Biuletyn - 11 Lutego 2018

· Dzisiaj Słowo Boże głosi do nas franciszkanin, o. Izaak Adam Kusion OFM, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do pani Jadwigi Świstak, za tydzień do państwa Krystyny i Sławomira Chylińskich.

· W poniedziałek zapraszamy o godz. 10.00 na spotkanie grupy Mothers & Toddlers, a o godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· W tym tygodniu kończy się czas hucznych wesel i zabaw, a rozpoczyna czas Wielkiego Postu. W Środę Popielcową odprawione będą dwie Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. Podczas nich nastąpi błogosławieństwo i posypanie popiołem. Środa Popielcowa jest w całym Kościele szczególnym dniem pokuty, w którym, tak jak i w Wielki Piątek, obowiązuje zachowanie ścisłej wstrzemięźliwości i postu. Post zalecany jest również we wszystkie piątki roku kościelnego.

· W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową, po Mszach św. o godz. 10.30 i 19.00, a w niedzielę, o godz. 10.40 - na Gorzkie Żale. Do prowadzenia wieczornej Drogi Krzyżowej zapraszamy wszystkie nasze grupy parafialne lub indywidualne osoby.

· Jałmużną Wielkopostną chcemy jak co roku wesprzeć Polską Szkołę Sobotnią. Skrzynia na jałmużnę wyłożona jest na balaskach. Polecamy ją Waszej ofiarności.

· W środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie grupy wsparcia AA. W tym dniu nie będzie spotkania biblijnego.

· Wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo, zapraszamy na spotkanie Lectio Divina. Spotykamy się w kościele, w co drugą środę. Najbliższe spotkanie w środę, 21 lutego, o godz.19.30.

· Day Centre odbędzie się w czwartek, 22 lutego. Zapraszamy wszystkie osoby chętne na nasze czwartkowe spotkania. Zgłaszać się można w zakrystii.

· W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie scholi dziecięcej.

· Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św.

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. Polecamy w nim wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła, m.in. artykuł ks. Tomasza Jaklewicza o znaczeniu Środy Popielcowej i Wielkiego Postu, świadectwo posługi bpa Mirosława Gucwy w samym sercu Afryki, o wzroście powołań kapłańskich w Szkocji, o posłudze Tomasza Mackiewicza wśród trędowatych w hinduskim Jeevodaya i wiele innych.

· Polska Misja Katolicka organizuje w sobotę, 24 lutego, w Laxton Hall Kurs Wiedzy Religijnej dot. przygotowania do sakramentu bierzmowania. Wśród prelegentów ks. prof. Jan Kochel i ks. prof. Paweł Mąkosa. Zaprezentowane zostaną materiały do bierzmowania specjalnie przygotowane dla polskiej młodzieży w Anglii. Jeśli są osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu, proszę o zgłoszenie do proboszcza.

· Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się w środę, 21 lutego, o godz. 19.00.

· Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie dla singli, która odbędzie się w piątek, 23 lutego. Spotkanie rozpoczniemy wspólną Drogą Krzyżową o godz. 19.00. Prosimy o przyniesienie drobnych przekąsek. Zapraszamy

· Spotkanie Rady Administracyjnej odbędzie się w środę, 28 lutego, o godz. 19.30.

· Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· PIELGRZYMKA: Parafia pragnie zorganizować w dniach 10-21 października tego roku 11-dniową pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Guadelupe i Meksyku. Koszt uczestnictwa ok. £2000 od osoby (w zależności od ilości zgłoszeń). Więcej informacji w zakrystii. Zgłoszenia do połowy lutego przyjmuje proboszcz.

· POGRZEB: We wtorek, 20 lutego, odbędzie się pogrzeb śp. Ludwika Kolmasa, lat 93, z Kenilworth. Najpierw o godz. 12.15 odprawione zostaną ceremonie na cmentarzu Canley, a potem o godz. 13.30 w naszym kościele odprawiona będzie Msza św. w intencji Zmarłego. Niech dobry Bóg obdarzy naszego Zmarłego radością życia wiecznego...

Taca - Ofiarowanie Pańskie: £ 72.00;

Gift Aid: £ 465.00;

Biuletyny: £ 32.21;

Ofiara na Kościół / kwiaty: P. Grzybowski £ 10.00; Żłóbek £ 58.67; P. Zakrzewski / B. Tórz £ 30.00;

Niedziela, 11 II 2018 - VI Niedziela Zwykła

9.00 śp. Antoni Kowalski i zmarli z Rodziny - int. Małżonka z Rodziną

10.30 nabożeństwo różańcowe

11.00 o błogosławieństwo Boże dla Mamy i Brata z okazji ich urodzin - int. Oliwia Łuszcz z Rodziną