Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 
Biuletyn - 10 Grudnia 2017

 • Dzisiaj specjalna kolekta na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Fundusz ten wspiera polskie parafie położone na terenach byłego Związku Radzieckiego. Polecamy go Waszej ofiarności.
 • Obowiązkowe spotkanie dla dzieci I-komunijnych dzisiaj, po Mszy św. o godz. 9.00.
 • We wtorki i czwartki zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 19.00. Nie zapomnijmy o lampionach.
 • Rozpoczęły się już wizyty kolędowe. Spis najbliższych kolęd możemy znaleźć w biuletynie. Zapisów można dokonać na stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach w kościele.
 • W zakrystii można nabyć opłatek wigilijny oraz świece wigilijne Caritasu w cenie £ 1,50 za małą i £ 2,50 za dużą.
 • Do 15 grudnia mamy możliwość wesprzeć naszą zbiórkę żywności dla ubogich rodzin. Można ją przynosić do zakrystii lub na plebanię. Prosimy wolontariuszy do przygotowania paczek w poniedziałek, 18 grudnia, od godz. 16.00 i do rozwożenia ich do rodzin we wtorek, 19 grudnia.
 • Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. W czasie Adwentu jest to pomoc dla rodzin w potrzebie - przed świętami będzie to dla nich ogromnym wsparciem.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do pani Ewy Suchockiej, za tydzień do państwa Stanisławy i Janusza Boczków.
 • W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie rodziców z dziećmi Mothers & Toddlers Group. O godz. 19.15 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.
 • Odwiedziny chorych odbędą się od środy do czwartku. Będzie to dla naszych chorych również okazja do spowiedzi adwentowej i wizyty kolędowej.
 • środa: Skrzyński, Kler S, Szlaga, Kler A., Filak, Ruła, Pacut, Praciak, Dereń, Wicki, Dubiel, Kunze
 • czwartek: Rinz, Sztucki, Musiolik, Hołowenko, Jarosińska, Merdzio, Roberts, Ostrowska, Zielska, Misiuk
 • piątek: Jawdoszak, Faltyn, Kuncewicz, Jabłońska, Hajkowska, Kobylak, Pasik, Burtni, Szyszka, Niezgorska, Głowacz
 • Spowiedź adwentowa odbędzie się w naszej parafii w środę, w godz. 17.00-19.00. Przyjadą kapłani z pobliskich polskich parafii.
 • W środę zapraszamy o godz. 18.00 na spotkanie Grupy Wsparcia AA.
 • Wszystkich, którzy chcieliby pogłębiać swoje osobiste doświadczenie modlitwy, zapraszamy na spotkanie wokół Słowa w formie Lectio Divina. Na godzinnych spotkaniach, w atmosferze wyciszenia i medytacji, pragniemy uczyć się modlitwy Słowem Bożym, aby ono formowało nasze życie. Spotkania odbywają się w co drugą środę, o godz. 19.30 w naszym kościele i są otwarte dla wszystkich: tel. 07710.272.613.
 • W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie scholi dziecięcej. O 19.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji singli. Po Mszy św. - spotkanie w klubie.
 • Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św.
 • Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową! Muszą mieć one rozsądne wymiary i nie mogą zawierać elementów niebezpiecznych, takich jak np. szpilki. Nie mogą też być ciężkie. Wszystkie prace powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem. Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone! Prace prosimy przynosić do zakrystii do 20 grudnia!
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - w przyszłą niedzielę, 17 grudnia, po wieczornej Mszy św.
 • Otwarcie restauracji Cracovianka w naszym klubie nastąpi w niedzielę, 17 grudnia. W tym dniu do każdego posiłku jako bonus serwowany będzie deser. Restauracja już dzisiaj przyjmuje zapisy na Kolację Wigilijną, jak również na Obiad Bożonarodzeniowy w dniu 25 grudnia. Koszt Kolacji Wigilijnej £ 29,90, a obiadu świątecznego £ 25,99. Zapisy i wszelkie informacje pod tel. 07868.303.331.
 • Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za egzemplarz. Dużo w tym numerze o polskiej pomocy dla syryjskich uchodźców w Libanie, reportaż z pielgrzymki papieża Franciszka do Mjanmy i Bangladeszu, o wytężonej pracy Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń z Krakowa, o duchowości Leonarda Cohena. W tym numerze dodatek IPN: Fenomen „Żegoty” w 75 rocznicę powstania Rady Pomocy Żydom.
 • Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk oraz książki Patrycji Hurlak: „Nawrócona wiedźma” w cenie £8,- i „Zakochani są wśród nas” w cenie £10,- oraz ks. Wiesława Mazurowskiego „Warto wiedzieć” w cenie £5,-.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 • PODZIĘKOWANIA: Rodzinie pana Łukasza Łakomca dziękujemy za koordynację pobytu ks. kan. Rafała Zendarana, naszego rekolekcjonisty, w naszej wspólnocie parafialnej.
 • POGRZEBY: Pogrzeb śp. Michała Drahunia, lat 93, odbędzie się w poniedziałek, 18 grudnia, o godz. 12.00. Pogrzeb śp. Teresy Jagiełło, lat 66, odbędzie się we wtorek, 19 grudnia, o godz. 10.00. W piątek, 8 grudnia, zmarł śp. Zygmunt Ruciński, lat 98. Niech dobry Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego...


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £474.89;

Gift Aid: £367.00;

Świece: £46.13;

Na Kościół / kwiaty: Figury woskowe £ 130.00; P. Grzybowski £10.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 10 XII 2017 - II Niedziela Adwentu

9.00 śp. Wojciech Kołodziejczyk - int. Córka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Stanisława, Władysław i Czesław Dmochowscy, zmarli z rodzin Strumidło, Grabke i Krajewskich - int. J. Strumidło z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Męża Andrzeja Pyki z okazji 33-cich urodzin - int. Małżonka z Dziećmi

 

Poniedziałek, 11 XII 2017

10.30 śp. Irena Łukaszewicz - int. Córka z Rodziną

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 12 XII 2017

10.30 o błogosławieństwo Boże dla rodziny Ryszarda i Marii Kamińskich - int. Z., W. Kamińscy

19.00 śp. Halina Matuszczak - int. Córka z Rodziną

 

Środa, 13 XII 2017 - Wspomnienie św. Łucji

10.30 w intencji Parafian

17.00-19.00 SPOWIEDŹ ADWENTOWA

 

Czwartek, 14 XII 2017 - Wspomnienie św. Jana od Krzyża

10.30 w intencji Parafian

19.00 śp. Helena Bednarz (2 roczn. śmierci)

 

Piątek, 15 XII 2017

10.30 śp. Bolesław, Antoni i Anna Saleccy - int. E. Misiuk

19.00 o błogosławieństwo Boże dla singli

 

Sobota, 16 XII 2017

18.00 1) o błogosławieństwo Boże dla Dominika z okazji 11-tych urodzin - int. Rodzice, Babcia, Brat i Wujkowie

2) śp. Stanisława Stankiewicz (1 roczn. śmierci) - int. Syn z Rodziną

 

Niedziela, 17 XII 2017 - III Niedziela Adwentu - Gaudete

9.00 śp. Sabina Jankowska (1 roczn. śmierci) - int. Siostra T. Wronkowska

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Ewa Jankowska - int. Mąż z Rodziną

18.00 śp. Józef, Wiktoria i Alfred Jaszczyk - int. T. Jaszczyk

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 670803