Biuro Parafialne

Czynne w godzinach:

 

Wtorki 11.00-12.30
Czwartki 17.30-18.30
Soboty 16.00-17.30

 

tel. 024 7622 2455

Aktualnie gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Biuletyn - 19 Listopada 2017

 • Dzisiaj ostatnią katechezę Maryjną głosi nam p. Renata Kurowska. Usłyszymy dzisiaj o objawieniach Matki Bożej w irlandzkim Knock.
 • Polska Szkoła Sobotnia zaprasza dzisiaj na Akademię z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Zaraz po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy do Klubu, gdzie klasy IIB, IIIA, VIII i GCSE przedstawią specjalny program. Jak zawsze są tam domowe  ciasta, kawa, herbata i poczęstunek dla naszych uczniów.
 • Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej za naszych zmarłych. Kartki na wypominki leżą na balaskach z przodu kościoła. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane są w każdą środę i piątek w czasie Mszy św. o godz. 10.30.
 • Obraz Jezusa Miłosiernego wędruje dzisiaj do państwa Wandy i Mariana Jagielskich, za tydzień do pana Marcina Garńca.
 • W poniedziałki o godz. 10.00 zapraszamy na spotkania rodziców z dziećmi Mothers & Toddlers Group, a o godz. 19.15 - na adoracje Najświętszego Sakramentu w intencjach polecanych Apostolstwu Miłosierdzia Bożego. Intencje te można wypisać na kartkach przy chrzcielnicy. 
 • Od wtorku do czwartku proboszcza zastępować będzie ks. Grzegorz Marchwiński.
 • W środy zapraszamy na spotkania biblijne po Mszy św. o godz. 10.30, o godz. 18.00 - na spotkania Grupy Wsparcia AA.
 • W piątki o godz. 18.00 zapraszamy na spotkania scholi dziecięcej, a o godz. 19.00 na godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 • Spotkania modlitewne Odnowy w Duchu Świętym odbywają się w soboty po wieczornej Mszy św.
 • Zapraszamy na wyjątkowy Muzyczny Wieczór Chwały w przyszłą niedzielę, w święto Chrystusa Króla, po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele.
 • W przyszłą niedzielę zapraszamy do naszego klubu na wyjątkową loterię. Jedna z rodzin naszej parafii ofiarowała nam piękne figury ogrodowe z żywicy. Mogą stać się dla nas wyjątkowym darem świątecznym. Zapraszamy przy tej okazji na kawę, herbatę i ciasto.
 • Kolekta specjalna w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na IPAK - Instytut Polski Akcji Katolickiej. Polecamy ją Waszej ofiarności.
 • W poniedziałek, 27 listopada, na Balham w Londynie odbędzie się spotkanie szkoleniowe dla członków Rad Administracyjnych. Gdyby któryś z członków Rady mógł  w nim udział, prosimy o kontakt z proboszczem.
 • Spotkanie Rady Duszpasterskiej - w środę, 29 listopada, o godz. 19.00.
 • Wszystkich, którzy chcieliby pogłębiać swoje osobiste doświadczenie modlitwy, zapraszamy na spotkanie wokół Słowa w formie Lectio Divina. Na godzinnych spotkaniach, w atmosferze wyciszenia i medytacji, pragniemy uczyć się modlitwy Słowem Bożym, aby ono formowało nasze życie. Spotkania odbywają się w co drugą środę, o godz. 19.30 w naszym kościele i są otwarte dla wszystkich: tel. 07710.272.613.
 • Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania - w każdą ostatnią niedzielę miesiąca po wieczornej Mszy św.
 • Poszukujemy osób, które pomogłyby nam w tym roku z przygotowaniem naszej betlejemskiej stajenki na święta Bożego Narodzenia.
 • Ze względu na remont dolnych pomieszczeń naszego ośrodka parafialnego, restauracja jest tymczasowo nieczynna. Rozpoczęcie działalności wkrótce. Termin kolejnego Day Centre ogłoszony będzie w biuletynie.
 • Przy ołtarzu ustawiona jest skrzynka na jałmużnę. Można w niej składać w dowolnym czasie dobrowolne ofiary na Kościół, naszą dziesięcinę, dar naszego serca, zwłaszcza na malowanie kościoła, które rozpocznie się w najbliższym czasie.
