Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 
Biuletyn - 17 Grudnia 2017

· Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - dzisiaj, po wieczornej Mszy św.

· W tym tygodniu program Mszy św. jest zmieniony ze względu na pogrzeby i spotkanie dekanalne kapłanów w Redditch. Proszę zabrać ze sobą biuletyn.

· We wtorki i czwartki zapraszamy na ostatnie Msze św. roratnie o godz. 19.00.

· Trwają wizyty kolędowe. Spis najbliższych kolęd możemy znaleźć w biuletynie. Zapisów można dokonać na stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach w kościele.

· W zakrystii można jeszcze nabyć opłatek wigilijny oraz świece wigilijne Caritasu w cenie £ 1,50 za małą i £ 2,50 za dużą.

· Dzisiaj ostatni dzień, kiedy mamy możliwość wesprzeć naszą zbiórkę żywności dla ubogich rodzin. Można ją przynieść do zakrystii lub na plebanię. Prosimy wolontariuszy do pakowania paczek w najbliższy poniedziałek, od godz. 16.00 i do rozwożenia ich do rodzin we wtorek, 19 grudnia.

· Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. W czasie Adwentu jest to pomoc dla rodzin w potrzebie - przed świętami będzie to dla nich ogromnym wsparciem.

· Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Stanisławy i Janusza Boczków, za tydzień do państwa Aleksandry i Amadeusza Kałuziaków.

· W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie rodziców z dziećmi Mothers & Toddlers Group. O godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.

· W środę zapraszamy o godz. 18.00 na spotkanie Grupy Wsparcia AA.

· Wszystkich, którzy chcieliby pogłębiać swoje osobiste doświadczenie modlitwy, zapraszamy na spotkanie wokół Słowa w formie Lectio Divina. Na godzinnych spotkaniach, w atmosferze wyciszenia i medytacji, pragniemy uczyć się modlitwy Słowem Bożym, aby ono formowało nasze życie. Spotkania odbywają się w co drugą środę, o godz. 19.30 w naszym kościele i są otwarte dla wszystkich: tel. 07710.272.613.

· W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie scholi dziecięcej. O 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

· Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św.

· Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową! Muszą mieć one rozsądne wymiary i nie mogą zawierać elementów niebezpiecznych, takich jak np. szpilki. Nie mogą też być ciężkie. Wszystkie prace powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem. Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone! Prace prosimy przynosić do zakrystii do 20 grudnia!

· Od dzisiaj czynna jest restauracja Cracovianka w naszym klubie. Dzisiaj, z racji otwarcia, do każdego posiłku jako bonus serwowany będzie deser. Restauracja jeszcze do jutra przyjmuje zapisy na Kolację Wigilijną. Koszt £ 29,90 od osoby. Zapisy i wszelkie informacje pod tel. 07868.303.331.

· Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.

· W dzień Bożego Narodzenia podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci i młodzież naszej Polskiej Szkoły Sobotniej przedstawią nam Bożonarodzeniowe Jasełka, na które już serdecznie wszystkich zapraszamy.

· W niedzielę, 7 stycznia 2018, zapraszamy wszystkie chętne rodziny, małżeństwa i osoby samotne do wspólnego rodzinnego i amatorskiego kolędowania! Zeszłoroczne pierwsze takie rodzinne kolędowanie w klubie było niezapomnianym przeżyciem i zgromadziło wiele rodzin i dzieci, dlatego pragniemy ponownie wspólnie muzycznie wychwalać narodzenie Pana Jezusa. Niech polskie kolędy, muzykowanie i rodzime tradycje umilają nam nasze emigracyjne życie i ukazują naszym najmłodszym piękno i wartość polskości. Rozpoczynamy o godz. 15.00! Zachęcamy do przyniesienia śpiewników, instrumentów muzycznych, dobrych humorów i oczywiście smakołyków i przekąsek na wspólny stół.

· Niedzielę później, 14 stycznia, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu chóru Senza Nome i naszej scholi dziecięcej DoReMiFaSolki.

· Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za egzemplarz. Dużo w tym numerze o św. Józefie, szczególnym patronie tegorocznego Adwentu, o nowym polskim premierze, o Czarnym Łosiu - Indianinie z plemienia Lakota, który przyprowadził do Jezusa 400 osób, o trudnościach z Brexitem i syndromie Jerozolimskim.

· Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk oraz książki Patrycji Hurlak: „Nawrócona wiedźma” w cenie £ 8,- i „Zakochani są wśród nas” w cenie £ 10,- oraz ks. Wiesława Mazurowskiego „Warto wiedzieć” w cenie £5,-.

· Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.

· Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

· POGRZEBY: Pogrzeb śp. Michała Drahunia, lat 93, odbędzie się w poniedziałek, 18 grudnia, o godz. 12.00. Pogrzeb śp. Teresy Jagiełło, lat 66, odbędzie się we wtorek, 19 grudnia, o godz. 10.00. Pogrzeb śp. Zygmunta Rucińskiego, lat 98, odbędzie się w czwartek, 21 grudnia o godz. 12.00. Niech dobry Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego…


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £291.80;

Taca - Pomoc Kościołowi na Wschodzie: £311.40;

Gift Aid: £280.00;

Biuletyny:  £ 41.84;

Na Kościół: chola DoReMiFaSolki £50.00 (na Relikwiarz); B. Kolmas £10.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 17 XII 2017 - III Niedziela Adwentu - Gaudete

9.00      śp. Sabina Jankowska (1 roczn. śmierci) - int. Siostra T. Wronkowska

10.30 nabożeństwo różańcowe

11.00      śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00      śp. Józef, Wiktoria i Alfred Jaszczyk - int. T. Jaszczyk


Poniedziałek, 18 XII 2017

12.00 POGRZEB: śp. Michał Drahun

19.15      ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 19 XII 2017

10.00 POGRZEB: śp. Teresa Jagiełło

19.00 RORATY: w intencji Parafian

 

Środa, 20 XII 2017

9.30 w intencji Parafian

 

Czwartek, 21 XII 2017

12.00 POGRZEB: śp. Zygmunt Ruciński

19.00 RORATY: w intencji Parafian

 

Piątek, 22 XII 2017

10.30 ŚLUB: Alicja Dyszkiewicz - Adrian Dzwonkiewicz

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 23 XII 2017

18.00 śp. Józef Marek (1 roczn. śmierci) - int. Córka z Rodziną

 

Niedziela, 24 XII 2017 - IV Niedziela Adwentu

9.00 śp. Maria i Tadeusz Bromberg, Krystyna Beech - int. A., J. Beech, A. J. Bromberg

10.30 nabożeństwo różańcowe

11.00 śp. Małgorzata i Jan Jankowscy - int. Depozyt

24.00 PASTERKA: w intencji Parafian


Poniedziałek, 25 XII 2017 - Uroczystość Bożego Narodzenia

9.00 o Boże błogosławieństwo i dalsze łaski dla Ewy Woleńskiej z okazji 40-tych urodzin

11.00 śp. Jadwiga Banfield - int. Matka M. Hołowenko

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Magdaleny i Marcina Suwalskich z okazji 15-tej rocznicy ich małżeństwa

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 670820