Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 
Biuletyn - 4 Marca 2018

· Zmiana tajemnic Różańca świętego - dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.

· Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - dzisiaj, po wieczornej Mszy św.

· Zespół Senza Nome zaprasza dzisiaj na coroczny Kiermasz Firm Polskich, który odbędzie się w Klubie Parafialnym w godz. 10.00-15.00, a jego sponsorem głównym będzie Restauracja Cracovianca. Na Kiermaszu jest możliwość spotkania się z Panem Konsulem Michałem Wybirałem, a także z wizażystką, kosmetyczką, trenerem osobistym, nauczycielem języka angielskiego, artystą, malarzem, doradcą finansowym, psychologiem, doradcą zawodowym. Jest też firma zajmująca się promocją multimedialną, polski sklep internetowy oraz pyszne domowe ciasta. Zapraszamy!

· Trwamy w okresie Wielkiego Postu. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale.

· Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Eleonory i Bogusława Skowrońskich, za tydzień do państwa Karoliny i Huberta Marcinkowskich.

· W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie grupy Mothers & Toddlers, a o godz. 19.15 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· W środę po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie biblijne, a o godz. 18.00 na spotkanie grupy wsparcia AA.

· Wizyty u chorych odbędą się w tym tygodniu wg następującego porządku:

środa: xR (od 13.00): Ruła, Pacut, S. Kler, A. Kler, Filak; xG (od 11.30): Praciak, Dereń, Wicki, Dubiel, Kunze

czwartek: xR (od 11.30): Misiuk, Musiolik, Hołowenko, Niezgorska, Jarosińska; xG (od 11.30): Rinz, Roberts, Ostrowska, Zielska, Dobosz

piątek: xR (od 11.30): Hajkowska, Kobylak, Pasik, Burtni, Szyszka, Jagielski; xG (od 11.30): Jabłońska, Faltyn, L. Kuncewicz, Głowacz

· W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie scholi dziecięcej.

· Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św.

· Wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo, zapraszamy na spotkanie Lectio Divina. Spotykamy się w kościele, w co drugą środę. Najbliższe spotkanie w środę, 7 marca, o godz. 19.30.

· Day Centre połączone z zebraniem informacyjnym Koła Seniorów odbędzie się w czwartek, 8 marca, o godz. 11.00 w Restauracji Cracovianka. Zgłoszenia i informacje przyjmuje pani prezes, Teresa Jaszczyk. Zapraszamy!

· Polska Szkoła Sobotnia gorąco zaprasza w przyszłą niedzielę, 11 marca, na obchody Dnia Mamy. Zaczynamy Mszą św. o godz. 11.00, a  kontynuacja celebrowania tego, jakże specjalnego dla nas wszystkich dnia, odbędzie się w Klubie. Będą wiersze, piosenki i wręczanie specjalnych nagród dla specjalnych Mam. Będzie wystawa konkursowych kartek wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Będą domowe ciasta, kawa, herbata i wspaniała atmosfera, którą zapewnią i wykonawcy, czyli klasy 1A, 3D i pre-GCSE i, mamy nadzieję, widzowie. Serdecznie zapraszamy!

· Obowiązkowe spotkanie dla dzieci komunijnych w kościele - w niedzielę, 18 marca, na Mszy św. o godz. 9.00.

· Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w tym roku wygłosi o. Adam Szustak OP. W Niedzielę Palmową podczas Mszy św. będzie nauka wprowadzająca. Potem od poniedziałku do środy wygłosi nauki rekolekcyjne po wieczornych Mszach św. o godz. 19.00. Temat rekolekcji: Pragnę!

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę.

· Poszukujemy osób chętnych do przygotowania w tym roku Grobu Pańskiego.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· PIELGRZYMKA: Parafia pragnie zorganizować w dniach 10-21 października tego roku 11-dniową pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Guadelupe i Meksyku. Koszt uczestnictwa ok. £ 2000 od osoby (w zależności od ilości zgłoszeń). Więcej informacji w zakrystii. W tym tygodniu ostatni czas na zgłoszenie. Pierwsza rata w wysokości £300,- winna być wpłacona do połowy marca.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £524.55;

Gift Aid: £418.80;

Kolekta specjalna - Fundacja Ad Gentes: £441.91;

Świece: £71.73;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 4 III 2018 - III Niedziela Wielkiego Postu

9.00 śp. Jerzy Pieczewski i zmarli z Rodziny - int. Małżonka z Rodziną

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 śp. Stanisław Strumidło i Jego Rodzice, Stanisława i Władysław Dmochowscy, zmarli z rodzin Dmochowskich, Grabke i Krajewskich - int. J. Strumidło z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże dla syna Oliwiera z okazji 13-tych urodzin - int. Kochający Rodzice i Rodzeństwo

 

Poniedziałek, 5 III 2018

10.30 śp. Piotr Turecki (roczn. śmierci) - int. Małżonka

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 6 III 2018

10.30 śp. Jadwiga Sieńkowska - int. Depozyt

19.00 w intencji Parafian

 

Środa, 7 III 2018

10.30 śp. Michał Drahun - int. Z. Królewiak

 

Czwartek, 8 III 2018

10.30 śp. Kazimierz Zamora (5 roczn. śmierci) - int. Siostrzeniec

19.00 o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Joanny i Mai z okazji urodzin - int. Kochająca Rodzina

 

Piątek, 9 III 2018

10.30 śp. Stanisław, Weronika, Daniel i Irka Kuźnik - int. R. Skrzeczkowska

+ DROGA KRZYŻOWA

19.00 o błogosławieństwo Boże i wsparcie Matki Bożej dla Michała w trudnej sytuacji życiowej + DROGA KRZYŻOWA

 

Sobota, 10 III 2018

18.00 śp. Wanda, Sebastian, Józef, Kazimierz i Jadwiga Pszonka, Emilia i Jan Kawczyńscy - int. A. Kowalska z Rodziną + CHRZEST

 

Niedziela, 11 III 2018 - IV Niedziela Wielkiego Postu

9.00 o błogosławieństwo Boże i dużo łask od Maryi dla Nadii z okazji 8-mych urodzin - int. Kochający Rodzice i Brat Oskar

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00 w intencji naszych Matek

18.00 śp. Wujek Janek, Brat i Ojciec, zmarły w styczniu

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 645788