 • Za dwa tygodnie, 3 grudnia, rozpoczynamy Adwent. W tym dniu nastąpi rozpoczęcie naszych rekolekcji adwentowych, które wygłosi do nas ks. kan. Rafał Zendran, proboszcz Kolegiaty w Głogowie. Będą to rekolekcje skierowane głównie do naszych rodzin i małżeństw. Wieczorami będą szczególne spotkania dla małżeństw, które żyją w związkach niesakramentalnych. Będzie to niezwykła okazja dla tych par do odkrycia swego miejsca we wspólnocie Kościoła.
 • We wtorki i czwartki w czasie Adwentu zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 19.00. W tym roku przybliżać będziemy postać św. Józefa. Nie zapomnijmy przynieść ze sobą lampionów.
 • Wkrótce rozpoczną się wizyty kolędowe. Rozpoczynamy od pierwszej niedzieli Adwentu od miejscowości poza Coventry. Zapisów będzie można dokonać na stronie internetowej lub na kartkach wyłożonych na balaskach w kościele.
 • Za tydzień w zakrystii będzie można nabyć opłatek wigilijny oraz świece wigilijne Caritasu w cenie £ 1,50 za małą i £ 2,50 za dużą.
 • W dniach 1-15 grudnia odbędzie się w naszej parafii zbiórka żywności dla ubogich rodzin.
 • Kochane dzieci, wielkimi krokami zbliżamy się do Bożego Narodzenia, dlatego tradycyjnie pragniemy zaprosić was i wasze rodziny do włączenia się w świąteczną dekorację naszego kościoła. Radośnie i kolorowo przywitajmy na świecie Pana Jezusa! Zapraszamy was do udziału w konkursie na najładniejszą ozdobę choinkową! Ale pamiętajcie, ozdoby choinkowe muszą mieć rozsądne wymiary i nie mogą zawierać elementów niebezpiecznych, takich jak na przykład szpilki. Nie mogą też być ciężkie. Prosimy także o nie przynoszenie ozdób piernikowych. Pamiętajcie, że wszystkie wasze prace pragniemy umieścić na naszej parafialnej choince. Nie zapomnijcie podpisać waszych prac imieniem i nazwiskiem. Będzie miło jeśli zaznaczycie, ile macie lat. Oczywiście te najpiękniejsze prace zostaną nagrodzone! Prace prosimy przynosić do zakrystii do 20 grudnia!
 • Na stoliku można zakupić nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie £1,50 za egzemplarz. Polecamy artykuł o s. Rani Marii, która niosła pomoc ubogim w Indiach i zginęła śmiercią męczeńską. Jej zabójca obecny był na jej beatyfikacji. Polecamy też wywiad z Franciszkiem Pieczką. Dodatkiem tego numeru jest piękny kalendarz na 2018 rok.
 • Przy Gościu Niedzielnym można nabyć kartki ręcznie wykonane przez panią Katarzynę Góralczyk oraz książki Patrycji Hurlak: „Nawrócona wiedźma” w cenie £8,- i „Zakochani są wśród nas” w cenie £10,- .
 • PODZIĘKOWANIA: Ks. Mariusz Stanisław Malinowski, proboszcz i kustosz Sanktuarium Maryjnego w Trzebczu Szlacheckim dziękuje wszystkim parafianom za modlitwę i ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w wysokości £ 1148.28 i PLZ 20.
 • Ponawiamy prośbę do wszystkich osób płacących podatek dochodowy, aby ofiary na tacę wpłacać jako "Gift Aid". Można to robić każdorazowo za pomocą kopert umieszczonych w ławkach lub jako Standing Order (nazwa konta: PCM Coventry, numer konta: 00617519, nazwa banku: Lloyds TSB, sort code: 30-94-57). Od każdego darowanego funta parafia otrzymuje 25 pensów od Urzędu Podatkowego.
 • Przypominamy o obowiązku formalnego zapisania się do parafii. Nasze parafie w Anglii są wspólnotami personalnymi. I tylko ta osoba, która zgłosi pisemnie swój akces do parafii, formalnie do niej należy. Formularze osobiste, jak i rodzinne, wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 • POGRZEBY: W ostatnim czasie odeszła od nas do wieczności śp. Regina Burek, lat 85. Pogrzeb odbędzie się w naszym kościele w najbliższy poniedziałek o godz. 9.30. Potem ceremonie - na cmentarzu Canley. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Edwarda Strumidło, lat 86. Pogrzeb odbędzie się w naszym kościele we wtorek, 28 listopada o godz. 10.00. Potem ceremonie - na cmentarzu Canley. W piątek, 1 grudnia o godz. 1.45, w naszym kościele odbędzie się pogrzeb dzieciątka śp. Lyra Hurt,  wnuczki pani Teresy Kobylak. Potem ceremonie - na cmentarzu Canley. Niech dobry Bóg obdarzy naszych Zmarłych radością życia wiecznego...


