Biuletyn - 25 Lutego 2018

· Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. kan. dr Wojciecha Węckowskiego, prezesa Wydawnictwa Bernardinum z Pelplina.

· Dzisiaj kolekta specjalna przeznaczona jest na pomoc polskim misjonarzom poprzez Fundację Ad Gentes.

· Trwamy w okresie Wielkiego Postu. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale. Do prowadzenia wieczornej Drogi Krzyżowej zapraszamy wszystkie nasze grupy parafialne lub indywidualne osoby.

· Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Hanny, Marka i Janiny Marzańskich, za tydzień do państwa Eleonory i Bogusława Skowrońskich.

· W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie grupy Mothers & Toddlers, a o godz. 19.15 na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· W środę po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie biblijne, a o godz. 18.00 na spotkanie grupy wsparcia AA.

· Spotkanie Rady Administracyjnej odbędzie się w najbliższą środę, o godz. 19.30.

· W czwartek Msza św. do południa ze względu na spotkanie dekanalne kapłanów w Mansfield sprawowana będzie o godz. 9.30.

· W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie scholi dziecięcej.

· W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. z Drogą Krzyżową o godz. 10.30 i 19.00, a w sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy całego świata. Rozpoczynamy modlitwą Różańca o godz. 17.30.

· Wizyty u chorych - w przyszłym tygodniu.

· Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św.

· Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

· Zespół Senza Nome zaprasza na coroczny Kiermasz Firm Polskich, który odbędzie się w Klubie Parafialnym w niedzielę, 4 marca, w godz. 10.00-15.00, a jego sponsorem głównym będzie Restauracja Cracovianca. Na Kiermaszu będzie możliwość spotkania się z wizażystką, kosmetyczką, trenerem osobistym, nauczycielem języka angielskiego, artystą, malarzem, doradcą finansowym, psychologiem, doradcą zawodowym. Będzie też firma zajmująca się promocją multimedialną, polski sklep internetowy oraz pyszne domowe ciasta. Zapraszamy!

· Wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo, zapraszamy na spotkanie Lectio Divina. Spotykamy się w kościele, w co drugą środę. Najbliższe spotkanie w środę, 7 marca, o godz. 19.00.

· Day Centre połączone z zebraniem informacyjnym Koła Seniorów odbędzie się w czwartek, 8 marca, o godz. 11.00 w Restauracji Cracovianka. Zgłoszenia i informacje przyjmuje pani prezes, Teresa Jaszczyk. Zapraszamy!

· Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w tym roku wygłosi o. Adam Szustak OP. Rozpoczęcie w Niedzielę Palmową.

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. W tym numerze znajdziemy świetny artykuł Marcina Jakimowicza „Tacy sami”, kolejne rozważania o ojcu Pio, m.in. wywiad z Beatą Grzyb, przewodniczką po San Giovani Rotondo, wywiad z abpem Grzegorzem Rysiem i wiele innych.

· Poszukujemy osób chętnych do przygotowania w tym roku Grobu Pańskiego.

· Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Poszukujemy stałej opiekunki dla jednej z naszych pań, Marii Hołowenko. Nr kontaktowy do syna, Ryszarda: 07947.681.682.

· Z racji podjętych prac z malowaniem naszego Kościoła, przepraszamy za wszelkie nieudogodnienia w korzystaniu z naszej świątyni.

· PIELGRZYMKA: Parafia pragnie zorganizować w dniach 10-21 października tego roku 11-dniową pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Guadelupe i Meksyku. Koszt uczestnictwa ok. £ 2000 od osoby (w zależności od ilości zgłoszeń). Więcej informacji w zakrystii. Do końca lutego prosimy o potwierdzenie chęci wzięcia udziału w pielgrzymce. Pierwsza rata w wysokości £300,- winna być wpłacona do połowy marca.

Gift Aid: £341.70;

Taca - Popielec: £207.67;

Biuletyny: £31.40;

Ofiara na Kościół / kwiaty: Figurki woskowe £ 25.00;

Niedziela, 25 II 2018 - II Niedziela Wielkiego Postu

9.00        1) o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla Macieja Kaczmarka z okazji jego urodzin i imienin - int. Kochająca Małżonka z Dziećmi

2) o zdrowie dla 6-letniej Zuzi Domanowskiej

10.40 GORZKIE ŻALE