Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 
Biuletyn - 21 Stycznia 2018

· Obowiązkowe spotkanie dla dzieci I-komunijnych dzisiaj o godz. 9.00.

· Trwają wizyty kolędowe. Spis ostatnich kolęd możemy znaleźć w biuletynie.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Eweliny i Andrzeja Pyków, za tydzień do państwa Beaty i Kazimierza Cieślów.

· W poniedziałek zapraszamy o godz. 10.00 na spotkanie grupy Mothers & Toddlers.

· W poniedziałek o godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne jedynie we wtorek od godz. 11.00 do 12.30.

· W środę po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne.

· W środę o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie grupy wsparcia AA.

· Wszystkich tych, którzy pragną pogłębić swoją relacje z Bogiem poprzez modlitwę kontemplacyjną oraz Słowo, zapraszamy na spotkanie Lectio Divina. Spotykamy się w kościele, w co drugą środę. Najbliższe spotkanie w tę środę, 24 stycznia, o godz. 19:00.

· Kolejny Day Centre odbędzie się w ten czwartek, 25 stycznia. Zapraszamy wszystkie osoby chętne na nasze czwartkowe spotkania.

· W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie scholi dziecięcej.

· W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

· Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św.

· W dniach 3-5 lutego naszą parafię odwiedzi prof. Mieczysław Guzewicz. W niedzielę na Mszach św. wygłosi katechezę, a w niedzielny i poniedziałkowy wieczór o godz. 19.30 w klubie parafialnym poprowadzi warsztaty „Jak zadbać o swoje małżeństwo?". W poniedziałek w godz. 14.00-18.00 będzie możliwość spotkania indywidualnego  z panem Profesorem, dla osób, małżeństw, które potrzebują porady. Zapisy na rozmowę indywidualną pod numerem telefonu 07889.229.573. Zapraszamy

· Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę, 3 lutego, po Mszy św. o godz. 18.00. Pierwsze spotkanie poprowadzi prof. Mieczysław Guzewicz. Kurs potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa £20,- od osoby. Zgłoszenia przy pierwszym spotkaniu.

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę.  Polecamy w nim wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła.

· Polska Misja Katolicka organizuje w sobotę, 24 lutego, w Laxton Hall Kurs Wiedzy Religijnej dot. przygotowania do sakramentu bierzmowania. Wśród prelegentów ks. prof. Jan Kochel i ks. prof. Paweł Mąkosa. Zaprezentowane zostaną materiały do bierzmowania specjalnie przygotowane dla polskiej młodzieży w Anglii. Jeśli są osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu, proszę o zgłoszenie do proboszcza.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· PIELGRZYMKA: Parafia pragnie zorganizować w połowie października tego roku 12-dniową pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Guadelupe i Meksyku. Koszt uczestnictwa ok. £2000 od osoby (w zależności od ilości zgłoszeń). Więcej informacji w zakrystii. Zgłoszenia do połowy lutego przyjmuje proboszcz.


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £578.16;

Gift Aid: £427.00;

Świece: £63.53;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 21 I 2018 - III Niedziela Zwykła

9.00     o błogosławieństwo Boże dla Kubusia Čik z okazji 1-szych urodzin - int. kochający Rodzice

10.30 nabożeństwo różańcowe

11.00     śp. Marian Bienia (1 roczn. śmierci) - int. Córka i Wnuki z Rodziną

18.00     z okazji 18-tych urodzin Zuzi, aby wchodząc w dorosłe życie nigdy nie zapomniała, że jest córką samego Króla i żyła jak oblubienica Jezusa z sercem przepełnionym miłością do siebie, Boga i ludzi - int. kochająca Rodzina

 

Poniedziałek, 22 I 2018

10.30 o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla pani Józefy Dambrawy i jej całej Rodziny

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 23 I 2018

10.30 śp. Jadwiga Sieńkowska - int. Depozyt

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Jakuba Kaczmarka z okazji 21-szych urodzin oraz dla Alicji Kaczmarek z okazji jej urodzin

 

Środa, 24 I 2018 - Wspomnienie św. Franciszka Salezego

10.30 w intencji Parafian

 

Czwartek, 25 I 2018 - Święto Nawrócenia św. Pawła

10.30 śp. Anna Naglik - int. Koło Seniorów

19.00 śp. Marian Milner (1 roczn. śmierci) i zmarli z rodz. Chojnackich i Milnerów - int. Małżonka z Rodziną

 

Piątek, 26 I 2018 - Wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa

10.30 śp. Jan Lasota (9 roczn. śmierci) i  śp. Tadeusz Bełżek (1 roczn. śmierci) - int. Rodzina

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 27 I 2018

18.00 śp. brat Józef Menzel i jego rodzice Gertruda i Maksymilian Menzel - int. M., M. Sztuccy

CHRZEST: Mia Adamska, Olivier Wójcik

 

Niedziela, 28 I 2018 - IV Niedziela Zwykła

9.00     o błogosławieństwo Boże dla Mamy Jadwigi Cieślak z okazji urodzin - int. Syn z Rodziną

10.30 nabożeństwo różańcowe

11.00     o błogosławieństwo Boże dla Kornelii Kępińskiej z okazji 11-tych urodzin oraz dla nowonarodzonej kuzynki Ariany - int. kochająca Rodzina

18.00 o opiekę i błogosławieństwo Boże dla córki Zosi z okazji urodzin

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 645809