Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 
Biuletyn - 11 Marca 2018

· Polska Szkoła Sobotnia gorąco zaprasza dzisiaj na obchody Dnia Mamy. Zaczynamy Mszą św. o godz. 11.00, a  kontynuacja celebrowania tego, jakże specjalnego dla nas wszystkich dnia, odbędzie się w Klubie. Będą wiersze, piosenki i wręczanie specjalnych nagród dla specjalnych Mam. Będzie wystawa konkursowych kartek wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Będą domowe ciasta, kawa, herbata i wspaniała atmosfera, którą zapewnią i wykonawcy, czyli klasy Reception, 1A, 3D i pre-GCSE i, mamy nadzieję, widzowie. Serdecznie zapraszamy!

· Trwamy w okresie Wielkiego Postu. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale.

· Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Karoliny i Huberta Marcinkowskich, za tydzień do państwa Artura i Violetty Sampolskich.

· W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie grupy Mothers & Toddlers, a o godz. 19.15 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

 

· W środę o godz. 18.00 na spotkanie grupy wsparcia AA.  Spotkania biblijne odbędą się po świętach Zmartwychwstania.

· Day Centre połączone z zebraniem informacyjnym Koła Seniorów odbędzie się przy kawie i ciastku w czwartek, 15 marca, o godz. 11.00 w Restauracji Cracovianka. Zapraszamy do licznego udziału. Zgłoszenia przyjmuje pani prezes, Teresa Jaszczyk.

· W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie scholi dziecięcej.

· W najbliższą sobotę nasz parafianin, pan Jan Burtny, będzie obchodził swoje 100-ten urodziny. Nasz Jubilat przeszedł kampanię włoską z Armią gen. Andersa, podczas której został ranny. W domu Jubilata odprawiona zostanie uroczysta Msza św. Proszę  o Jubilacie w swoich modlitwach.

· Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św.

· Obowiązkowe spotkanie dla dzieci komunijnych w kościele - w niedzielę, 18 marca, na Mszy św. o godz. 9.00.

· Wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo, zapraszamy na spotkanie Lectio Divina. Spotykamy się w kościele, w co drugą środę. Najbliższe spotkanie w środę, 21 marca, o godz. 19.30.

· Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w tym roku wygłosi o. Adam Szustak OP. W Niedzielę Palmową podczas Mszy św. będzie nauka wprowadzająca. Potem od poniedziałku do środy wygłosi nauki rekolekcyjne po wieczornych Mszach św. o godz. 19.00. Temat rekolekcji: Pragnę!

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. W tym numerze dalsze medytacje związane z ojcem Pio, o sztuce moralności w alpinizmie, o miejscu na sumienie w polityce, o olbrzymich transferach piłkarskich, o świętowaniu niedzieli, o wydarzeniach z marca 1968 roku i wiele innych.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· PIELGRZYMKA: Prosimy uczestników pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Guadelupe i Meksyku o kontakt z księdzem proboszczem.


 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £539.48;

Gift Aid: £407.50;

Biuletyny: £21.20;

Na kwiaty / Kościół: P. Grzybowski £10.00; M. Hajkowska & T. Rutkowska £20.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 11 III 2018 - IV Niedziela Wielkiego Postu

9.00 o błogosławieństwo Boże i dużo łask od Maryi dla Nadii z okazji 8-mych urodzin - int. Kochający Rodzice i Brat Oskar

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 o błogosławieństwo Boże dla naszych Matek

18.00 śp. Wujek Janek, Brat i Ojciec, zmarły w styczniu

 

Poniedziałek, 12  III 2018

10.30 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Chrześnicy Alicji, jej Męża Darka oraz ich Dzieci Piotra i Konrada

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 13 III 2018

10.30 śp. Rodzice Ewa i Józef Rataj oraz Rodzeństwo - int. Z. Dubiel

19.00 w intencji Parafian

 

Środa, 14 III 2018

10.30 śp. Józef, Jadwiga, Henryk i Jadwiga Michałowicz i zmarli z Rodziny - int. D. Maciejewska

 

Czwartek, 15 III 2018

10.30 śp. Rodzice Kazimierz i Stanisława Januszko i zmarli z Rodziny - int. D. Maciejewska

19.00 w intencji Parafian

 

Piątek, 16 III 2018

10.30 śp. Mateusz Androkajtis - int. Kolega + DROGA KRZYŻOWA

19.00 o zdrowie i łaski dla Grażyny i Iwony z okazji urodzin + DROGA KRZYŻOWA

 

Sobota, 17 III 2018

12.00 o błogosławieństwo Boże dla pana Jana Burtnego z okazji 100-tnych urodzin

16.30 CHRZEST: Sophia Maria Siwak

18.00 śp. Agnieszka i Stanisław Dorczak, Władysław Kołodziejski, Jan Kamiński - int. T. Rutkowska + CHRZEST: Laura Barbara Baran, Amelia Leba

 

Niedziela, 18 III 2018 - V Niedziela Wielkiego Postu

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Ewy Pawlikowskiej z okazji urodzin

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 śp. Józefa i Bogumiła (roczn. śmierci), rodzice Jan i Bronisława Nowak - int. A., R. Ignatowicz

18.00 śp. Marianna Lampkowska (1 roczn. śmierci) - int. Siostra Teresa

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 645805