Biuletyn - 28 Stycznia 2018

· Dzisiaj ostatnia niedziela, w czasie której możemy oddać pokłon Dzieciątku Jezus w stajence betlejemskiej.

· Po wieczornej Mszy św. - kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

· Kończą się wizyty kolędowe. Spis ostatnich kolęd możemy znaleźć w biuletynie.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Beaty i Kazimierza Cieślów, za tydzień do państwa Marty i Dariusza Rogozińskich.

· W poniedziałek zapraszamy o godz. 10.00 na spotkanie grupy Mothers & Toddlers, a o godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· W środę po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne, a o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie grupy wsparcia AA.

· Wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją relację z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo, zapraszamy na spotkanie Lectio Divina. Spotykamy się w kościele, w co drugą środę. Najbliższe spotkanie w środę, 7 lutego, o godz. 19.00.

· Wizyty u chorych odbędą się w tym tygodniu wg następującego porządku:

środa: xG (od 13.00): Ruła, Pacut, Skrzyński, S. Kler, A. Kler, Filak; xR (od 11.30): Praciak, Dereń, Wicki, Dubiel, Kunze

czwartek: xG (od 11.30): Misiuk, Sztucki, Musiolik, Hołowenko, Niezgorska, Jarosińska; xR (od 11.30): Rinz, Roberts, Ostrowska, Zielska, Dobosz, Merdzio

piątek: xG (od 11.30): Hajkowska, Kobylak, Pasik, Burtni, Szyszka, Jagielski; xR (od 11.30): Jabłońska, Faltyn, L. Kuncewicz, Głowacz

· Kolejny Day Centre odbędzie się w czwartek, 8 lutego. Zapraszamy wszystkie osoby chętne na nasze czwartkowe spotkania.

· W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie scholi dziecięcej.

· W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca, który w tym roku jest również Świętem Ofiarowania Pańskiego, zapraszamy na Msze św. o godz. 10.30 i 19.00. To ostatni dzień śpiewania kolęd. Po Mszy św. będziemy wspólnie rozbierali choinki i żłóbek.

· Po Mszy św. wieczornej w piątek zapraszamy do kościoła na spotkanie Apostolstwa Miłosierdzia Bożego, a do klubu na spotkanie młodzieżowe.

· Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św.

· W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie, wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i całego świata. Rozpoczynamy modlitwą różańca świętego o godz. 17.30.

· W przyszłym tygodniu naszą parafię odwiedzi prof. Mieczysław Guzewicz. W niedzielę na Mszach św. wygłosi katechezę, a w niedzielny i poniedziałkowy wieczór o godz. 19.30 w klubie parafialnym poprowadzi warsztaty „Jak zadbać o swoje małżeństwo?". W poniedziałek w godz. 14.00-18.00 będzie możliwość spotkania indywidualnego  z panem Profesorem, dla osób, małżeństw, które potrzebują porady. Zapisy na rozmowę indywidualną pod numerem telefonu 07889.229.573.

· W sobotę, po Mszy św. o godz. 18.00, rozpoczynamy najbliższy kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie poprowadzi prof. Mieczysław Guzewicz. Kurs potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa £20,- od osoby. Zgłoszenia przy pierwszym spotkaniu.

· W następną niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.00, nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca. Zapraszamy chętnych, zwłaszcza ludzi młodych, którzy modlą się różańcem, do przyłączenia się do tej grupy modlitewnej.

· W niedzielę, 11 lutego, Słowo Boże wygłosi do nas franciszkanin, o. Izaak Adam Kusion OFM.

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę. Polecamy w nim wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła. Dzisiaj dużo o mistyce. Żegna się z „Gościem” redaktor naczelny, ks. Marek Garncarczyk. Jest dobry artykuł o naszych himalaistach z wyprawy zimowej na K2.

· Polska Misja Katolicka organizuje w sobotę, 24 lutego, w Laxton Hall Kurs Wiedzy Religijnej dot. przygotowania do sakramentu bierzmowania. Wśród prelegentów ks. prof. Jan Kochel i ks. prof. Paweł Mąkosa. Zaprezentowane zostaną materiały do bierzmowania specjalnie przygotowane dla polskiej młodzieży w Anglii. Jeśli są osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu, proszę o zgłoszenie do proboszcza.

· Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· PIELGRZYMKA: Parafia pragnie zorganizować w połowie października tego roku 12-dniową pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Guadelupe i Meksyku. Koszt uczestnictwa ok. £2000 od osoby (w zależności od ilości zgłoszeń). Więcej informacji w zakrystii. Zgłoszenia do połowy lutego przyjmuje proboszcz.

· POGRZEB: Pogrzeb śp. Heleny Szlagi, lat 96 odbędzie się w kaplicy cmentarnej w Nuneaton w czwartek, 8 lutego, o godz. 15.00. Niech dobry Bóg obdarzy naszą Zmarła radością życia wiecznego...

Gift Aid: £361.20;

Biuletyny: £36.12;

Niedziela, 28 I 2018 - IV Niedziela Zwykła