. Głównym organizatorem jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Pobyt na Kongresie jest darmowy. Po więcej informacji zapraszamy do zakrystii.

· Osoby, które zamówiły intencje mszalne na niedzielę, 27 maja, dzień pierwszej Komunii świętej, proszone są o podejście do zakrystii.

· Poszukujemy kontaktu z panią Anną Śmiałek. Jeśli ktoś może udzielić pomocy, prosimy o kontakt z proboszczem.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· POGRZEB: W najbliższy poniedziałek, 23 kwietnia, o godz. 11.00 odbędzie się w naszym kościele pogrzeb śp. Emilii Misiuk, lat 92. Pogrzeb śp. Genowefy Jendro, lat 84, odbędzie się w najbliższy piątek, 27 kwietnia, o godz. 12.00. Obie spoczną na cmentarzu przy London Road. Niech miłosierny Bóg obdarzy nasze Zmarłe radością nieba...

Taca - Zwiastowanie NMP: £53.15;

Biuletyny: £26.61;

Ofiara na kwiaty / Kościół: B. Kolmas £ 5.00; M. Hajkowska & T. Rutkowska £ 20.00;

Niedziela, 22 IV 2018 - IV Niedziela Wielkanocna

9.00 o wszelkie łaski i błogosławieństwo Boże dla Grzesia Mizery z okazji urodzin

11.00 śp. Maria Kibilska - int. Córka B. Kitt

18.00 1) o błogosławieństwo Boże dla wnuczki Ani z okazji 5-tych urodzin - int. Babcia z Rodziną