Biuletyn - 25 Marca 2018

· Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Jest z nami o. Adam Szustak OP, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Dzisiaj - kazania. Od poniedziałku do środy - nauki rekolekcyjne po wieczornych Mszach św. o godz. 19.00. Temat rekolekcji: Pragnę!

· Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Jak co roku w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą św. uczniowie naszej Polskiej Szkoły Sobotniej razem z harcerzami sprzedają palmy.

· Jałmużną Wielkopostną chcemy wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Agnieszki i Damiana Kocańdów, za tydzień do pani Julii Janik.

· Prosimy o składanie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

· Biuro parafialne będzie nieczynne w Wielkim Tygodniu.

· W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie grupy Mothers & Toddlers.

· W środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie grupy wsparcia AA.

· Do czytań w Wielkim Tygodniu zapraszamy: w Wielki Czwartek panie Edytę Haratyk i Joannę Łakomiec, w Wielki Piątek panie Anetę Malinowską i Katarzynę Góralczyk, na Wigilię Paschalną panie Annę Sokalską, Hannę Marzańską, Annę Bailey i panów Tadeusza Jelca i Bogdana Kuncewicza.

· W Wielki Czwartek do obrzędu mycia nóg na Mszy św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 20.00 prosimy panów: Andrzeja Ankowskiego, Tomasza Brzozowskiego, Grzegorza Czerniaka, Pawła Czopka, Damiana Gawlikowskiego, Damiana Kocańdę, Krzysztofa Kuligowskiego, Bogdana Kuncewicza, Tomasza Łysika, Macieja Marcinowa, Krzysztofa Sarnę i Marcina Suwalskiego. Gdyby któryś z panów nie mógłby być obecny, prosimy o wcześniejsze poinformowanie.

· W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post. Jest to dzień skupienia, wzmożonej pobożności i gorliwych praktyk religijnych. Zgodnie z zaleceniami Kościoła, należy zrezygnować w tym dniu nie tylko z jedzenia potraw mięsnych, ale również zachować post co do ilości spożywanych pokarmów: tylko raz w ciągu dnia można zjeść do syta.

· W Wielki Piątek ofiary składane podczas Adoracji Krzyża przeznaczone są na Fundusz Ziemi Świętej. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 20.00. W tym dniu rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.

· W Wielki Piątek i Sobotę zapraszamy o godz. 9.00 na wspólną brewiarzową Modlitwę Poranną.

· W Wielką Sobotę, od godz. 10.00 do godz. 20.00 trwać będzie czuwanie przy Grobie Pańskim. Do warty przy Grobie Pańskim zapraszamy również naszych harcerzy.

· Święcenie pokarmów w naszej parafii co godzinę od godz. 10.00 do godz. 15.00.

· Na Wigilię Paschalną w sobotę o godz. 20.00 prosimy przynieść ze sobą świece.

· Wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo, zapraszamy na spotkania Lectio Divina. Spotkania odbywają się w kościele w co drugą środę. Najbliższe - w środę, 4 kwietnia, o godz. 19.30.

· W Niedzielę Miłosierdzia Bożego gościć będziemy w naszej parafii polskie siostry nazaretanki, które przybliżą nam postać błog. Matki Marię od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, Franciszki Siedliskiej, patronki Polskiej Misji Katolickiej.

· Świąteczny Day Centre odbędzie się w czwartek, 12 kwietnia, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia do niedzieli, 8 kwietnia tym razem przyjmuje proboszcz.

· Zespół Senza Nome zaprasza na Warsztaty Wokalne, które odbędą się 28 i 29 kwietnia w naszym Klubie. Więcej informacji na stronie www.senzanome.co.uk lub pod nr tel. 07783.280.829. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać.

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. W tym numerze o papieżu Franciszku z okazji 5 lat jego pontyfikatu, kolejne rozważania o ojcu Pio, wywiad z o. Danielem Ange, o kandydacie na ołtarze bpie Janie Pietraszce i wiele innych.

· W dniach 28 lipca - 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Program jest niezwykle atrakcyjny. Głównym organizatorem jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Pobyt na Kongresie jest darmowy. Po więcej informacji zapraszamy do zakrystii.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Parafia poszukuje kontaktu do elektryka z angielskimi uprawnieniami do przeprowadzenia prac wewnątrz naszych budynków.

· Pani Jessica Nash poszukuje opiekunki do jej ojca Polaka, Rajmunda. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny: 07966.258.465.

· PODZIĘKOWANIA: Serdeczne dziękuję Księdzu Proboszczowi i Radzie Parafialnej przy Parafii pw. św. Stanisława Kostki za piękne życzenia urodzinowe, kwiaty, tort oraz całej Wspólnocie za nadesłane życzenia i modlitwę w mojej intencji. Dziękuję w sposób szczególny Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu, Komitetowi Rodzicielskiemu, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży naszej Polskiej Szkoły Sobotniej za wzruszające kolorowe życzenia urodzinowe. Dziękuję Kapłanom za odprawienie Mszy św. dziękczynnej. Dziękuję Panu Ambasadorowi Rzeczpospolitej Polskiej w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Pani Konsul za ich obecność, piękne życzenia i słowa otuchy. Serdeczne Bóg zapłać, Jan Burtny.

· POGRZEB: Pogrzeb śp. Mieczysława Sztuckiego, lat 94, odbędzie się w środę, 4 kwietnia, o godz. 11.00. Niech miłosierny Bóg obdarzy Go radością nieba...

Biuletyny: £28.97;

Na kwiaty do Grobu Pańskiego: J. Dambrawa £ 25.00; J. Strumidło £ 10.00; Z. Kamińska £ 10.00; z książek £ 137.12; T. Wronkowska £ 30.00; bezimiennie £ 10.00; bezimiennie £ 20.00; E. Haratyk £ 20.00; bezimiennie £ 20.00; F., J. Burtni £ 40.00; F. Vincent £ 20.00;

Niedziela, 25 III 2018 - Niedziela Palmowa

9.00    śp. Anna Papaj (1 roczn. śmierci) - int. Córka z Mężem i Wnukami

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00    śp. Marian i Wiktoria Raś i zmarli z Rodziny - int. R. Przesmycka