Biuletyn - 1 Kwietnia 2018

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do pani Julii Janik, za tydzień do państwa Joanny i Łukasza Suchockich.

· Msze św. w Poniedziałek Wielkanocny jak w każdą niedzielę.

· Spotkania dla kandydatów do bierzmowania - w najbliższy wtorek, 3 kwietnia, po wieczornej Mszy św. o 19.00 i w niedzielę, 8 kwietnia, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

· W środę o godz. 18.00 - spotkanie grupy wsparcia AA.

· Wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo, zapraszamy na spotkania Lectio Divina. Spotkania odbywają się w kościele w co drugą środę. Najbliższe - w środę, o godz. 19.30.

· W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00, a w sobotę o godz. 17.30 - na Nabożeństwo Pierwszosobotnie.

· Kolejne nienarodzone dziecko zagrożone aborcją czeka na nasze wsparcie modlitewne. Adoptujmy duchowo i otoczmy Je swoją modlitwą. Zapraszamy w sobotę, 7 kwietnia, o godz. 18.00 na Mszę św. rozpoczynającą Duchową Adopcję. Wszelkie informacje pod nr tel. 07885.279.537.

· W Niedzielę Miłosierdzia Bożego gościć będziemy w naszej parafii polskie siostry nazaretanki, które przybliżą nam postać błog. Matki Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, Franciszki Siedliskiej, patronki Polskiej Misji Katolickiej.

· W Niedzielę Miłosierdzia Bożego zapraszamy na szczególne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego do naszej świątyni o godz. 15.00.

· Świąteczny Day Centre odbędzie się w czwartek, 12 kwietnia, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia do niedzieli, 8 kwietnia, przyjmuje proboszcz.

· Zespół Senza Nome zaprasza na Warsztaty Wokalne, które odbędą się 28 i 29 kwietnia w naszym Klubie. Więcej informacji na stronie www.senzanome.co.uk lub pod nr tel. 07783.280.829. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać.

· Zachęcamy do nabycia nowego świątecznego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę.

· W dniach 28 lipca - 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Program jest niezwykle atrakcyjny. Głównym organizatorem jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Pobyt na Kongresie jest darmowy. Po więcej informacji zapraszamy do zakrystii.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Przypominamy o obowiązku zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· PODZIĘKOWANIA: Składamy serdeczne podziękowania panu Piotrowi Mazurkiewiczowi za zasponsorowanie sprzętu audiowizualnego do naszej świątyni.

· PODZIĘKOWANIA: Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do piękna tych ważnych liturgicznych wydarzeń: Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św. za piękne dekoracje Grobu Pańskiego, pani Julii Janik za udekorowanie naszej świątyni pięknymi kwiatami, wszystkim, którzy przybyli na świąteczne sprzątanie kościoła, całej służbie liturgicznej, a w sposób szczególny panom Piotrowi Mazurkiewiczowi, Łukaszowi Stankiewiczowi i Piotrowi Jańcowi za wzorowe koordynowanie liturgii, harcerzom i zuchom za pełnienie warty przy Grobie Pańskim, zespołowi muzycznemu i wszystkim kantorom za oprawę muzyczną na ręce pani Joanny Kundy i Katarzyny Stankiewicz, pani Katarzynie Góralczyk za przygotowanie wzruszających rozważań Drogi Krzyżowej, wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za przeprowadzenie pięknej wielkosobotniej ewangelizacji i wszystkim którzy swój czas poświęcili w przygotowanie tych dni. Na koniec chcielibyśmy podziękować księżom: ks. kan. dr Krzysztofowi Tyliszczakowi i ks. Grzegorzowi Marchwińskiemu za ich ofiarną posługę przy ołtarzu i w konfesjonale.

· POGRZEB: Pogrzeb śp. Mieczysława Sztuckiego, lat 94, odbędzie się w najbliższą środę, 4 kwietnia, o godz. 11.00. W tym tygodniu zmarła śp. Emilia Misiuk, lat 92. Niech miłosierny Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością nieba...

Życzymy Wam Wszystkim i Każdemu z osobna: dotknięcia chwały Zmartwychwstałego Chrystusa, udziału w Jego radości i pokoju, przyszłego przebywania z Nim.

Kapłani, Rada Administracyjna i Rada Duszpasterska

Taca niedzielna: £1121.42;

Gift Aid: £458.00;

Świece: £71.50;

Na kwiaty do Grobu Pańskiego: A. Gradkowska £ 20.00; Żywy Różaniec £ 20.00; I. Kuczmerowicz £ 5.00; D. Maciejewska £ 20.00; D. Majkowska £ 20.00; T. Jaszczyk £ 10.00; W., M. Jagielscy £ 20.00;

Niedziela, 1 IV 2018 - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

9.00 śp. Maria Ostrowska (roczn. śmierci) - int. córka Magda z Rodziną CHRZEST: Ivo Kubarek

11.00    śp. Karolina, Franciszek i Stefan Myśliwiec - int. Córka

18.00    śp. Bolesława, Teodor, Małgorzata, Jan i Andrzej Szmigielscy - int. J. Świstak