Biuletyn - 24 Grudnia 2017

· Witamy w naszej wspólnocie księdza seniora, ks. kan. Jana Główczyka. Życzymy mu zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa od Boga.

· Zapraszamy dzisiaj na pierwszą Mszę św. Bożonarodzeniową o północy. Jutro, w Uroczystość Bożego Narodzenia, odprawione zostaną Msze św. jak w każdą niedzielę, o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci i młodzież naszej Polskiej Szkoły Sobotniej przedstawią nam Bożonarodzeniowe Jasełka, na które już serdecznie wszystkich zapraszamy.

· Trwają wizyty kolędowe. Spis najbliższych kolęd możemy znaleźć w biuletynie. Zapisów można dokonać na stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach w kościele.

· W zakrystii można jeszcze dzisiaj nabyć opłatek wigilijny oraz świece wigilijne Caritasu w cenie £ 1,50 za małą i £ 2,50 za dużą.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Aleksandry i Amadeusza Kałuziaków, za tydzień do państwa Sylwii i Jacka Łuszczów.

· W tym tygodniu nie będzie czynne biuro parafialne, przepraszamy. W pilnych sprawach proszę umawiać się z proboszczem telefonicznie.

· Spotkania grup odbędą się dopiero po przerwie świątecznej.

· W czwartek wyjątkowo nie będzie Mszy św. wieczornej.

· W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

· W przyszłą niedzielę, w noc sylwestrową, zapraszamy na Mszę św. o północy, by w ten sposób prosić o błogosławieństwo Boże na każdy dzień Nowego 2018 Roku.

· Dziewczyny ze wspólnoty „Pełna Łaski” zapraszają wszystkich chętnych parafian na wspólną zabawę sylwestrową w naszym ośrodku parafialnym. Pragniemy przywitać Nowy Rok w pięknym gronie, wspaniałą zabawą (bez alkoholu) i Mszą św. o 24.00. O szczegóły proszę pytać Anię – 07999.423.817 lub Adę – 07837.251.703.

· Restauracja Cracovianka zaprasza na posiłki w naszym klubie. Wszelkie informacje i rezerwacje pod tel. 07868.303.331.

· W niedzielę, 7 stycznia 2018, zapraszamy wszystkie chętne rodziny, małżeństwa i osoby samotne do wspólnego rodzinnego i amatorskiego kolędowania! Zeszłoroczne pierwsze takie rodzinne kolędowanie w klubie było niezapomnianym przeżyciem i zgromadziło wiele rodzin i dzieci, dlatego pragniemy ponownie wspólnie muzycznie wychwalać narodzenie Pana Jezusa. Niech polskie kolędy, muzykowanie i rodzime tradycje umilają nam nasze emigracyjne życie i ukazują naszym najmłodszym piękno i wartość polskości. Rozpoczynamy o godz. 15.00! Zachęcamy do przyniesienia śpiewników, instrumentów muzycznych, dobrych humorów i oczywiście smakołyków i przekąsek na wspólny stół.

· Zespół Senza Nome i Schola Dziecięca Boże DoReMiFaSolki zapraszają na wieczór kolędowy „Światło Życia", który odbędzie się w  naszym kościele w niedzielę, 14 stycznia, po wieczornej Mszy św. Będzie to okazja do refleksji i wspólnego pośpiewania pięknych polskich kolęd.

· Na stoliku można zakupić bogaty podwójny świąteczny numer Gościa Niedzielnego w cenie £ 2,00 za egzemplarz. Przy Gościu Niedzielnym można nabyć książkę ks. Wiesława Mazurowskiego „Warto wiedzieć” w cenie £5,-.

· Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· PODZIĘKOWANIA: Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przynieśli  żywność dla rodzin w potrzebie. W tym roku otrzymaliśmy jej połowę mniej niż w ubiegłym roku. Dziękujemy tym wszystkim, którzy pomagali rozdzielać i pakować paczki; w sposób szczególny podziękowania należą się pani Małgosi Musiał. Dziękujemy tym wszystkim, którzy rozwieźli paczki do domów. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam Wasze dobre serce. Z pomocy skorzystało w tym roku 17 rodzin.

· POGRZEB: W ostatni wtorek zmarła śp. Anna Naglik, lat 85, długoletnia nauczycielka naszej Polskiej Szkoły Sobotniej. Jej pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 8 stycznia, o godz. 11.00. Niech dobry Bóg obdarzy Ją radością życia wiecznego…

BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT

BOŻEGO NARODZENIA !!!

Gift Aid: £297.50;

Świece: £54.78;

Na Kościół: E. Rybarczyk £ 100.00, Jałmużna £ 600.00; Figurki woskowe £ 39.10;

Niedziela, 24 XII 2017 - IV Niedziela Adwentu

9.00       śp. Maria i Tadeusz Bromberg, Krystyna Beech - int. A., J. Beech, A. J. Bromberg

10.30 nabożeństwo różańcowe

11.00       śp. Małgorzata i Jan Jankowscy - int. Depozyt