Biuletyn - 8 Kwietnia 2018

· Gościmy dzisiaj w naszej parafii polskie siostry nazaretanki, s. Wiolettę i s. Danutę, które przybliżą nam postać błog. Matki Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, Franciszki Siedliskiej, patronki Polskiej Misji Katolickiej.

· Zapraszamy dzisiaj o godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia Bożego.

· Spotkania dla kandydatów do bierzmowania - dzisiaj, po wieczornej Mszy św.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Joanny i Łukasza Suchockich, za tydzień do państwa Katarzyny i Sławomira Góralczyków.

· W poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00.

· W środę po Mszy św. o godz. 10.30 - spotkanie biblijne, a o godz. 18.00 - spotkanie grupy wsparcia AA.

· Wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo Boże, zapraszamy na spotkania Lectio Divina. Spotkania odbywają się w kościele w co drugą środę. Najbliższe - w środę, 11 kwietnia, o godz. 19.30, kolejne - w środę, 25 kwietnia, o godz. 19.30.

· Świąteczny Day Centre odbędzie się w najbliższy czwartek, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia do dzisiaj przyjmuje proboszcz.

· W czwartek nieczynne będzie biuro parafialne, przepraszamy.

· W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

· W przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.00 otrzyma sakrament bierzmowania. Gościem uroczystości będzie abp Henryk Nowacki, emerytowany nuncjusz apostolski w wielu krajach świata. Ksiądz Arcybiskup na wszystkich Mszach św. wygłosi Słowo Boże.

· W związku z bierzmowaniem, część ławek z obu stron zarezerwowane będą dla młodzieży i jej świadków. Modlitwę Różańca świętego w tym dniu należy odmówić indywidualnie.

· W niedzielę, 22 kwietnia, pożegnamy ks. Grzegorza Marchwińskiego. Przez najbliższe kilka tygodni będzie pomagał w duszpasterstwie w polskiej parafii w Birmingham, a po niej rozpocznie posługę w angielskiej diecezji Northampton.

· Wizyty u chorych będą miały miejsce w przyszłym tygodniu.

· Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę, 18 kwietnia, o godz. 19.30.

· W sobotę, 21 kwietnia, w kinie Odeon w Coventry o godz. 20.15 wyświetlany będzie film Dwie Korony, ukazujący niezwykłą historię życia św. Maksymiliana Kolbe, w reżyserii Michała Kondrata, z udziałem wielu gwiazd kina polskiego.

· Obowiązkowe spotkanie dla dzieci komunijnych w niedzielę, 22 kwietnia, na Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. święcić będziemy różańce, świece i książeczki do nabożeństwa.

· Zespół Senza Nome zaprasza na Warsztaty Wokalne, które odbędą się 28-29 kwietnia w naszym klubie. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać. Więcej informacji na stronie www.senzanome.co.uk lub pod nr tel. 07783.280.829.

· Zachęcamy do nabycia nowego świątecznego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. W tym numerze dużo o Bożym Miłosierdziu i św. Siostrze Faustynie, o heroiczności cnót Sandry Sabattini, o relacjach brytyjsko-rosyjskich, o serialu „Korona królów” i wiele innych.

· W dniach 28 lipca - 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Program jest niezwykle atrakcyjny. Głównym organizatorem jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Pobyt na Kongresie jest darmowy. Po więcej informacji zapraszamy do zakrystii.

· PODZIĘKOWANIA: Polska Szkoła Sobotnia z radością informuje, że dzięki ofiarności Państwa, Was Szanowni Parafianie, w tegorocznej jałmużnie wielkopostnej uzbierała się imponująca suma £ 3408.10 oraz 20 złotych. Gorąco dziękujemy, serdeczne Bóg zapłać.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· POGRZEB: W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana śp. Emilia Misiuk, lat 92. Niech miłosierny Bóg obdarzy ją radością nieba...

Taca niedzielna: £ 1124.28;

Gift Aid:  £ 1010.25;

Wielki Czwartek:  £ 185.94;

Fundusz Ziemi Świętej: £ 339.45;

Wigilia Paschalna:  £ 425.05;

Poniedziałek Wielkanocny:   £ 371.34;

Biuletyny:  £ 47.72;

Świece:   £   79.33;

Niedziela, 8 IV 2018 - Niedziela Miłosierdzia Bożego

9.00 śp. Tatiana i Mikołaj Osieccy - int. Wnuczka z Rodziną