OFIARY SKŁADANE PRZEZ PARAFIAN:

Taca niedzielna: £413.77;

Gift Aid: £269.30;

Świece: £45.18;

Ofiara na Kościół / kwiaty:  B. Pelczar  £20.00;

Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania!!! Za złożone dary na nasze cele parafialne. Bóg zapłać!


Niedziela, 19 XI 2017 - XXXIII Niedziela Zwykła

9.00 o błogosławieństwo Boże dla Mamy, Szwagra i Siostrzenicy, o opiekę Matki Bożej oraz wszelkie potrzebne łaski - int. Julia

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Leokadia i Kazimierz Kołodziej - int. M. Hołowenko

18.00 śp. Eugeniusz Rękas (2 roczn. śmierci) - int. F. Vincent

 

Poniedziałek, 20 XI 2017 - Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

9.30 POGRZEB śp. Reginy Burek

19.15 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENT

 

Wtorek, 21 XI 2017 - Wspomnienie Ofiarowania NMP

10.30 w intencji Parafian

19.00 śp. Jan Pęcherski (4 roczn. śmierci) - int. Córki z Rodziną

 

Środa, 22 XI 2017 - Wspomnienie św. Cecylii

10.30 za wszystkich zmarłych z rodzin Szal, Kamińskich, Witczak, Gocal, Leśniak i Janczy - int. Z., W. Kamińscy

 

Czwartek, 23 XI 2017

10.30 o błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski dla męża Rafała w dniu urodzin

19.00 o błogosławieństwo Boże dla Mamy i Babci Grażyny, Córek Zuzi i Wiktorii oraz o dar szczęścia wiecznego dla śp. Jerzego Pieczewskiego

 

Piątek, 24 XI 2017 - Wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

10.30 o błogosławieństwo Boże dla Marcinka Uchańskiego z okazji 2-giej rocznicy urodzin - int. Mama Chrzestna

19.00 ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

 

Sobota, 25 XI 2017

18.00 1) śp. Helena Kokkinos, Edward Telus - int. A. Telus

2) śp. rodzice Ludwik i Janina, brat Mieczysław, siostra Teresa i Roman Cichoccy, Bogusław Piesiewicz - int. M. Konarzewicz

CHRZEST: Adrian Baranowski, Benedita Petikova, Bella Lucas

 

Niedziela, 26 XI 2017 - Uroczystość Chrystusa Króla

9.00 o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Aldonki i Konrada z okazji 3-chich urodzin - int. Kochający Rodzice i Rodzeństwo

10.30 NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

11.00 śp. Tadeusz Stemplowski, Kazimierz Musiolik, Bogdan Kołaczkowski, Albin Dzierża - int. D. Maciejewska

18.00 o błogosławieństwo Boże dla Edyty i Dariusza Haratyków z okazji 14-tej rocznicy ich małżeństwa oraz opiekę Matki Bożej dla ich córki, Faustynki - int. Babcia Krysia

 

Privacy Notice

for the Local Polish Catholic Mission in Coventry

[the church of St. Stanislaus Kostka]
part of the Polish Catholic Mission in England and Wales
(click here to download)

 

 

Statystyka strony

Odsłon : 670799