Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 
Biuletyn - 3 Grudnia 2017

 • Rozpoczynamy dzisiaj nasze rekolekcje adwentowe, które głosi do nas ks. kan. Rafał Zendran, proboszcz Kolegiaty w Głogowie. Są to rekolekcje skierowane głównie do nas wszystkich. Wieczorami do wtorku włącznie będą szczególne spotkania dla małżeństw, które żyją w związkach niesakramentalnych, pierwsze takie w naszej parafii. Rozpoczynamy od dzisiejszego wieczoru. Będzie to niezwykła okazja dla tych par do odkrycia swego miejsca we wspólnocie Kościoła.
 • W czasie rekolekcji, zwyczajem ostatnich lat, zbieramy do koszyków ofiary dla naszego ojca rekolekcjonisty w podziękowaniu za czas świętych rekolekcji.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 - zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.
 • We wtorki i czwartki w czasie Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 19.00. Nie zapomnijmy o lampionach.
 • Spowiedź adwentowa odbędzie się w naszej parafii w środę, 13 grudnia, w godz. 17.00-19.00. Przyjadą kapłani z pobliskich polskich parafii.
 • Dzisiaj rozpoczynają się już wizyty kolędowe. Rozpoczynamy od miejscowości poza Coventry. Zapisów można dokonać na stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach w kościele. 
 • W zakrystii można nabyć opłatek wigilijny oraz świece wigilijne Caritasu w cenie £ 1,50 za małą i £ 2,50 za dużą.
 • W dniach 1-15 grudnia odbędzie się w naszej parafii zbiórka żywności dla ubogich rodzin. Można je przynosić do zakrystii lub na plebanię.
 • Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. W czasie Adwentu będzie to pomoc dla rodzin w potrzebie - przed świętami będzie to dla nich ogromnym wsparciem.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do pani Justyny Dziemian, za tydzień do pani Ewy Suchockiej.
 • W poniedziałek o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie rodziców z dziećmi Mothers & Toddlers Group.
 • W środę zapraszamy o godz. 18.00 na spotkanie Grupy Wsparcia AA.
 • Spotkanie Rady Administracyjnej - w środę o godz. 19.30.
 • Wszystkich, którzy chcieliby pogłębiać swoje osobiste doświadczenie modlitwy, zapraszamy na spotkanie wokół Słowa w formie Lectio Divina. Na godzinnych spotkaniach, w atmosferze wyciszenia i medytacji, pragniemy uczyć się modlitwy Słowem Bożym, aby ono formowało nasze życie. Spotkania odbywają się w co drugą środę, o godz. 19.30 w naszym kościele i są otwarte dla wszystkich: tel. 07710.272.613.
 • Odwiedziny chorych odbędą się w dniach 13-15 grudnia. Będzie to dla naszych chorych również okazja do spowiedzi adwentowej.
 • W piątki o godz. 18.00 zapraszamy na spotkania scholi dziecięcej.
 • Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św.
 • Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową! Muszą mieć one rozsądne wymiary i nie mogą zawierać elementów niebezpiecznych, takich jak np. szpilki. Nie mogą też być ciężkie. Wszystkie prace powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem. Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone! Prace prosimy przynosić do zakrystii do 20 grudnia!
 • Obowiązkowe spotkanie dla dzieci I-komunijnych w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 10.00.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - w niedzielę, 16 grudnia, po wieczornej Mszy św.
 • Kolejna Msza św. dla singli w piątek, 15 grudnia, o godz. 19.00. Po Mszy św. - spotkanie w klubie. Zapraszamy.
 • Otwarcie restauracji Cracovianka w naszym klubie nastąpi w niedzielę, 17 grudnia. Restauracja już dzisiaj przyjmuje zapisy na Kolację Wigilijną, jak również na Obiad Bożonarodzeniowy w dniu 25 grudnia. Koszt Kolacji Wigilijnej £ 29,90, a obiadu świątecznego £ 25,99. Zapisy i wszelkie informacje pod tel. 07868.303.331.
 • Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za egzemplarz. Dużo w tym numerze o św. Józefie ze względu na Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa ogłoszony przez papieża Franciszka dla sanktuarium w Kaliszu.
 • Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk oraz książki Patrycji Hurlak: „Nawrócona wiedźma” w cenie £8,- i „Zakochani są wśród nas” w cenie £10,- .
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 • POGRZEBY: W piątek, 24 listopada, w szpitalu zmarła śp. Teresa Jagiełło z Rugby, lat 66. W środę, 29 listopada, odszedł do Pana śp. Michał Drahuń, lat 93. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 18 grudnia, o godz. 12.00. W niedzielę, 26 listopada zmarł śp. Henryk Kenyan, lat 98, długoletni naczelnik poczty w Birmingham. Jego pogrzeb odbędzie się w polskiej parafii w Birmingham. Niech dobry Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego...


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £581.67;

Gift Aid: £374.60;

Biuletyny: £28.83;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 3 XII 2017 - I Niedziela Adwentu: I DZIEŃ REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

9.00 1) śp. Krzysztof Kotarski (5 roczn. śmierci) - int. Syn Dariusz z Małżonką

2) o błogosławieństwo Boże dla Ignacego z okazji 14-tych urodzin

i dla Anastazji z okazji 8-mych urodzin - int. Kochający Rodzice i Siostra

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Stanisław Zajkowski (61 roczn. śmierci) - int. Małżonka

18.00 śp. Lesław Cieślik (14 roczn. śmierci) oraz Irmgarda i Władysław Sutasz - int. Syn i Wnuk + NAUKA DLA MAŁŻEŃSTW NIESAKRAMENTALNYCH

 

Poniedziałek, 4 XII 2017: II DZIEŃ REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

10.30 o błogosławieństwo Boże dla syna Franciszka z okazji 2-gich urodzin - int. T. J. Famuła

19.00 w intencji Parafian + NAUKA DLA MAŁŻEŃSTW NIESAKRAMENTALNYCH

 

Wtorek, 5 XII 2017: III DZIEŃ REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

10.30 w intencji Parafian

19.00 dziękczynna za opiekę nad córką Gabrysią - int. Wdzięczni Rodzice

+ NAUKA DLA MAŁŻEŃSTW NIESAKRAMENTALNYCH

 

Środa, 6 XII 2017

10.30 w intencji Parafian

 

Czwartek, 7 XII 2017

10.30 śp. Olga (roczn. śmierci), Mieczysław i Wacław Ignatowicz - int. A., R. Ignatowicz

19.00 w intencji Parafian

 

Piątek, 8 XII 2017

10.30 dziękczynna za 56-tą rocznicę konsekracji naszego Kościoła

19.00 dziękczynna na zakończenie Dzieła Duchowej Adopcji

 

Sobota, 9 XII 2017

18.00 śp. Kazimierz Konarzewicz, jego rodzice i brat Józef - int. Małżonka

 

Niedziela, 10 XII 2017 - II Niedziela Adwentu

9.00 śp. Wojciech Kołodziejczyk - int. Córka

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Stanisława, Władysław i Czesław Dmochowscy, zmarli z rodzin Strumidło, Grabke i Krajewskich - int. J. Strumidło z Rodziną

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Męża Andrzeja Pyki z okazji 33-cich urodzin - int. Małżonka z Dziećmi

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 670800