Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 
Biuletyn - 26 Listopada 2017

 • Uroczystość Chrystusa Króla jest co roku świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Kolekta specjalna dzisiaj przeznaczona jest na IPAK - Instytut Polski Akcji Katolickiej. Polecamy ją Waszej ofiarności. Zapraszamy do naszego klubu na wyjątkową loterię. Jedna z rodzin naszej parafii ofiarowała nam piękne figury ogrodowe z żywicy. Mogą stać się dla nas wyjątkowym darem świątecznym. Tam do nabycia również dobre katolickie książki. Zapraszamy przy tej okazji na kawę, herbatę i ciasto. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na wyjątkowy Muzyczny Wieczór Chwały w naszym kościele.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do pana Marcina Garńca, za tydzień do pani Justyny Dziemian.
 • Jutro na Balham w Londynie odbędzie się spotkanie szkoleniowe dla członków Rad Administracyjnych. Z naszej parafii bierze udział 4-osobowy zespół.
 • W poniedziałki o godz. 10.00 zapraszamy na spotkania rodziców z dziećmi Mothers & Toddlers Group, a o godz. 19.15 - na adoracje Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy.
 • W środy zapraszamy na spotkania biblijne po Mszy św. o godz. 10.30, a o godz. 18.00 - na spotkania Grupy Wsparcia AA. 
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w środę o godz. 19.00.
 • Wszystkich, którzy chcieliby pogłębiać swoje osobiste doświadczenie modlitwy, zapraszamy na spotkanie wokół Słowa w formie Lectio Divina. Na godzinnych spotkaniach, w atmosferze wyciszenia i medytacji, pragniemy uczyć się modlitwy Słowem Bożym, aby ono formowało nasze życie. Spotkania odbywają się w co drugą środę, o godz. 19.30 w naszym kościele i są otwarte dla wszystkich: tel. 07710.272.613. W tę środę spotkanie wyjątkowo odbędzie się o godz. 20.00. Zapraszamy.
 • W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy wyjątkowo, ze względu na pogrzeb, jedynie na Mszę św. o godz. 19.00. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie. Rozpoczynamy modlitwą Różańca o godz. 17.30. Rozważanie, ze względu na rekolekcje adwentowe, odbędzie się wyjątkowo po Mszy św.
 • Odwiedziny chorych odbędą się w dniach 13-15 grudnia. Będzie to dla naszych chorych również okazja do spowiedzi adwentowej.
 • W piątki o godz. 18.00 zapraszamy na spotkania scholi dziecięcej.
 • Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św.
 • Za tydzień rozpoczynamy Adwent. W tym dniu nastąpi rozpoczęcie naszych rekolekcji adwentowych, które wygłosi do nas ks. kan. Rafał Zendran, proboszcz Kolegiaty w Głogowie. Będą to rekolekcje skierowane głównie do naszych rodzin i małżeństw. Wieczorami będą szczególne spotkania dla małżeństw, które żyją w związkach niesakramentalnych. Będzie to niezwykła okazja dla tych par do odkrycia swego miejsca we wspólnocie Kościoła.
 • We wtorki i czwartki w czasie Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 19.00. Nie zapomnijmy o lampionach.
 • Spowiedź adwentowa odbędzie się w środę, 13 grudnia, w godz. 17.00-19.00.
 • Wkrótce rozpoczną się wizyty kolędowe. Rozpoczynamy od pierwszej niedzieli Adwentu od miejscowości poza Coventry. Zapisów można dokonać na stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach w kościele.
 • W zakrystii można nabyć opłatek wigilijny oraz świece wigilijne Caritasu w cenie £ 1,50 za małą i £ 2,50 za dużą.
 • W dniach 1-15 grudnia odbędzie się w naszej parafii zbiórka żywności dla ubogich rodzin.
 • Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową! Muszą mieć one rozsądne wymiary i nie mogą zawierać elementów niebezpiecznych, takich jak np. szpilki. Nie mogą też być ciężkie. Wszystkie prace powinny być podpisane imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem. Najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone! Prace prosimy przynosić do zakrystii do 20 grudnia!
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - w każdą ostatnią niedzielę miesiąca po wieczornej Mszy św.
 • Ze względu na remont dolnych pomieszczeń naszego ośrodka parafialnego, restauracja jest tymczasowo nieczynna. Rozpoczęcie działalności wkrótce. Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.
 • Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. W czasie Adwentu będzie to pomoc dla rodzin w potrzebie - przed świętami będzie to dla nich ogromnym wsparciem.
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za egzemplarz. Polecamy artykuł o podróży papieża Franciszka do Azji, artykuł Marcina Jakimowicza „Boże, co ja tu robię?”, rozmowę z Bawerem Aondo-Akaa, czarnoskórym polskim patriotą, który odwagę czerpie z wiary w Jezusa.
 • Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk oraz książki Patrycji Hurlak: „Nawrócona wiedźma” w cenie £8,- i „Zakochani są wśród nas” w cenie £10,- .
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 • POGRZEBY: Pan Bóg powołał do wieczności śp. Edwarda Strumidło, lat 86. Pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek, 28 listopada o godz. 10.00. Potem ceremonie - na cmentarzu Canley. W piątek, 1 grudnia o godz. 1.45, w naszym kościele odbędzie się pogrzeb dzieciątka śp. Lyry Hurt,  wnuczki pani Teresy Kobylak. Potem ceremonie - na cmentarzu Canley. W ostatni piątek w szpitalu zmarła śp. Teresa Jagiełło, lat 66. Niech dobry Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego...

OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £581.67;

Gift Aid: £374.60;

Biuletyny: £28.83;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 26 XI 2017 - Uroczystość Chrystusa Króla

9.00 o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Aldonki i Konrada z okazji 3-chich urodzin - int. Kochający Rodzice i Rodzeństwo

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Tadeusz Stemplowski, Kazimierz Musiolik, Bogdan Kołaczkowski, Albin Dzierża - int. D. Maciejewska

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Edyty i Dariusza Haratyków z okazji 14-tej rocznicy ich małżeństwa oraz opiekę Matki Bożej dla ich córki, Faustynki - int. Babcia Krysia

 

Poniedziałek, 27 XI 2017

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Krystyny Pardel z okazji 60-tych urodzin

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Wtorek, 28 XI 2017

10.00 POGRZEB śp. Edwarda Strumidło

19.00 śp. Maria Ostrowska (w dniu urodzin) - int. Córka z Rodziną

 

Środa, 29 XI 2017

10.30 śp. Robert - int. Przyjaciele

 

Czwartek, 30 XI 2017 - Święto św. Andrzeja

10.30 śp. Jan Miotła - int. Z., W. Kamińscy

19.00 śp. Jadwiga Sieńkowska - int. Depozyt

 

Piątek, 1 XII 2017

13.45 POGRZEB śp. dzieciątka Lyry Hurt

19.00 śp. Stefan Waśniewski - int. Małżonka z Dziećmi

 

Sobota, 2 XII 2017

17.30 NABOŻEŃSTWO PIERWSZOSOBOTNIE

18.00 śp. Alina Brożek (7 roczn. śmierci) - int. Syn z Rodziną

 

Niedziela, 3 XII 2017 - I Niedziela Adwentu

9.00 śp. Krzysztof Kotarski (5 roczn. śmierci) - int. Syn Dariusz z Małżonką

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Stanisław Zajkowski (61 roczn. śmierci) - int. Małżonka

18.00 śp. Lesław Cieślik (14 roczn. śmierci) oraz Irmgarda i Władysław Sutasz- int. Syn i Wnuk

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 670795