Biuletyn - 11 Marca 2018

· Polska Szkoła Sobotnia gorąco zaprasza dzisiaj na obchody Dnia Mamy. Zaczynamy Mszą św. o godz. 11.00, a  kontynuacja celebrowania tego, jakże specjalnego dla nas wszystkich dnia, odbędzie się w Klubie. Będą wiersze, piosenki i wręczanie specjalnych nagród dla specjalnych Mam. Będzie wystawa konkursowych kartek wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Będą domowe ciasta, kawa, herbata i wspaniała atmosfera, którą zapewnią i wykonawcy, czyli klasy Reception, 1A, 3D i pre-GCSE i, mamy nadzieję, widzowie. Serdecznie zapraszamy!

· Trwamy w okresie Wielkiego Postu. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale.

· Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Karoliny i Huberta Marcinkowskich, za tydzień do państwa Artura i Violetty Sampolskich.

· W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie grupy Mothers & Toddlers, a o godz. 19.15 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· W środę o godz. 18.00 na spotkanie grupy wsparcia AA.  Spotkania biblijne odbędą się po świętach Zmartwychwstania.

· Day Centre połączone z zebraniem informacyjnym Koła Seniorów odbędzie się przy kawie i ciastku w czwartek, 15 marca, o godz. 11.00 w Restauracji Cracovianka. Zapraszamy do licznego udziału. Zgłoszenia przyjmuje pani prezes, Teresa Jaszczyk.

· W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie scholi dziecięcej.

· W najbliższą sobotę nasz parafianin, pan Jan Burtny, będzie obchodził swoje 100-ten urodziny. Nasz Jubilat przeszedł kampanię włoską z Armią gen. Andersa, podczas której został ranny. W domu Jubilata odprawiona zostanie uroczysta Msza św. Proszę  o Jubilacie w swoich modlitwach.

· Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św.

· Obowiązkowe spotkanie dla dzieci komunijnych w kościele - w niedzielę, 18 marca, na Mszy św. o godz. 9.00.

· Wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo, zapraszamy na spotkanie Lectio Divina. Spotykamy się w kościele, w co drugą środę. Najbliższe spotkanie w środę, 21 marca, o godz. 19.30.

· Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w tym roku wygłosi o. Adam Szustak OP. W Niedzielę Palmową podczas Mszy św. będzie nauka wprowadzająca. Potem od poniedziałku do środy wygłosi nauki rekolekcyjne po wieczornych Mszach św. o godz. 19.00. Temat rekolekcji: Pragnę!

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. W tym numerze dalsze medytacje związane z ojcem Pio, o sztuce moralności w alpinizmie, o miejscu na sumienie w polityce, o olbrzymich transferach piłkarskich, o świętowaniu niedzieli, o wydarzeniach z marca 1968 roku i wiele innych.

· Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· PIELGRZYMKA: Prosimy uczestników pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Guadelupe i Meksyku o kontakt z księdzem proboszczem.

Biuletyny: £21.20;

Na kwiaty / Kościół: P. Grzybowski £10.00; M. Hajkowska & T. Rutkowska £20.00;

Niedziela, 11 III 2018 - IV Niedziela Wielkiego Postu

9.00 o błogosławieństwo Boże i dużo łask od Maryi dla Nadii z okazji 8-mych urodzin - int. Kochający Rodzice i Brat Oskar

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 o błogosławieństwo Boże dla naszych Matek