Biuletyn - 31 Grudnia 2017
  • Dzisiaj, w noc sylwestrową, zapraszamy na Mszę św. o północy, by w ten sposób prosić o błogosławieństwo Boże na każdy dzień Nowego 2018 Roku.
  • Dziewczyny ze wspólnoty „Pełna Łaski” zapraszają wszystkich chętnych parafian na wspólną zabawę sylwestrową w naszym ośrodku parafialnym. Pragniemy przywitać Nowy Rok w pięknym gronie, wspaniałą zabawą (bez alkoholu) i Mszą św. o 24.00. O szczegóły proszę pytać Anię – 07999.423.817 lub Adę – 07837.251.703.
  • Trwają wizyty kolędowe. Spis najbliższych kolęd możemy znaleźć w biuletynie.
  • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Sylwii i Jacka Łuszczów, za tydzień do państwa Karoliny i Michała Klangów.
  • Spotkania grup odbędą się dopiero po przerwie świątecznej.
  • W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze św. o godz. 9.00 i 19.00. W sobotę zapraszamy już o godz. 17.30 na nabożeństwo pierwszosobotnie.
  • W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Zapraszamy na specjalną Mszę św. o godz. 9.00 z błogosławieństwem kadzidła i kredy.
  • Kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę, 7 stycznia, po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  • W przyszłą niedzielę, 7 stycznia 2018, zapraszamy wszystkie chętne rodziny, małżeństwa i osoby samotne do wspólnego rodzinnego i amatorskiego kolędowania! Zeszłoroczne pierwsze takie rodzinne kolędowanie w klubie było niezapomnianym przeżyciem i zgromadziło wiele rodzin i dzieci, dlatego pragniemy ponownie wspólnie muzycznie wychwalać narodzenie Pana Jezusa. Niech polskie kolędy, muzykowanie i rodzime tradycje umilają nam nasze emigracyjne życie i ukazują naszym najmłodszym piękno i wartość polskości. Rozpoczynamy o godz. 15.00! Zachęcamy do przyniesienia śpiewników, instrumentów muzycznych, dobrych humorów i oczywiście smakołyków i przekąsek na wspólny stół.
  • Zespół Senza Nome i Schola Dziecięca Boże DoReMiFaSolki zapraszają na wieczór kolędowy „Światło Życia", który odbędzie się w  naszym kościele w niedzielę, 14 stycznia, po wieczornej Mszy św. Będzie to okazja do refleksji i wspólnego pośpiewania pięknych polskich kolęd.
  • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
  • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
  • KONKURS: Wszystkim dzieciom pragniemy podziękować za tegoroczny udział w konkursie na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Dzięki waszej twórczej pracy nasze choinki wyglądają oryginalnie, przepięknie i radośnie. Bardzo trudno jest wybrać najładniejsze prace, bo wszystkie są wyjątkowe. Jury w składzie: ksiądz Grzegorz, Gabrysia Góralczyk i Julia Janik pod przewodnictwem Kasi Góralczyk miały spory kłopot z oceną prac. I choć wszystkie prace są nagrodzone, to w szczególny sposób chcielibyśmy pogratulować talentu i artystycznego smaku Klaudii i Alicji Bogackiej, Dominice Kalisz, Gabrysi Gałczyńskiej, Sonii Dziedzic, Hani Zalewskiej, Zuzannie i Victorii Unsworth, Oliwii i Marlenie Reguła, Natalii Delekcie, Wiktorii Suchockiej i Nikolii Spalonej.  Pragniemy również podzielić się naszym zachwytem nad tymi pracami, które dzieci wykonały całkowicie samodzielnie i często w ogromnych ilościach, a w szczególności nad ozdobami zrobionymi przez Lenkę Michalak, Nikolkę Polańską,  Anastazję Meyer i Franka Mielech. Bardzo dziękujemy za wasze prace i zapraszamy po odbiór upominków.
  • PODZIĘKOWANIA: Serdecznie dziękujemy uczniom klas IIA, IIIB i VB i ich wychowawczyniom Paniom: Jolancie Studennej, Małgorzacie Bodziony-Olejnik i Joannie Jabłońskiej za przygotowanie tegorocznych Jasełek. Dziękujemy również wszystkim pozostałym uczniom, którzy swoim udziałem w tym przedstawieniu dodali mu znaczenia i nastroju.
  • Dziękujemy Parafianom za złożone datki, które przeznaczone zostaną na zakup kostiumów na przyszłoroczne Jasełka.
    Restauracja Cracovianka zaprasza na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.
  • POGRZEB: W ostatni wtorek zmarła śp. Anna Naglik, lat 85, długoletnia nauczycielka naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Jej pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 8 stycznia, o godz. 11.00. Niech dobry Bóg obdarzy Ją radością życia wiecznego…

Taca niedzielna: £514.13;
Taca - Pasterka: £299.54;
Taca - Boże Narodzenie: £823.58;
Taca - św. Szczepana: £359.65;
Gift Aid: £793.85;
Świece: £58.54;
Biuletyny: £51.12;
Na Kościół:   Z. & L. Cetkowska £ 220.00; A. Jelonek-Nowakowska £ 100.00; B. Kolmas £ 10.00; Jałmużna £ 220.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne Bóg zapłać!

Niedziela, 31 XII 2017 - Niedziela Świętej Rodziny
9.00 w intencji Parafian
10.30  NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE
11.00 śp. Maria i Walerian Omuleccy