Biuletyn - 4 Lutego 2018

· Witamy w naszej wspólnocie prof. Mieczysława Guzewicza, który podczas Mszy św. głosi katechezy, a w niedzielny i poniedziałkowy wieczór o godz. 19.30 w klubie parafialnym poprowadzi warsztaty „Jak zadbać o swoje małżeństwo?", na które serdecznie zapraszamy. W poniedziałek w godz. 14.00-18.00 jest możliwość spotkania indywidualnego z panem Profesorem, dla osób, małżeństw, które potrzebują porady. Zapisy na rozmowę indywidualną pod numerem telefonu 07889.229.573.

· Wczoraj rozpoczęliśmy kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie poprowadził prof. Guzewicz. Kurs potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa £20,- od osoby.

· Po Mszy św. o godz. 11.00, nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy chętnych, zwłaszcza ludzi młodych, którzy modlą się różańcem, do przyłączenia się do tej grupy modlitewnej.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Marty i Dariusza Rogozińskich, za tydzień do pani Jadwigi Świstak.

· W poniedziałek zapraszamy o godz. 10.00 na spotkanie grupy Mothers & Toddlers, a o godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· W środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie grupy wsparcia AA. W tym dniu nie będzie spotkania biblijnego.

· Wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo, zapraszamy na spotkanie Lectio Divina. Spotykamy się w kościele, w co drugą środę. Najbliższe spotkanie w środę, 7 lutego, o godz. 19.30.

· Day Centre odbędzie się w najbliższy czwartek, 8 lutego. Zapraszamy wszystkie osoby chętne na nasze czwartkowe spotkania. Zgłaszać się można w zakrystii.

· W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie scholi dziecięcej. O godz. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

· Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św.

· Za tydzień, w niedzielę, Słowo Boże wygłosi do nas franciszkanin, o. Izaak Adam Kusion OFM.

· Zakończyliśmy wizyty kolędowe. W tym roku odwiedziliśmy, wspólnie z ks. Grzegorzem, ponad 530 domów. Jeśli są jeszcze osoby, które chciałby zaprosić kapłana z wizytą, prosimy o kontakt z proboszczem w zakrystii

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. Polecamy w nim wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła, m.in. wzruszający wywiad z dr Wandą Półtawską, reportaż o polskich himalaistach, o relacjach polsko-żydowskich i wiele innych.

· Polska Misja Katolicka organizuje w sobotę, 24 lutego, w Laxton Hall Kurs Wiedzy Religijnej dot. przygotowania do sakramentu bierzmowania. Wśród prelegentów ks. prof. Jan Kochel i ks. prof. Paweł Mąkosa. Zaprezentowane zostaną materiały do bierzmowania specjalnie przygotowane dla polskiej młodzieży w Anglii. Jeśli są osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu, proszę o zgłoszenie do proboszcza.

· Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· PIELGRZYMKA: Parafia pragnie zorganizować w dniach 8-20 października tego roku 12-dniową pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Guadelupe i Meksyku. Koszt uczestnictwa ok. £2000 od osoby (w zależności od ilości zgłoszeń). Więcej informacji w zakrystii. Zgłoszenia do połowy lutego przyjmuje proboszcz.

· POGRZEB: Pogrzeb śp. Heleny Szlagi, lat 96 odbędzie się w kaplicy cmentarnej w Nuneaton w czwartek, 8 lutego, o godz. 15.00. we wtorek, 20 lutego, odbędzie się pogrzeb śp. Ludwika Kolmasa, lat 93, z Kenilworth. Najpierw o godz. 12.15 odprawione zostaną ceremonie na cmentarzu Canley, a potem o godz. 13.30 w naszym kościele odprawiona będzie Msza św. w intencji Zmarłego. Niech dobry Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego...

Gift Aid:             £294.75;

Świece:             £76.17;

Ofiara na Kościół: B. Kolmas £10.00;

Niedziela, 4 II 2018 - V Niedziela Zwykła

9.00        śp. Władysław Osiecki (1 roczn. śmierci) - int. Siostrzenica z Rodziną

10.30 nabożeństwo różańcowe

11.00        śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną