Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 
Biuletyn - 4 Lutego 2018

· Witamy w naszej wspólnocie prof. Mieczysława Guzewicza, który podczas Mszy św. głosi katechezy, a w niedzielny i poniedziałkowy wieczór o godz. 19.30 w klubie parafialnym poprowadzi warsztaty „Jak zadbać o swoje małżeństwo?", na które serdecznie zapraszamy. W poniedziałek w godz. 14.00-18.00 jest możliwość spotkania indywidualnego z panem Profesorem, dla osób, małżeństw, które potrzebują porady. Zapisy na rozmowę indywidualną pod numerem telefonu 07889.229.573.

· Wczoraj rozpoczęliśmy kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie poprowadził prof. Guzewicz. Kurs potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa £20,- od osoby.

· Po Mszy św. o godz. 11.00, nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy chętnych, zwłaszcza ludzi młodych, którzy modlą się różańcem, do przyłączenia się do tej grupy modlitewnej.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Marty i Dariusza Rogozińskich, za tydzień do pani Jadwigi Świstak.

 

· W poniedziałek zapraszamy o godz. 10.00 na spotkanie grupy Mothers & Toddlers, a o godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· W środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie grupy wsparcia AA. W tym dniu nie będzie spotkania biblijnego.

· Wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo, zapraszamy na spotkanie Lectio Divina. Spotykamy się w kościele, w co drugą środę. Najbliższe spotkanie w środę, 7 lutego, o godz. 19.30.

· Day Centre odbędzie się w najbliższy czwartek, 8 lutego. Zapraszamy wszystkie osoby chętne na nasze czwartkowe spotkania. Zgłaszać się można w zakrystii.

· W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie scholi dziecięcej. O godz. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

· Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św.

· Za tydzień, w niedzielę, Słowo Boże wygłosi do nas franciszkanin, o. Izaak Adam Kusion OFM.

· Zakończyliśmy wizyty kolędowe. W tym roku odwiedziliśmy, wspólnie z ks. Grzegorzem, ponad 530 domów. Jeśli są jeszcze osoby, które chciałby zaprosić kapłana z wizytą, prosimy o kontakt z proboszczem w zakrystii

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. Polecamy w nim wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła, m.in. wzruszający wywiad z dr Wandą Półtawską, reportaż o polskich himalaistach, o relacjach polsko-żydowskich i wiele innych.

· Polska Misja Katolicka organizuje w sobotę, 24 lutego, w Laxton Hall Kurs Wiedzy Religijnej dot. przygotowania do sakramentu bierzmowania. Wśród prelegentów ks. prof. Jan Kochel i ks. prof. Paweł Mąkosa. Zaprezentowane zostaną materiały do bierzmowania specjalnie przygotowane dla polskiej młodzieży w Anglii. Jeśli są osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu, proszę o zgłoszenie do proboszcza.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· PIELGRZYMKA: Parafia pragnie zorganizować w dniach 8-20 października tego roku 12-dniową pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Guadelupe i Meksyku. Koszt uczestnictwa ok. £2000 od osoby (w zależności od ilości zgłoszeń). Więcej informacji w zakrystii. Zgłoszenia do połowy lutego przyjmuje proboszcz.

· POGRZEB: Pogrzeb śp. Heleny Szlagi, lat 96 odbędzie się w kaplicy cmentarnej w Nuneaton w czwartek, 8 lutego, o godz. 15.00. we wtorek, 20 lutego, odbędzie się pogrzeb śp. Ludwika Kolmasa, lat 93, z Kenilworth. Najpierw o godz. 12.15 odprawione zostaną ceremonie na cmentarzu Canley, a potem o godz. 13.30 w naszym kościele odprawiona będzie Msza św. w intencji Zmarłego. Niech dobry Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego...


 

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £549.75;

Gift Aid:             £294.75;

Świece:             £76.17;

Ofiara na Kościół: B. Kolmas £10.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


 

Niedziela, 4 II 2018 - V Niedziela Zwykła

9.00        śp. Władysław Osiecki (1 roczn. śmierci) - int. Siostrzenica z Rodziną

10.30 nabożeństwo różańcowe

11.00        śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00        śp. Halina Matuszczak (w dniu urodzin) - int. Córka z Rodziną

 

Poniedziałek, 5 II 2018 - Wspomnienie św.  Agaty

10.30        o błogosławieństwo Boże dla Córki Patrycji z okazji urodzin - int. Tata Piotr

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 6 II 2018 - Wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy

10.30 śp. Siostry Lucyna Wąchała i Wanda Choroszucha - int. Z. Turecka

19.00 o zdrowie dla ks. Marka Piotrowskiego w dniu operacji - int. A., R. Ignatowicz

 

Środa, 7 II 2018

10.30 śp. Anna Naglik - int. Koło Biblijne

 

Czwartek, 8 II 2018 - Wspomnienie św. Józefiny Bakhita

10.30 o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla Barbary Kitt, Felicji Vincent i Stanisławy Czaja oraz dar życia wiecznego dla syna Krzysztofa Tełowskiego - int. M. Tełowska

15.00 NUNEATON: Pogrzeb śp. Heleny Szlaga

19.00 za dusze w czyśćcu cierpiące

 

Piątek, 9 II 2018

10.30 1) o zdrowie i wszelki łaski dla Marii Ungur i jej Córki Teresy - int. R. Roth

2) o błogosławieństwo Boże dla Gabriela Pęcherskiego z okazji 5-tych urodzin i Tomasza Kocińskiego z okazji 37-mych urodzin

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 10 II 2018 - Wspomnienie św. Scholastyki

14.00 ŚLUB: Karolina Chojnowska - Maciej Wawryniuk

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Oscara Poloka z okazji 2-gich urodzin i dla jego Rodziców Natalii i Łukasza w rocznicę ich małżeństwa

 

Niedziela, 11 II 2018 - VI Niedziela Zwykła

9.00 śp. Antoni Kowalski i zmarli z Rodziny - int. Małżonka z Rodziną

10.30 nabożeństwo różańcowe

11.00 o błogosławieństwo Boże dla Mamy i Brata z okazji ich urodzin - int. Oliwia Łuszcz z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Hanii Porosło z okazji 3-cich urodzin - int. Rodzice

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 645801