Biuletyn - 18 Lutego 2018

· Zachęcamy do lektury listu ks. prał. Stefana Wylężka, rektora Polskiej Misji Katolickiej na okres Wielkiego Postu. List wyłożony jest na balaskach.

· Trwamy w okresie Wielkiego Postu. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale. Do prowadzenia wieczornej Drogi Krzyżowej zapraszamy wszystkie nasze grupy parafialne lub indywidualne osoby.

· Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do Krystyny i Sławomira Chylińskich, za tydzień do państwa Hanny, Marka i Janiny Marzańskich.

· W poniedziałek ze względu na half term nie będzie spotkania grupy Mothers & Toddlers, ale o godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· W środę po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na spotkanie biblijne, a o godz. 18.00 na spotkanie grupy wsparcia AA.

· Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się w najbliższą środę, o godz. 19.00.

· Wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo, zapraszamy na spotkanie Lectio Divina. Spotykamy się w kościele, w co drugą środę. Najbliższe spotkanie w środę, 21 lutego, wyjątkowo o godz. 20.00.

· Day Centre odbędzie się w najbliższy czwartek. Zapraszamy wszystkie osoby chętne na nasze czwartkowe spotkania. Zgłaszać się można w zakrystii.

· W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie scholi dziecięcej.

· Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie dla singli, która odbędzie się w piątek, 23 lutego, po Mszy św. i Drodze Krzyżowej o godz. 19.00. Prosimy o przyniesienie drobnych przekąsek. Zapraszamy!

· Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św.

· Polska Misja Katolicka organizuje w sobotę, 24 lutego, w Laxton Hall Kurs Wiedzy Religijnej dot. przygotowania do sakramentu bierzmowania. Wśród prelegentów ks. prof. Jan Kochel i ks. prof. Paweł Mąkosa. Zaprezentowane zostaną materiały do bierzmowania specjalnie przygotowane dla polskiej młodzieży w Anglii. Jeśli są osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu, proszę o zgłoszenie do proboszcza.

· W przyszłą niedzielę kazania głosić będzie ks. kan. dr Wojciech Węckowski, prezes Wydawnictwa Bernardinum z Pelplina.

· W przyszłą niedzielę kolekta specjalna przeznaczona będzie na pomoc polskim misjonarzom poprzez Fundację Ad Gentes.

· Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w tym roku wygłosi o. Adam Szustak OP. Rozpoczęcie w Niedzielę Palmową.

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. W tym numerze znajdziemy dużo historii związanych z ojcem Pio z racji 50-lecia jego śmierci i 100-lecia otrzymania przez niego stygmatów. Polecamy też ciekawe artykuły o Zjednoczonych Emiratach Arabskich, o Zbigniewie Herbercie i wiele innych.

· Spotkanie Rady Administracyjnej odbędzie się w środę, 28 lutego, o godz. 19.30.

· Poszukujemy osób chętnych do przygotowania w tym roku Grobu Pańskiego.

· Zespół Senza Nome zaprasza na coroczny Kiermasz Firm Polskich, który odbędzie się w Klubie Parafialnym w niedzielę, 3 marca, w godz. 10.00-15.00, a jego sponsorem głównym będzie Restauracja Cracovianca. Na Kiermaszu będzie możliwość spotkania się z wizażystką, kosmetyczką, trenerem osobistym, nauczycielem języka angielskiego, artystą, malarzem, doradcą finansowym, psychologiem, doradcą zawodowym. Będzie też firma zajmująca się promocją multimedialną, polski sklep internetowy oraz pyszne domowe ciasta. Zapraszamy!

· Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· Poszukujemy stałej opiekunki dla jednej z naszych pań, Marii Hołowenko. Nr kontaktowy do syna, Ryszarda: 07947.681.682.

· Z racji podjętych prac z malowaniem naszego Kościoła, przepraszamy za wszelkie nieudogodnienia w korzystaniu z naszej świątyni.

· PIELGRZYMKA: Parafia pragnie zorganizować w dniach 10-21 października tego roku 11-dniową pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Guadelupe i Meksyku. Koszt uczestnictwa ok. £2000 od osoby (w zależności od ilości zgłoszeń). Więcej informacji w zakrystii. Zgłoszenia do połowy lutego przyjmuje proboszcz.

· POGRZEB: We wtorek, 20 lutego, odbędzie się pogrzeb śp. Ludwika Kolmasa, lat 93, z Kenilworth. O godz. 12.15 odprawione zostaną ceremonie na cmentarzu Canley, a potem o godz. 13.30 w naszym kościele odprawiona będzie Msza św. w intencji Zmarłego. Niech dobry Bóg obdarzy Go radością życia wiecznego...

Taca niedzielna: £ 633.87;

Gift Aid: £ 376.00;

Świece: £ 66.21;

Ofiara na Kościół / kwiaty: Kwiaty skrzynki £ 12.70; Jałmużna £ 34.90;

Niedziela, 18 II 2018 - I Niedziela Wielkiego Postu

9.00      śp. Janina i Stanisław Skowrońscy

10.40 GORZKIE ŻALE

11.00      śp. Rodzice Makary i Józefa Nawroccy - int. Córka Teresa