Biuletyn - 18 Marca 2018

· Z tyłu kościoła wyłożone są polskie książki. Każdy może zabrać je ze sobą do domu. Jeśli ktoś zechce, może złożyć dowolną ofiarę na parafię.

· Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 9.00, spotkanie dla dzieci komunijnych.

· Trwa okres Wielkiego Postu. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale.

· Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Artura i Violetty Sampolskich, za tydzień do państwa Agnieszki i Damiana Kocańdów.

· W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie grupy Mothers & Toddlers, a o godz. 19.00 na tym razem półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· Do świątecznego sprzątania naszego Kościoła zapraszamy w poniedziałek, 19 marca, o godz. 19.30.

· Spowiedź wielkopostna w naszej parafii odbędzie się w środę, 21 marca, od godz. 17.30 do 19.30. Będą kapłani z pobliskich parafii. Skorzystajmy z okazji!

· W środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie grupy wsparcia AA.

· Wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo, zapraszamy na spotkanie Lectio Divina. Spotykamy się w kościele, w co drugą środę. Najbliższe spotkanie w środę, 21 marca, o godz. 20.00, zaraz po spowiedzi wielkopostnej.

· W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie scholi dziecięcej.

· Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie dla singli, które odbędzie się w piątek, 23 marca. Rozpoczniemy wspólną Mszą św. o godz. 19.00. Prosimy o przyniesienie drobnych przekąsek. Zapraszamy!

· Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św.

· W przyszłym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. W tym roku wygłosi je o. Adam Szustak OP. W Niedzielę Palmową podczas Mszy św. będzie nauka wprowadzająca. Potem od poniedziałku do środy wygłosi nauki rekolekcyjne po wieczornych Mszach św. o godz. 19.00. Temat rekolekcji: Pragnę!

· W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Jak co roku przed każdą Mszą św. uczniowie naszej Polskiej Szkoły Sobotniej razem z naszymi harcerzami sprzedawać będą palmy.

· Prosimy o zapoznanie się z programem Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

· Służbę liturgiczną (ministrantów i szafarzy) prosimy o zdeklarowanie swojej obecności w czasie Triduum Paschalnego i świąt Wielkiej Nocy.

· Prosimy o składanie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

· Biuro parafialne będzie czynne w tym tygodniu o stałej porze, natomiast będzie nieczynne w Wielkim Tygodniu.

· Do czytań w Wielkim Tygodniu zapraszamy: w Wielki Czwartek panie Edytę Haratyk i Joannę Łakomiec, w Wielki Piątek panie Anetę Malinowską i Katarzynę Góralczyk, na Wigilię Paschalną panie Annę Sokalską, Hannę Marzańską, Annę Bailey i panów Tadeusza Jelca i Bogdana Kuncewicza.

· W Wielki Czwartek do obrzędu mycia nóg na Mszy św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 20.00 prosimy panów: Andrzeja Ankowskiego, Tomasza Brzozowskiego, Grzegorza Czerniaka, Pawła Czopka, Damiana Gawlikowskiego, Damiana Kocańdę, Krzysztofa Kuligowskiego, Bogdana Kuncewicza, Tomasza Łysika, Macieja Marcinowa, Krzysztofa Sarnę i Marcina Suwalskiego. Gdyby któryś z panów nie mógłby być obecny, prosimy o wcześniejsze poinformowanie.

· Świąteczny Day Centre odbędzie się w czwartek, 12 kwietnia, po Mszy św. o godz. 10.30. Zgłoszenia do niedzieli, 8 kwietnia tym razem przyjmuje proboszcz.

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. W tym numerze o papieżu Franciszku z okazji 5 lat jego pontyfikatu, kolejne rozważania o ojcu Pio, wywiad z o. Danielem Ange, o kandydacie na ołtarze bpie Janie Pietraszce i wiele innych.

· PODZIĘKOWANIA: Serdecznie dziękujemy klasom Reception, Ib, IIId i GCSE oraz ich wychowawczyniom paniom: Ewie Zugaj, Jagodzie Kłos, Krystynie Polaszewskiej i Katarzynie Lis za przygotowanie wzruszającej i pięknej  akademii z okazji Dnia Mamy. Ilość wręczonych tego dnia Oskarów świadczy o wielu talentach naszych Mam, ale również o wielu umiejętnościach dzieci. Dziękujemy!

· PODZIĘKOWANIA: Paniom Matyldzie Hajkowskiej i Teresie Rutkowskiej składamy serdeczne podziękowania za ufundowanie świecy paschalnej dla naszej wspólnoty!

· W dniach 28 lipca - 5 sierpnia 2018 roku odbędzie się w Warszawie II Kongres Młodzieży Polonijnej. Program jest niezwykle atrakcyjny. Głównym organizatorem jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Pobyt na Kongresie jest darmowy. Po więcej informacji zapraszamy do zakrystii.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Parafia poszukuje kontaktu do elektryka z angielskimi uprawnieniami do przeprowadzenia prac wewnątrz naszych budynków.

· Pani Jessica Nash poszukuje opiekunki do jej ojca Polaka, Rajmunda. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny: 07966.258.465.

· POGRZEB: W ostatnią niedzielę zmarł długoletni nasz parafianin, pan Mieczysław Sztucki, lat 94. Pogrzeb odbędzie się w środę, 4 kwietnia, o godz. 11.00. Niech miłosierny Bóg obdarzy Go radością nieba...

Świece: £65.22;

Na kwiaty / Kościół: B. Kolmas £ 15.00; M. Wańczycka £ 10.00; M. Hajkowska & T. Rutkowska £ 70.00;

Niedziela, 18 III 2018 - V Niedziela Wielkiego Postu

9.00    o błogosławieństwo Boże dla Ewy Pawlikowskiej z okazji urodzin

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00    śp. Józefa i Bogumiła (roczn. śmierci), rodzice Jan i Bronisława Nowak - int. A., R. Ignatowicz