Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 
Biuletyn - 7 Stycznia 2018

· Kończy się dzisiaj liturgiczny czas Bożego Narodzenia, jednak my śpiewamy kolędy według polskiej tradycji aż do drugiego lutego. Jutro rozpoczyna się Okres Zwykły. Dla lektorów przypomnienie, że mamy w niedziele rok B, a w dni powszednie rok II.

· Dzisiaj, po Mszy św. wieczornej, odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

· Zapraszamy dzisiaj do wspólnego rodzinnego i amatorskiego kolędowania! Rozpoczynamy o godz. 15.00! Zachęcamy do przyniesienia śpiewników, instrumentów muzycznych, dobrych humorów i oczywiście przekąsek na wspólny stół.

· Trwają wizyty kolędowe. Spis najbliższych kolęd możemy znaleźć w biuletynie.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Karoliny i Michała Klangów, za tydzień do państwa Wiolety i Marcina Koziarzów.

· Spotkania grup odbywają się według stałego porządku.

· W środę proboszcz udaje się z wizytą do Ilford Park, by odwiedzić nasze parafianki: panie Krystynę Bryniarską, Janinę Kułak i Marię Krzesińską, Jeśli ktoś chciałby przekazać życzenia lub drobny upominek, proszę uczynić to do wtorku wieczora.

· W czwartek po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy do naszego klubu na pierwszy poświąteczny Day Centre naszego Koła Seniorów. Zgłoszenia przyjmuje p. Teresa Jaszczyk: 024-7641.8983. Zapraszamy wszystkie osoby chętne na nasze czwartkowe spotkania.

· Zespół Senza Nome i Schola Dziecięca Boże DoReMiFaSolki zapraszają na wieczór kolędowy „Światło Życia", który odbędzie się w  naszym kościele w przyszłą niedzielę, po wieczornej Mszy św. Będzie to okazja do refleksji i wspólnego pośpiewania pięknych polskich kolęd.

· Pierwsze spotkanie biblijne po przerwie świątecznej odbędzie się w środę, 17 stycznia, po Mszy św. o godz. 10.30.

· Spotkanie Rady Administracyjnej odbędzie się w środę, 17 stycznia, o godz. 19.30.

· Wizyty u chorych odbędą się w środę, czwartek i piątek, 17-19 stycznia.

· Obowiązkowe spotkanie dla dzieci I-komunijnych w kościele w niedzielę, 21 stycznia, na Mszy św. o godz. 9.00.

· W dniach 3-5 lutego naszą parafię odwiedzi prof. Mieczysław Guzewicz. W niedzielę na Mszach św. wygłosi katechezę, a w niedzielny i poniedziałkowy wieczór o godz. 19.30 w klubie parafialnym poprowadzi warsztaty „Jak zadbać o swoje małżeństwo?". W poniedziałek w godz. 14.00-18.00 będzie możliwość spotkania indywidualnego  z panem Profesorem, dla osób, małżeństw, które potrzebują porady. Zapisy na rozmowę indywidualną pod numerem telefonu 07889.229.573. Zapraszamy

· Najbliższy kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę, 3 lutego, po Mszy św. o godz. 18.00. Pierwsze spotkanie poprowadzi prof. Mieczysław Guzewicz. Kurs potrwa trzy kolejne soboty plus wizyta w poradni małżeńskiej. Koszt uczestnictwa £20,- od osoby. Zgłoszenia przy pierwszym spotkaniu.

· Zachęcamy do nabycia nowego numeru Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za sztukę.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· Restauracja Cracovianka zaprasza od czwartku do niedzieli na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· PIELGRZYMKA: Parafia pragnie zorganizować w połowie października tego roku 12-dniową pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Guadelupe i Meksyku. Koszt uczestnictwa ok. £2000 od osoby (w zależności od ilości zgłoszeń). Więcej informacji w zakrystii. Zgłoszenia do połowy lutego przyjmuje proboszcz.

· REKOLEKCJE: Polska Parafia w Scunthorpe organizuje w dniach  9-11 lutego 2018 w Stanicy Harcerskiej w Fenton (Fenton High House, Newark Road, LN1 2EJ) rekolekcje na podstawie Kursu Alfa, których główną myślą jest moja odpowiedź na wezwanie do ewangelizacji. Rekolekcje poprowadzi Zespól Nowej Ewangelizacji przy Episkopacie Polski pod kierunkiem o. Jacka Dubla CSsR. Trwają od piątkowego wieczoru do niedzieli włącznie. W rekolekcjach mogą brać udział rodziny z dziećmi. Koszt udziału w rekolekcjach: osoba dorosła £30,  dziecko £15 (do 16 roku życia). Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 07857.473.177.

· Nagrody w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową nie odebrało jeszcze sporo dzieci. Po ich odbiór zapraszamy do zakrystii.

· POGRZEB: Pogrzeb śp. Anny Naglik, lat 85, długoletniej nauczycielki naszej Polskiej Szkoły Sobotniej, odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, o godz. 11.00. W szpitalu w Nuneaton zmarła śp. Helena Szlaga, lat 96. Niech dobry Bóg obdarzy nasze Zmarłe radością życia wiecznego…OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £501.24;

Taca - Nowy Rok: £263.70;

Gift Aid: £533.05;

Świece: £38.68;

Na Kościół: Żłóbek £ 159.08; H. Jankowski £ 50.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


 

Niedziela, 7 I 2018 - Niedziela Chrztu Pańskiego

9.00     o błogosławieństwo Boże dla Anety i Adama Mizerów z okazji 21-szej rocznicy ich małżeństwa

10.30 nabożeństwo różańcowe

11.00     śp. Edward Kulka - int. Małżonka z Rodziną

18.00     o błogosławieństwo Boże dla syna Mateusza Lisek z okazji 18-tych urodzin

 

Poniedziałek, 8 I 2018

11.00 POGRZEB śp. Anny Naglik

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 9 I 2018

10.30 śp. ks. prałat Narcyz Turulski (53 roczn. śmierci)

19.00 w intencji Parafian

 

Środa, 10 I 2018

10.30 śp. Wacław (roczn. śmierci), rodzice Mieczysław i Olga Ignatowicz - int. A., R. Ignatowicz


Czwartek, 11 I 2018

10.30 w intencji Parafian

19.00 w intencji Parafian

 

Piątek, 12 I 2018

10.30 dziękczynna do Miłosierdzia Bożego za wszelkie otrzymane łaski - int. Z., W. Kamińscy

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 13 I 2018

18.00 o Boże błogosławieństwo dla Mamy z okazji jej urodzin, o wszelkie łaski, dary Ducha Świętego oraz Miłosierdzie Boże na każdy dzień - int. Syn Darek z Małżonką


Niedziela, 14 I 2018 - II Niedziela Zwykła

9.00 w intencji Parafian

10.30 nabożeństwo różańcowe

11.00 śp. Stanisław Zajkowski - int. Małżonka

18.00 o Boże błogosławieństwo dla Małgorzaty i Mieczysława Musiałów z okazji 18-tej rocznicy ich małżeństwa

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 670793